Miks ei ole koduseks EM-iks valmistuva Eesti U17 koondise nimekirjas 16-aastast väravakuningat Oliver Jürgensit? (75)

Nõmme Unitedi ründaja Oliver Jürgens (keskel) on tänavu löönud Esiliiga B-s 16 mänguga 26 väravat. Foto: Brit Maria Tael

Eesti U17 koondise peatreener Norbert Hurt avalikustas täna nimekirja mängijatest, kes kuuluvad meeskonda 29. juunist kuni 2. juulini peetaval Balti turniiril. Nimistus on üks tähelepanuväärne puuduja – Nõmme Unitedi eest tänavu Esiliiga B-s 16 mängus 26 väravat löönud Oliver Jürgens. Miks ta meeskonda ei kuulu?

Olukord väärib ja vajab pikemat selgitamist. Jürgensi nimi on Eesti jalgpalliga põhjalikumalt kursis olevale inimesele tuttav juba mitu aastat ning pole võimatu, et temast on kuulnud ka koduse vutieluga mitte liiga põhjalikult kursis olija, sest uudis, et varateismeline Eesti jalgpallipoiss viibib või viibis testimisel näiteks Manchester Unitedis või Chelseas, köidab ikka tähelepanu.

2017. aasta märtsis teatas Nõmme United, et Jürgens viibib testimisel Manchester Unitedis. Sama aasta oktoobris tegi Delfi temaga videoloo, mille käigus loetles toona 14-aastane noormees Euroopa tippklubisid, kelle juures ta on harjutamas käinud. Lisaks Inglismaa tippudele mainis ta teiste seas ka endiseid Euroopa meisterklubisid Müncheni Bayernit (Saksamaa) ja PSV Eindhovenit (Holland), samuti maailma üht viljakamat noortesüsteemi evivat Lissaboni Sportingit (Portugal).

Nõmme Unitedi peatreener Martin Klasen iseloomustas maikuu alguses Jürgensit nii: "Oliver pole üldse standardne Eesti ründaja. Pigem kasvavad meil targetmani-tüüpi suuremad ründajad või siis pannakse edurivisse kiired mängijad, kellele saaks palli kaitseliini taha mängida. Aga Jürgens on Eesti mõistes harukordne nähtus – tohutult hea tehnikaga, väle ja terava liigutusega jalgpallur."

REKLAAM

Talendikale aastakäigule toodi EM-finaalturniir koju kätte

Jürgensi sünniaasta on 2003 ehk täpselt see, mis vajalik mahtumaks U17 koondisesse 2020. aasta EM-finaalturniiril, mida juhtumisi korraldab Eesti. Tegelikult mitte päris juhtumisi, vaid just selle aasta EM-i korraldusõiguse hankimine oli Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) teadlik valik, kuna kõik märgid näitasid, et 2003. aastal sündinute aastakäik on väga talendikas ning neile finaalturniiri korraldusõigusega kaasneva otsepääsme hankimine võib Eesti jalgpallile pikas plaanis väga kasulikuks osutuda.

U17 EM-i näol on nimelt tegemist võistlusega, mida külastavad eranditult kõigi Euroopa tippklubide talendiotsijad. Just põhjusel, et suurendada talendikate noorte šanssi jääda silma võimalikele tulevastele tööandjatele, tõstis Euroopa jalgpalliliit (UEFA) 2015. aastal noormeeste U17 EM-finaalturniiril osalevate koondiste arvu kaheksalt 16-le. Isegi kui Eesti U17 koondisel ei õnnestu kodusel turniiril teha tugevat tulemust, avaneb paljudel Eesti 17-aastastel vutimeestel võimalus individuaalselt silma jääda.

2016. aasta lõpus otsustaski UEFA täitevkomitee anda U17 EM-i korraldusõiguse Eestile. Vaatamata sellele, et alles 2012. aastal oli siin toimunud U19 noormeeste EM. Väärib märkimist, et vahemikus 2006-2020 ehk 15 aasta jooksul on kahe noormeeste U17 või U19 vanuseklassi finaalturniiri korraldusõiguse pälvinud ainult kaks UEFA liikmesriiki – neljakordne maailmameister Saksamaa ja Eesti.

