Memo | Euromängudeks valmistuv Paide polnud veenev, aga alistas ikka Kuressaare (galerii!) (0)

Paide Linnameeskond naasis Saaremaal võidurajale. Foto: Allan Mehik

Jaanipäevapausi eel Pärnu Vaprusele kaotanud Paide Linnameeskond sõitis Premium liiga 17. vooru raames Saaremaale, kust naasis 2:0 võiduga.

Viimased viis omavahelist mängu võitnud Paide haaras linnastaadionil eduseisu 16. minutil. Keskväljal palli saanud Henrik Ojamaa söötis karistusala paremasse äärde Robi Saarmale, kes andis terava söödu värava ette, kust Dimitri Jepihhin skooris - 0:1!

Mängutempo oli aeglane, mistap väga palju märkimisväärset ei toimunud. Paide duubeldas eduseisu 90. minutil. Paar minutit varem võttis Ojamaa kaaslase püstsöödu trahvikasti vasakus servas oivaliselt maha - pall läks ühelt poolt Kuressaare kaitsjat Sander Alex Liitu, Ojamaa jooksis ise teiselt poolt. Seejärel jõudis ta viiekastini, kus võõrustajate puurilukk Kaur Kivila murdis ta maha - penalti. Selle realiseeris vahetusest sekkunud Patrik Kristal - 0:2!

Paidel on liigatabelis 31 punkti, nende ees oleval Nõmme Kaljul on kaks punkti rohkem. Kaljul on ka kaks mängu varuks. Kuressaare hoiab 17 silmaga seitsmendat kohta. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Avavärav. Mängu esimene veerandtund oli üpris sündmusterohke. Juba kolmandal minutil pääses Karl Rudolf Õigus Paide väravavahi Ebrima Jarjuga silmitsi, aga ei lahendanud ära - tegelikult oli ka suluseis. Viis minutit hiljem lõi Õigus kaugelt, ent mööda. 10. minutil jõudis väravale lähedale Paide, kui Karl Mööl virutas heast kohast väga mööda.  Kaks minutit hiljem pääses Saarma Kivilaga üks-ühele, aga väravavaht tõrjus.

Pärast 16. minuti avaväravat kõik muutus - varasem sündmusterohkus asendus rahuliku veeretamisega, mis sisuliselt kestis kuni lõpuvileni. Paide oli näiliselt minimaalse eduseisuga rahul ning otsustas mängu kontrollida - see kuigi hästi ei õnnestunud, sest avapoolaeg oli peaasjalikult nende poolel - ning Kuressaare ei suutnud ohtu tekitada. Okei, kui kõrvale jätta teise poolaja keskpaigas sündinud šanss, mil Mattias Männilaan lõi, aga Paide keskkaitsja Gerdo Juhkam puhastas enne väravajoont.

Murekoht | Paide on ikka pisut nüri. Paidele sobis 1:0 eduseis hästi ning nad surusidki mängutempo alla - võib-olla küll, jah. Aga vähem kui kahe nädala pärast kohtutakse Konverentsiliiga esimeses eelringis Walesi klubi Bala Towniga ning selleks ajaks võiks masinavärk vähe paremini töötada.

Paide viimased tulemused on olnud kehvad: 0:1 kaotus Tallinna Levadiale, 0:2 kaotus Tallinna Florale, 5:2 võit Tallinna Kalevi üle, 0:1 kaotus Vaprusele ning nüüd 2:0 võit Kuressaare üle. Lisaks tulemustele on mängupilt olnud ebakindel.

Ka Kuressaare vastu oli mängupilt nigel, sest avavärava järel langesid paidekad oma poolele ning panustasid kontrarünnakute peale. Jah, taktikaliselt on see kaval, sest eduseis on ju tore ja vastane peab viigiväravat otsima, mistap jääb nende tagala tühjaks, aga ikkagi - vastas polnud liider Levadia, vaid tabeli seitsmes meeskond Kuressaare. Oleks rünnakul oodanud rohkem.

Siis, kui Paide ründas, segas neid vanast ajast tuttav probleem - realiseerimistäpsus. Nagu ütles Ojamaa pärast mängu, siis parema päeva korral võinuksid külalised rohkem väravaid lüüa, aga viimase aja tulemused - jätame Kalevi kõrvale - näitavad, et neid paremaid päevi on suhteliselt vähe. Kuressaare vastu jätsid mitu meest võimalused kasutamata: näiteks Saarma, Mööl ja vahetusest sekkunud Kristofer Piht.

Positiivne on aga see, et kaitse pidas sel korral hästi - Kuressaarel põhimõtteliselt polnudki võimalusi.

Ilus hetk | Robin Kane debüüt. Tänavu talvel Itaaliast Lazio U19 meeskonnast Paidesse tulnud 20-aastane kaitsja mängis esimesel poolaastal Esiliigas Paide duubelmeeskonna rivistuses. Varem viies Premium liiga mängus pingil istunud Kane sai viimaks kätte oma debüüdi, kui vahetas 90+1. minutil välja Joseph Saliste. Loodetavasti teenib Kane sel hooajal veel kõrgliigaminuteid.

Staar | Henrik Ojamaa. Talvel Florast Paidesse siirdunud 33-aastane Ojamaa näitas Kuressaare vastu klassi. Ta keeras võõrustajate pealt maha nagu nalja, tekitas teravust ja lõi kaaslastele häid olukordi. Lisaks andis ta esimesele väravale hokisöödu, teise puhul teenis penalti.

Tsitaat | "Kui Pajunurme pole, siis peaksin ise rohkem vastutust võtma. Täna jäi puudu. Vaatan peeglisse ja töötan edasi, varsti pean need saapad ära täitma," vastas Kure kaitsja Sander Alex Liit küsimusele, kas meeskond tundis puudust eelmises mängus mängukeelu saanud kaptenist Märten Pajunurmest.