Markus Soomets: Paide sai initsiatiivi, aga me ei kaotanud kordagi kontrolli (1)

FC Flora poolkaitsja Markus Soomets. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kolmapäevase Premium liiga mängu FC Flora – Paide Linnameeskond avapoolajal omasid külalised kerget mängulist ülekaalu, aga läksid riietusruumi 0:1 kaotusseisus. Flora poolkaitsja Markus Soomets märkis, et kuigi Paidel oli initsiatiiv, siis kontrolli rohevalged kordagi ei kaotanud.

"See oli kuue punkti mäng. Astusime meistritiitlile sammu lähemale. Esimesel poolajal läksime natuke pehmelt peale, aga vaheajal rääkisime ja oli näha, et mäng muutus. Tegutsesime tugevamalt ja kindlamalt ning väärisime võitu.

Kohtumise alguses tuli Paide päris agressiivselt peale ja me ei suutnud neid piisavalt hästi pressida, aga teiseks poolajaks muutsime pressingut kvaliteetsemaks. Võib-olla saime seepärast ka ise rohkem palliga olla. Paide on kahtlemata hea punt, au ja kiitus neile. Aga kontrolli alt välja see mäng meil kordagi ei läinud. Paide sai küll avapoolajal initsiatiivi, aga me ei kaotanud kontrolli," rääkis Soomets.

Kohtumise ainus värav sündis 39. minutil, kui Flora keskkaitsja Märten Kuusk lõi peaga võrku Konstantin Vassiljevi toimetatud nurgalöögi. Sellega saavutatud eduseisu kaitsmine õnnestus Floral kenasti, sest teisel poolajal oli nende esitus hoopis kvaliteetsem kui esimesel.

"Pidime tegema palliga targemaid otsuseid. Kui olime kaitses tublid ja agressiivsed ning võitsime palli, siis ei tohtinud seda kohe vastasele tagasi anda, vaid seda vallates ise natuke puhkama ja taastuma, et siis kvaliteetsemaid otsuseid teha. Me kõik panime teisel poolajal juurde. Võtsime jõu ja tahte kokku ning mängisime julgelt ja kvaliteetset jalgpalli," sõnas Soomets.

Flora ootab pühapäeval mängu Nõmme Kaljuga ja järgmisel kolmapäeval kohtutakse FCI Levadiaga. "Arvan, et mängime oma mängu. Tahame palli vallata. Kui me ei saa, siis kannatame, kuni saame. Meenutades hooaja esimest mängu Levadiaga, siis lõime kontrarünnakutest neli väravat. Seega võimalused tekivad. Kui oleme kannatlikud, targad ja ei tee lollusi, siis ei tohiks suuri probleeme olla," vaatas Soomets otsa kahele järgmisele mängule.

Fotograaf: JANA PIPAR