Memo | Trans tõmbas Dõmovi naasmise üle rõõmustanud Kuressaarel kohe tooli alt (galerii!) (0)

Pierre Kabore (vasakul) lõi Transi võidule. Foto: Allan Mehik

Premium liiga 25. voor tõi JK Narva Transile hooaja esimese võidu FC Kuressaare üle. Pikalt võrdselt kulgenud matši otsustas Pierre Kabore, kes säras teisteski episoodides.

Kohtumine algas Kuressaare survega, mis tõi 7. minutil kaks järjestikust latikolinat. Selle kutsus esile nurgalöögist tagumisse posti tulnud palli väravale suunanud Märten Pajunurm, kes lõi mänguvahendi Artjom Škinjovi puutest väravaraamidele. See jäi pikaks ajaks ärevaimaks momendiks ning ega avapoolaeg ühtegi tõsiseltvõetavat väravavõimalust ei toonudki.

Teist poolaega alustas Kuressaare taas hea survega, ent Trans surus kiirelt oma mängu peale. Zakaria Beglarišvili reetis mängu järel, et see oli taktikaline valik, sest avapoolajal oli tuul neile vastu ning siis anti initsiatiiv meelsasti ära. Trans mängis oskuslikult mööda maad, liigutades väikeste söötudega saarlasi positsioonidelt välja. Momente hakkas pudisema.

64. minutil korjas Škinjov kasti tagant lahtise palli ja lõi hirmuäratava kuuli 30-35 meetrilt teele, kuid napilt mööda. Kuus minutit hiljem keerutas Deniss Poljakov palli tagumisse posti, kuid Pierre Kabore võimalusele sai Kaur Kivila jala napilt vahele. 80. minutil ähvardas Trans veelgi konkreetsemalt, ent Kuressaare elas, sest kord tegi Kivila hiilgava blokeeringu, siis ei saanud Taaniel Usta pallile lihtsalt pihta.

83. minutil sai Trans soovitu kätte. Kabore võitis keskväljal kõrgele õhku löödud palli, mängis selle Beglarišvilile ja tormas ise ettepoole. Transi pallivõlur söötis Kabore löögile ning võrk sahises - 0:1. Kuigi Kabore ise pääses korra veel löögile ning siis aitas ta tabamuse lähistele Jegor Žuravljovi, püsis skoor muutumatuna. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Teine poolaeg. Trans oli teadlikult esimesel kolmveerandtunnil passiivne, sest tuul puhus vastu ning oli teada, et eks teisel poolajal on seis soodsam. Niisiis mängisid nad targalt, eksitades oma käitumisega ehk vastastki. Teine poolaeg kuulus enam-vähem täielikult Transile ning kui Kaur Kivila poleks nõnda hea väravavaht, oleks võit saanud veelgi kindlam. 2-3 sellist jalgpallikeeles sajaprotsendilist võimalust oli veel.

Üllatus | Kuressaare jäikus. Kuressaare üks au ja uhkus on kahtlemata Mattias Männilaan, kes on esiteks oma pikkusega hea ründerelv. Sel korral jäi ta mängust ootamatult kõrvale, sest kallale tikkus tervisehäda. Kuressaare ei suutnud puuduvat lüli asendada: pikki sööte lasti eikellelegi ning pall lihtsalt ei tahtnud ees püsida. On teada, et Kuressaare mängibki võitluse peale, aga kui seda põhitüüpi (WyScouti kinnitusel ongi Männilaan liiga kõige kindlam õhuvõitleja) pole, tuleks midagi ümber mõelda. Muidugi, eks aega oli vähe - Männilaan haigestus öösel - aga Premium liiga tiim võiks olla paindlikum.

Ilus hetk | Pavel Dõmov lõpetas vigastuspausi. Juba enne mängu oli teada, et Premium liigas 182 kohtumist pidanud Pavel Dõmov naaseb väljakule, kuid millal täpselt, jäi esimese hooga saladuseks. Pisut enam kui kolm kuud kestnud vigastuspaus sai lõpu kohtumise 82. minutil, kui ta vahetas välja Artjom Jermatšenko. Paraku varjutas naasmist Transi reaktsioon - 30 sekundit hiljem tuli võiduvärav.

Staar | Pierre Kabore. Enne tänast Kuressaarele kaks korda kaotanud Transi ründaja tegi esimesel poolajal palju musta tööd ning vajus mitmel korral appi katma ka oma kasti. Teisel kolmveerandtunnil, kui pall püsis Transi käes, tekitas ta mitmeid ohtlikke võimalusi ning lõi ka võiduvärava.

Tsitaat | "Ootasin terve mängu ühte sellist momenti, kus ma saan liinide vahel palli ja söödan siis näiteks Kaborele," rõõmustas Beglarišvili, kellel oli värav justkui välja kalkuleeritud.