Memo | Villota kiire tegutsemine ja Pajo osavad jalad kustutasid Unitedi lootuse lõplikult (galerii!) (0)

Pärnu Vaprus saatis Nõmme Unitedi tagasi Esiliigasse. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nõmme United kaotas kodusel Männiku staadionil Pärnu Vaprusele 0:2 ja kaotas matemaatilised võimalused Premium liigasse püsimajäämiseks.

Mullu mäekõrguse eduga Esiliiga võitjaks kroonitud Nõmme Unitedi debüüthooaeg Premium liigas on kulgenud üle kivide ja kändude. 32 vooruga on teenitud vaid 14 punkti. Kuna üheksandal kohal asuv Tallinna Kalev jääb neli vooru enne hooaja lõppu 14 punkti kaugusele, aga laual on maksimaalset 12 punkti, siis pole väljalangemisest pääsu.

United vajas kodus Vapruse vastu võitu, et matemaatilised võimalused säiliksid, aga lõpuks jäädi sellest kaugele. Vaprus avas võimalustevaesel esimesel poolajal skoori 31. minutil, kui Mathias Villota audisisseviske järel palli saanud Tristan Pajo keerutas selle umbes 20 meetrilt lati alla.

United alustas teist poolaega hästi, aga mitte piisavalt, et Vapruse väravat ohustada. Vaprus otsustas mängu saatuse lõplikult poolaja keskpaigas, kui Martin Adamec kukutas Pajo ja vahetusest sekkunud Kevin Kauber realiseeris 65. minutil penalti.

Omaette küsimus on aga see, kas Vaprus oleks pidanud saama penalti või mitte. Mängu peakohtunik Kristo Külljastinen määras penalti, arvates, et kontakt Pajo ja Adameci vahel oli karistusalas. Kuigi korduste järgi tundus, et pigem oli kontakt napilt väljaspool karistusala, siis penalti jäi jõusse. Miks? Ilmselt seetõttu, et videokohtunikud ei olnud sada protsenti kindlad. Sellisel juhul saab määravaks väljakul tehtud otsus.

Järelejäänud aja jooksul olid paremad võimalused Vaprusel, aga kaks jäi kolmandata ja United kaotas hooaja viimase mängu Männiku staadionil 0:2. Unitedil on tänavu kaks kodumängu jäänud, aga need peetakse novembris Sportland Arenal. Soccernet.ee tähelepanekud

Pöördehetk | Villota kiire tegutsemine. Pajo lõi suurepärasest kauglöögist Vapruse juhtima, aga suure eeltöö tegi sellele Mathias Villota. Kui pall Jevgeni Demidovi jalast üle küljejoone läks, siis Villota reageeris kiiresti ja viskas selle mängu nii, et United ei olnud valmis. See tähendas seda, et Pajol oli endalegi ootamatult väga palju ruumi. Ta kasutas selle ideaalselt ära.

Üllatus | Adamec mängis ründeliinis. Kuna Unitedil on suured koosseisumured, siis alustas tavapärane poolkaitsja Martin Adamec ründeliinis Ousman Ceesay kõrval. Teiste seas jäid ründavatest mängijatest eemale Egert Õunapuu, Bruno Õunapuu, Kevin Mätas, Henri Leoke, Bruno Vain, Murad Velijev ja Facundo Stefanazzi. Võinuks eeldada, et Ceesay kõrval mängib näiteks Karl Gustav Kokka, kes tegutses siiski keskväljal.

Ilusad hetked | Noored said võimaluse. Unitedi peatreener Martin Klasen saatis esmakordselt Premium liigas algkoosseisus väljakule 16-aastase poolkaitsja Nikita Kalmõkovi, kellel oli tänavu viis kohtumist kõrgliigas kirjas, aga kõik vahetusest. Teisel poolajal tegi Premium liiga debüüdi 17-aastane poolkaitsja Mattias Lutsokert, kes sekkus 72. minutil vahetusest ja tegi oma esimesed sammud kõrgliigas.

Tristan Pajo. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Staar | Tristan Pajo. Võib vaielda, kas penalti oli õigesti või valesti määratud, aga fakt on see, et Pajo oli osaline mõlemas väravas. Eriti kaunis oli kauglöök lati alla. Hooaja teises pooles FC Florast Vapruses laenul viibiv Pajo on nüüd Premium liigas löönud kolm väravat, neist kaks Unitedi vastu.

Tsitaat | "Ma arvan, et mitte keegi meist ei taha välja langeda nii, et kõik mängud kaotame. Sellega mina ei lepi. Proovime vähemalt üks-kaks võitu saada nendest neljast mängust," vastas Unitedi kaptenipaela kandnud Kokka küsimusele, kuidas järelejäänud mängud enda jaoks tähtsaks mõtestatakse. Unitedit ootavad ees mängud Levadia, Kalevi, Paide ja Tammeka vastu.

19. oktoobril kell 14.30 Männiku staadionil

FC Nõmme United - Pärnu JK Vaprus 0:2 (0:1)
31. Tristan Pajo, 65. pen. Kevin Kauber

Väravasöödud: 31. Mathias Villota, 65. Tristan Pajo
Hoiatused: 25. Aleksandr Alteberg, 38. Jakub Luka, 63. Martin Adamec -18. Priit Pikker (väravavahtide treener), 45+2. Kristjan Kask, 56. Sander Kapper, 60. Tristan Pajo
Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras