Memo | Harju pani Vapruse avapoolajal pikali, ent noorem Villota lõi punasärgid lõpuminutitel nokauti (galerii!) (9)

Pärnu Vaprus tähistas võõral väljakul teenitud võitu koos oma fännidega. Foto: Oliver Tsupsman

Pärnu JK Vaprus tuli Premium liiga üheksandas voorus Harju JK Laagri vastu 0:1 kaotusseisust tagasi ning võitis hilise võiduvärava toel.

Kohtumine Laagri kunstmurustaadionil oli avavilest kuni lõpuni närviline. Teisel minutil läks Harju ründaja Taaniel Usta värava eest palli peaga võrku lööma, kuid põrkas õhus kokku Vapruse kindamehe Ott Nõmmega. Mänguvahend maandus väravas, kohtunik vilistas vea. Seejärel tõukas Vapruse äärekaitsja Martin Käos ümber Harju ründaja Roman Sobtšenko ning sai teo eest kollase.

Jõulise mängu taustal haaras kontrolli Harju, juhtima asusid nad 21. minutil. Mathias Villota ebaõnnestunud tagasisööt Nõmmele läks üle otsajoone, järgnes nurgalöök. Andres Järve leidis tsenderdusega trahvikastist Sobtšenko, kes lajatas nahkkera hüppega ülepuusalöögiga lati alla - 1:0! Samal seisul lõppes ka poolaeg.

Avapoolajal unelenud Pärnu karu ärkas talveunest teisel poolajal, viiginumbrid ilmusid tabloole 51. minutil. Käos söötis paremal äärel Sander Kapperile, kes jätkas kannaga trahvikasti liikunud Kevin Kauberile. Viimane lennutas palli värava eest läbi, samal ajal niitis Marius Samoura ta maha - penalti! Selle realiseeris Ronaldo Tiismaa - 1:1!

Vapruse imeline tagasitulek sai punkti 89. minutil. Kauber söötis karistusalasse jooksnud Mathias Villotale, kes mängis palli endale kahe puutega ette, kolmandaga kihutas selle vasakusse alanurka - 2:1! Pärast viimast väravat eemaldas kohtunik Jagnar Jakobson Harju palluri Taaniel Usta ja abitreeneri Sten-Marten Vahi - mõlemad mehed said teise kollase kaardi.

Vaprus tõusis võiduga liigatabeli kolmandaks, punkte on pärnakatel 15. Lähimad jälitajad Tallinna Kalev ja Nõmme Kalju jäävad neist kahe punkti kaugusele, kuid neil on mäng varuks. Harju Laagri püsib ühe silmaga tabeli põhjamudas. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Avapoolaja võtab ideaalselt kokku just see foto: Harju tähistab, Vapruse mehed vaatavad muru. Foto: Oliver Tsupsman

Üllatus | Harju avapoolaja dominants ja Vapruse hambutus. Kohtumise esimesed 45 minutit möödusid üllatuslikult Harju kontrolli all. Punasärgid, kes sel hooajal on seni olnud pigem tagaajaja rollis, haarasid karul kõrvadest ning tegid seda, mida tahtsid. Kuigi enne üheksandat vooru oli Harju enda võrgust korjanud 21 palli, siis Vaprus ei olnud kordagi ohtlik.

Pärnakate parim võimaluselaadne toode tekkis 30. minutil, mil Kristjan Kask virutas kauglöögi suure kaarega üle värava. Liialdades võib öelda, et Kuressaare kunstmurustaadionil oleks säärase plönniga võinud tabada lennukeid.

Pöördehetk | Igor Prinsi potentsiaalne hairdryerMis on hairdryer ehk eesti keeles föön? See on meeste manageerimisviis, mille tegi kuulsaks legendaarne Manchester Unitedi peatreener Sir Alex Ferguson. Oma olemuselt kujutab hairdryer seda, et treener sõimab mängija näo täis nii, et suust välja tulev tuul meenutab justkui puhurit. Ja see siis omakorda kuivatab juukseid.

Kui võtta arvesse kahte faktorit - Prinsi rokkarlikku häält ja Vapruse imelist muutumist -, siis ei pea olema raketiteadlane, et mõista Vapruse paranemise tagamaid. Tõenäoliselt lajatas Prins vaheajal paar kõvemat ja krõbedamat lauset, seejärel vajutasid mehed platsil paar väravat.

Kevin Kauber (vasakul) terroriseerimas Harju Laagri kaitset. Foto: Oliver Tsupsman

Staar | Kevin KauberPärnu Vapruse parempoolne ääreründaja Kauber hiilgas Harju vastu kahe väravasööduga. Esimesse tabamusse panustas ta penalti teenimisega, teisele andis otsustava passi. Tänavu kolm väravat löönud mees oli Vapruse üks teravamaid mehi. Punasärkidel oli tükk tegemist, et tema poolt kollitatud äärt turvata. Ja nagu lõppskoor näitab, siis see ei õnnestunud.

Ilus hetk | Vapruse külakuhi fännide ees. Suur osa Pärnu Vapruse tugevast hooaja algusest on olnud fännidel, kes käivad meeskonnaga kaasas kõigis Maarjamaa nurkades. Fännide tähtsusele osutas ka võiduvärava löönud Mathias Villota: "See fännide ringkond, mis meil iga mäng kaasas käib, annab nii palju juurde. Loodan, et sellist mängu näidates tuleb neid aina rohkem ja rohkem."

Mees tänas fänne imelise kingiga - esmalt skooris, seejärel jooksis kui vilisev tuul nende juurde tähistama. Temaga liitus ka kogu ülejäänud võistkond, kellega koos ehitati üks üüratu külakuhi.

Tsitaat | "Ah, tead, ega ma polegi veel täpselt aru saanud, mis siin juhtus," sõnas võiduvärava autor Villota pärast mängu Soccernet TV-le.