Neli järjestikust võitu, sealhulgas Prantsusmaa üle, on tulnud Jürgensi osaluseta

Naastes 2003. aastal sündinud Eesti jalgpallurite talendikuse juurde, siis see ei puuduta ainult Jürgensit või Aleksandr Šapovalovit (TJK Legioni kasvandik, praegu FC Flora duubelmeeskonda kuuluv ründaja, kes on korduvalt käinud harjutamas Londoni Arsenalis), vaid seda peetakse ühtlaselt tugevaks ja Eesti tingimustes silmatorkavalt laia valikuga aastakäiguks. Jalgpalliliit on koduseks EM-finaalturniiriks valmistuvale noortekoondisele eraldanud täiendavad vahendid, et võistluseks maksimaalselt valmis olla.

Kontrollkohtumiste tulemused on olnud julgustavad. Oktoobris kohtuti kahel puhul Põhja-Iirimaaga, kirja saadi 3:1 võit ja 0:1 kaotus. Tänavu märtsis võõrustati Prantsusmaad, kellele esimene mäng 0:4 kaotati, aga teises võeti 2:1 võit. Vastase rivistusse kuulusid kõigi Prantsusmaa tippklubide noorjalgpallurid. Aprillis Tallinnas toimunud UEFA sõprusturniiril alistati Liechtenstein 7:0, Fääri saared 5:0 ja Leedu 2:0.

21. märtsil Sportland Arenal peetud maavõistluses Prantsusmaast 2:1 jagu saanud Eesti meeskonda Oliver Jürgens ei kuulunud. Foto: Brit Maria Tael

Ent kõik need tulemused saavutati ilma Jürgensi osaluseta. Pärast 2018. aasta mais toonase U16 koondise koosseisus peetud maavõistlust Poolaga (2:2 viik) on Jürgens EM-iks valmistuva koondisega platsil käinud vaid korra – tänavu veebruaris, kui võõrsil alistati Hollandi B-rivistus 2:0. Mängudest Prantsusmaaga ja UEFA sõprusturniirist jäi ründaja kõrvale ega kuulu meeskonda ka laupäeval algaval Balti turniiril. Kusjuures koondisekutse on Jürgensile alati saadetud.

Peatreener Hurt: Jürgens loobus viidates suurele koormusele ja puhkamise vajadusele

"Suhtlesime nii Oliveri enda kui ka tema isaga (Jüri Jürgens – O. J.). Nad otsustasid, et neil on lõppeval poolaastal olnud palju mänge (lisaks 16 kohtumisele Esiliiga B-s on Jürgens kaasa teinud ka 5 mängu U17 Eliitliigas, kokku 1769 platsil viibitud minutit – O. J.) ja tundsid, et pigem on vaja puhkust," selgitab U17 koondise peatreener Norbert Hurt Jürgensi rivistusest puudumise asjaolusid.

Mis tundeid see peatreeneris tekitab? "Ma ei lasku emotsioonidesse. Oleme kõigi kohtumiste eel olnud Jürgensitega suhtluses. Meie soov on, et ta oleks koondises ja oleme teda kogu aeg kutsunud, aga edasine pole enam meist sõltunud. Arusaadav, et tal on praegu fookuses mitmed asjad, näiteks klubiotsingud välismaal ja põhikooli lõpetamine. Koondise kogunemiste ajal on Jürgens tihti teinud midagi muud. Koondise suhestumist temaga see raskendab, sest ta saab koos meeskonnaga vähem kordusi," räägib Hurt.

Eesti U17 koondise peatreener Norbert Hurt. Foto: EJLNimelt toimusid jaanuarist maini pea igal kolmapäeval U17 koondise ühistreeningud, kus Jürgens osales aga väga harva. "Tegime ekstratreeningud, et meeskond asjadest ühtemoodi aru saaks. Meil on vaja palju kordusi. Iga mängija puudumine valmistab suurt muret, sest hiljem on tal väga keeruline juurde tulla. Ükskõik, kas tegu on Oliveri või kellegi teisega. Koondisesse pääsemise protsess muutub puuduja jaoks paratamatumalt keerulisemaks," tõdeb Hurt.

"Tahame koondisesse motiveeritud mängijaid ja mängija iga valik näitab meile, milline on nende soov koondist esindada," lisab Hurt. Pole vaja olla Sherlock Holmes ega isegi mitte doktor Watson, et lugeda U17 koondise peatreeneri sõnadest välja seisukoht, mille kohaselt kahandab iga puudumine Jürgensi võimalusi mahtuda järgmisel suvel kodusel EM-il mängivasse meeskonda.

* * *

Oliver Jürgensi isa Jüri Jürgensi vastus sisaldab torkeid Norbert Hurda aadressil

Soccernet.ee võttis ühendust Oliver Jürgensi isa Jüri Jürgensiga (suhtlus toimus kirjalikult) ja esitas talle järgnevad küsimused:

1. U17 koondise peatreener Norbert Hurt ütles Soccernet.ee-le, et Oliver puudus enamikelt kevade jooksul igal kolmapäeval peetud ühistreeningutelt. Samuti märkis Hurt, et igal puudujal on hiljem keeruline koondisesse tulla. Lisaks lausus Hurt, et "tahame koondisesse motiveeritud mängijaid ja mängija iga valik näitab meile, milline on nende soov koondist esindada". Kas Oliver Jürgensil on soov Eesti U17 koondist esindada? Kui jah, siis miks ta ei osalenud ühistreeningutel ja loobus Balti turniirist?

2. Kas arvestate, et nende loobumiste tõttu väheneb Oliver Jürgensi võimalus mahtuda 2020. aasta U17 EM-finaalturniiriks meeskonna koosseisu?

3. Millised on Oliver Jürgensi edasised plaanid? (küsimus on aktuaalne, sest noormees sai maikuus 16-aastaseks, mis võimaldab vastavalt FIFA reeglitele siirduda välisklubisse, näiteks noorteakadeemiasse nagu tegi 2014. aastal Fulhamiga liitunud Mattias Käit)

Järgnevalt Jüri Jürgensi vastused, mida on selguse huvides keeleliselt toimetatud.

Üldine selgitus olukorra kohta. "Puudumistel olid alati tõsised põhjused. Kas kooliasjad või reisid. Eelmisel turniiril oleksime võinud osaleda, aga Norbert Hurt polnud meie suhtes paindlik. Oliveril polnud võimalik elada kaheksa päeva meeskonnaga hotellis, kuna tal olid keset nädalat gümnaasiumi sisseastumistestid, milleks oli vaja normaalselt ette valmistada. Hetkel on ta puhkusel. Ta on mänginud juba peaaegu 1800 minutit. Seda arvu saab teiste koondislaste statistikaga võrrelda."

Vastus kolmapäevastelt ühistreeningutel puudumise kohta. "Jah, ta puudus küll. Kolmapäev oli Oliveril ainuke vaba päev treeningutest ja sel päeval olid tal konsultatsioonid matemaatikas ja inglise keeles. Ta niigi palju puudub koolist ja oli vaja ettevalmistuda eksamiteks ja testideks. Paar korda olid kolmapäeviti Nõmme Unitedi trennid seoses neljapäevaste liigamängudega, mille kohta andis meeskonna peatreener Martin Klasen ise koondise peatreenerile kirjalikult teada. Norbert Hurdal oli aga võimalus külastada Oliveri Esiliiga B mänge ja vaadata, mis vormis poiss on ja kuidas ta üldse mängida oskab. Pole teda kordagi meie Esiliiga B mängudel näinud vaatamata sellele, et seal mängib 5-6 koondislast."

Hurda ütluse kohta, et igal puudujal on hiljem keeruline koondisesse tulla. "See on tema isiklik arvamus ja võimalus seda teha ka, ma arvan. Mul pole eriti midagi kommenteerida selle kohta. Paljud edukad koondised ei treeni koos nii tihti, kuid treener oskab targalt kasutada iga mängija talenti ja oskust.

Tahan märkida ka seda, et oleme treenerile väga põhjalikult seletanud, miks Oliver ei saa kolmapäeviti trennides käia. Nii suuliselt kui ka kirjalikult. Nii et ei ole arusaadav, miks ta ütleb ainult seda, et Oliver ei võtnud trennidest osa. Tekib selline mulje, et Oliver meelega ei võtnud osa või ei tahtnud, aga see ei ole korrektne."

Toimetaja märkus: Soccernet.ee esitas Jürgensile konkreetsed küsimused, mitte ei edastanud talle Hurda räägitut ja palunud seda kommenteerida. Jüri Jürgens polnud teadlik, et Hurt ütles muuhulgas ka, et "oleme kõigi kohtumiste eel olnud Jürgensitega suhtluses".

Hurda lause "tahame koondisesse motiveeritud mängijaid ja mängija iga valik näitab meile, milline on nende soov koondist esindada" kohta. "Motivatsiooni kohta küsimustele vastas hiljuti päris hästi Martin Reim, kui mainis, et motivatsioon on muidugi väga tõsine asi, kuid jalgpalluril peavad olema ka mänguoskused, tehnika, taktika jne. Olen sellega täielikult nõus. Kolmapäevastest trennides puudumine ja motivatsioon mängida ei ole üks ja sama. Oliver on väga motiveeritud mängija. Arvan, et temaga töötanud treenerid nõustuvad minuga. Ka treenerid, kes olid eelmistes koondistes."

Kas arvestate, et nende loobumiste tõttu väheneb Oliver Jürgensi võimalus mahtuda 2020. aasta U17 EM-finaalturniiriks meeskonna koosseisu? "Jah, me arvestame sellega. See on treeneri otsus, kes on koosseisus. Lisaks tahan öelda, et on päris üllatav, et juba praegu on tehtud otsused koosseisu kohta, kuna selles vanuses kõik muutub päris kiiresti. Ja tegelikult oli see otsus tehtud juba aasta tagasi (järeldan sellest, keda kutsutakse koondisesse). Aga see on minu isiklik arvamus."

Oliver Jürgensi edasistest plaanidest. Kas vaadatakse välismaa poole? "Meie prioriteet on minna välismaale. Aga otsime mitte ainult jalgpalli mängimise, vaid ka hea hariduse omandamise võimalust. Keegi ei tea, mis tuleb homme. Midagi konkreetsemat hetkel öelda ei ole."

Oliver Jürgens (nr 9) tähistamas Esiliiga B-s löödud väravat. Foto: Brit Maria Tael

* * *

Hurt: võib-olla õnnestub Jürgensil välisklubisse pääsemise korral rohkem koondises käia

Kuna Jüri Jürgensi vastused sisaldasid mitmeid otseseid torkeid Norbert Hurda pihta, palus Soccernet.ee U17 koondise peatreeneril olukorda veel korra enda vaatevinklist selgitada. Hurt rõhutas, et mingeid valikuid EM-i silmas pidades veel tehtud ei ole ja Oliver Jürgens on jätkuvalt mängija, keda ta huviga jälgib.

"Isikutevahelist probleemi minul ei ole. Kui Oliver on koondise juures olnud, on ta suhtumine olnud alati väga hea. Ma aktsepteerin nende valikuid ja loodan, et neil õnnestub teha soovitud samm välismaale. Võib-olla tekib siis ka võimalus rohkem koondise juurde tulla. Jälgin Jürgensi tegemisi huviga ja ta on jätkuvalt jalgpallur, keda hindan kõrgelt," lausus Hurt

* * *

2020. aasta EM-finaalturniir toimub maikuus ning kui juhend tänavusega võrreldes ei muutu, pääseb lõplikku nimekirja 20 jalgpallurit. "Konkurents on suur ja ei saa öelda, et võistkond oleks paigas. Mängijaid, kelle seast lõplik nimekiri selgub, on praeguse seisuga 30 ringis. Aga kuna selles vanuses võivad noormehed kiiresti areneda, siis võib sinna veel mängijaid lisanduda," märkis Hurt.

Balti turniiril kohtub Eesti 29. juunil kell 13 Tamme staadionil Soomega ja 30. juunil kell 13 Leeduga. 2. juulil kell 13 minnakse Võru spordikeskuse staadionil vastamisi Lätiga. Kõiki neid matše näitab otsepildis Soccernet.ee.

U17 koondise järgmised kohtumised toimuvad augusti lõpus, kui 27. ja 29. augustil võõrustatakse Rootsi eakaaslasi. EM-finaalturniiri korraldamine tähendab, et Eesti meeskond ei pea eesootava aasta jooksul ainsatki võistluskohtumist, vaid piirdub maavõistlustega, kuna korraldaja on valiksarjast vabastatud.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

torge   •  
(90.190.191.***)
mina küll mingeid teravaid torkeid poisi isa poolt välja ei lugenud treeneri pihta. Täiesti arusaadavad ja mõistlikud probleemid LAPSjalgpalluril, et puududa. (kui just soccernet õeldut ei ilustanud).
APOEList hobustega   •  
(62.65.205.***)
Teised saavad, aga tema ei saa... siis mängivad teised. Selliseid "staare" on enne ka olnud. Kui juba praegu suhtumine selline on, siis sealt midagi tulemas ei ole nagunii.
7   •  
(85.253.136.***)
paistab jah väga loogiline mõtlemine kõigi poolt. paratamatult ei saa hurt oelda et taitsa suva kas käiakse trennides või mitte. samamoodi ei saa jurgens ka tuimalt kooli ja klubi hakata üle laskma voi end ribadeks tõmmata. loodame et paari aastaga loksub asi paika ja jurgens saab korralikult pyhenduda
Üll   •  
(2001:7d0:8142:b780:41b.***)
Reaalselt oleks ülikõva kui Jürgens saaks tulevikus Euroopa Top 5 liiga klubis põhitegijaks! Ei hakka sündmustest ette ruttama, aga potensiaali on kõvasti, niiet ainult tuult tiibadesse!
J R   •  
(2001:7d0:8458:fe80:340.***)
Üldiselt on mõlemal poolel korralikud argumendid.

Eks elu näitab, kumb jõuab A-koondisesse ja välisklubisse (varem), kas noorhärra Jürgenson või noorhärra Hurt.
Jaan   •  
(80.254.154.***)
Kipubki Eestis nii olema, et papad keeravad karjääri tuksi. tahavad kõik olla suured tegijad, kuid välja tuleb nagu alati.
Miki   •  
(91.129.109.***)
kas see poiss on end kõrgemal tasemel üldse tõestanud et teda nii haipitakse?? voi kust see haip pärit?? ehk keegi saab seletada
aitah
ma teeks sama   •  
(188.29.164.***)
utleksin seni kuni ausalt teel president ei valita EJL siis ma pole nous esindama. ainult staaridel on see voimalus
Joss   •  
(146.255.183.***)
Need vanemad võivad veel kõik ära rikkuda. Loodame, et poiss kasvab kiirelt suureks ja hakkab ise neid otsuseid tegema. Talent on olemas, töötahe ka, aeg on hakata normaalselt mõtlema ka nüüd, edu Jürgensitele!
to miki   •  
(2001:1530:1010:1e05:74.***)
Erinevatel kõrgetasemilestel noorteturniiridel on olnud parim väravalööja ja löönud ka väravaid välismaal olevate klubide testimisperioodi ajal toimuvates mängudes. Kui rääkida eesti liiga mõistes, siis jah väravad on tulnud ainult noorteliigast ja esiliiga B-st. Aga anname aega,poiss 16 alles ja selles vanuses kõmmutada juba nii palju eesti tugevuselt 3.liigas pole paha. Loodan et järgmine aasta on juba mängimas mõne premium liiga satsi eest kui välismaalt klubi pole leidnud.
fsd   •  
(85.253.136.***)
suurusjärk 90% eesti parimates mängijatest olnud sellised, kelle vanemad on tugevalt suunanud lapse hobbi. sellised, kes käivad trenne ja mänge vaatamas ja katsuvad omalt poolt ka juhendada. tihti ka väga häälekad. kui vanemad huvi ei tunne, siis ei pinguta ka laps.
Uhh   •  
(2001:7d0:83b6:5080:e56.***)
Minu jaoks väheke huvitav, et teeb gümnaasiumi sisseastumisteste kuigi eelduste kohaselt võiks/peaks juba välismaale minema. Ega saab ka hiljem pärast jalgpalli karjääri tagasi kooli minna kui nii palju annet on, täiskasvanute gümnaasium ja kolme/neljakümneselt ülikoolis õppimine pole ka häbiasi.
To Uhh   •  
(93.142.168.***)
Teen asja veel huvitavamaks - Jürgensi tunnistuses on ainult viied, ka eksamite eest. Ja suutis astuda reaalkallakuga klassi TTRKsse, kirjutades füüsika, keemia ja matemaatika teste päris hästi. Huvitav milleks?)))
Uhh   •  
(2001:7d0:83b6:5080:e56.***)
Ega selle üle, et poiss on tark on mul muidugi hea meel. Lihtsalt oli mõttes see, et kuna 16-aastaselt saab liituda välisklubidega mis tuleks mängijana arengule kõvasti kasuks, siis kas pole veel plaanides minna kohe välismaale vaid hoopis jääda veel Eestisse?
MT   •  
(2001:7d0:8ca9:780:10e8.***)
Hea Oliveri ema, kes Sa aktiivselt Oliveri puudutavates küsimustes sõna võtad. Olen täiesti nõus, et kvaliteetse hariduse omandamine on oluline ning mul on väga hea meel, et Oliveril selles vallas hästi läheb, aga kas ei oleks Oliveri jalgpallikarjääri silmas pidades hetkel olulisem, et ta saaks aktiivselt osaleda ka Eesti koondise tegemistes, mis suurendaks märkimisväärselt noormehe võimalusi jalgpallis läbilöök teha?
Simo   •  
(82.131.13.***)
Kõige tähtsam on haridus. Punkt. Vähemalt keska mingil tasemel.

Aga rääkides üleüldiselt 16-aastastest pommitajatest ja pallivõluritest... siis nimekiri on väga pikk ja enamus on hetkel Austraalias, Norras või Soomes tööl... Seega Oliver - haridus (haritus!!!) on tähtis!

Edu!
Tom   •  
(90.191.186.***)
Võiks veidi tuure alla võtta selle teemaga. Võtate selle draamaga noorelt mehelt veel üldse koondise esindamise soovi ära.
jkj   •  
(2001:7d0:8426:f80:71ec.***)
vanemad rikuvad poisi võimaluse jalkas midagi suurt teha
Hannes   •  
(2001:1530:1000:4cb9:5d.***)
Kuidas teised poisid aega leiavad ja tema mitte? Aeg teha otsuseid ja eemaldada koondisest igaveseks teistele hirmuks ja õpetuseks.
To Uhh   •  
(93.143.61.***)
Plaanid plaanideks... võtta välja gümnaasiumist dokumente on pooletunnine asi. Aga panustada ainult jalgpallile, kui poiss on alles 16? Minu aravates, see ei ole õige.
Nii on   •  
(213.180.***)
Asi on lihtne, tal on kindel eesmärk hetkel enda karjäär - mitte koondis. Ei saa seda talle otseselt ette ka heita, iga inimene teeb ise oma valikud. Lõpuks elu kindlustab ära palk, mis ta teenib, mitte koondise esindamine.
JOPPENPUHH   •  
(80.235.126.***)
Lõpetab kooli,mängib veidi esiliigas.Saab aru ,et teised on tasemelt järele jõudnud ja läheb tööle.
Loodame siiralt,et nii ei lähe...
Seni ei ole veel miski tema ees kinni kui ta pingutab teistest rohkem.
To MT   •  
(93.143.61.***)
Ma arvan, et oled inimene, kes on seotud jalgpalliga ja pead ette kujutama, mis tähendab 1769 minutit 3.5 kuu jooksul? Sel ajal ta ka pidevalt õppis ja sooritas eksameid.
Ta on reaalselt väsinud. Võrdleme tema mängitud minutid teiste koondislastega? Aleksandr Šapovalov - 1033, Daniil Kuraksin -581, Maksim Paskotši -793, Richard Tohver - 1116, Nikita Ivanov - 1186, Danik Tarassenkov - 1170, Danik Sõtšugov - 1020, Tristan Toomas Teeväli - 1025 Jne. Ta on alles laps, mitte robot. Ta peab puhkama, et edasi tööd teha.
...   •  
(212.53.124.***)
Kelle süü see on, et kuti koormus nii jõhkraks aetud on?
Jan Kokla on üks kurb näide sellest, mis võib juhtuda kui sellise koormuse pealt veel eksameid teha.
Me räägime hetkel finaalturniiriks valmistuvast koondisest. Turniirist, kus kutil on fantastiline võimalus endale veelgi nime teha.
Hetkel tundub vägisi, et pigem on tegemist isikutevahelise põrkumisega.
Eesti jalgpalli huvides on, et see kiirelt ära lahendatakse.
To ...   •  
(93.143.61.***)
Oliveri treenimisprotsess on väga hästi läbimõeldud ( nii meeskonnatrennid kui ka individuaalsed). See, et treenerid ja isa tegid kõik õigesti näitavad ka tulemused. Mängud meesliigas arendavad väga.
Ta on tugev mängija ja tahab koondise eest mängida, kui treener ei vali teda, siis ei vali. Ei pea ainult mingil kindlal viisil valmistuma. Isegi koolides on ammu individuaalne lähenemine, mida siis SPORD it’s rääkida.
Laps on väsinud ja otsistati nädal puhata. Koormus oli suur aga ta sai sellega hakkama. Kuid Balti turniiril poleks ta juba värske. Ise ütles, et liikumine pole juba nii hea.
...   •  
(212.53.124.***)
Treener on talle iga kord kutse saatnud ja iga kord on sellest keeldutud.
To ...   •  
(93.143.61.***)
Ei ole iga kord. See on vale info.
X   •  
(146.255.183.***)
Foorumis küsiti,kas Eesti keelt räägib ? Mis taust tal siis on ?
zaparozets   •  
(83.166.35.***)
mis on tegelik põhjus? põhjus selles, et tema positsioonil on koondises veel üks mängija ja see ei mahu poisi isale pähe et keegi võiks sellel positsioonil veel mängida lisaks olkule. kahju olkust sest olku ise tahaks mängida
To "To ..."   •  
(85.29.203.***)
On küll.
To ...   •  
(37.157.105.***)
Milleks vaielda? Meil kõik Kirjad olemas. Oliver käis enne Hollandi mineku trennides, käis mõned trennid sügisel, ka hiljuti olevatel testimistel. Mängis Poolaga ühe mängu ja elas koos meeskonnaga ja treenis, käis Berliinis ja elas koos meeskonnaga ja treenis, käis Hollandis. Aprillis pakuti treenerile erinevaid variante, kuidas saab Oliver meeskonda aidata, kuid treener ei olnud nõus ( lubati aga Kalevi poistel paar päeva koondises mitte viibida, sest neil oli mäng- kuidas nii? Kuidagi ei ole väga õiglane...).
To zaporozets   •  
(37.157.105.***)
Primitiivne mõtlemine. Küsimus pole selles, mitu ründajad on meeskonnas Vaid selles, et Oliveri pannakse teisele positsioonile mängima. Küsimus: “mis põhjusel?”, kui statistika andmetel ta on olnud väga resultatiivne kõik aastad, mis ta on Jalgpalli mänginud. Aga vaatamata sellele, mängis ta ka endale võõras positsioonis . Nt mängus Poolaga.
Mis puudutab “vaest olkut”, siis ei hakka kommenteerima))). Sai Bog igale lapsele sellist isa.
.   •  
(2001:7d0:8ca9:780:44b9.***)
Kas Oliver ise tahaks Eesti koondist esindada?
To ...   •  
(37.157.105.***)
Jah, loomulikult.
Vähetuntud vutivaatleja   •  
(194.204.40.***)
Kui tal oleks tõsine huvi koondist esindada, siis oleks võimalik treening- ja mängukoormus vastavalt kujundada. Seda nii isiklikul kui klubitasandil. Hetkel näib riigi ja koondise esindamine vähetähtis ning kõrvaline tegevus. Seda nii temale, ta vanematele kui ka Nõmme Unitedele. Praegu näib kõrvaltvaates, et lapsevanemad on väga jäigal positsioonil nõudes vastutulelikkust. Koondise jäikus on mõistetav, sest muidu ei suudetakse autoriteetsust ja distsipliini tagada. Olukorras, kus luuakse erandeid, kaotab kogu meeskkonna sisekliima ja sellisel juhul on parem, kui "staar" välja jääb. Kõik jääb tänasel hetkel puhtalt tahte taha.
Nujah   •  
(85.253.174.***)
Mis loll komme on Oliveri vanematel käia Soccerneti kommentaariumis plõksimas? Iga jumala uudise all on 30+ kommentaari.

Laske poisil pisut elada. Te kujundate inimeste arvamust Oliverist oma mõttetu klähvimisega.
To vähetuntud   •  
(37.157.105.***)
Oliveri suhtes keegi kunagi erandeid ei tee ( et jumala pärast ei mõtleks, et ta on staar)), aga nt Kalevi poiste suhtes oli erand tehtud. Räägime parem sellest? Ka distsipliiniga olid probleemid mõnedel teistel staaridel... aga see pole minu asi.
Kõrvalvaatajatena näete olukorda väga ühekülgselt ja nii kuidas teil on mugavam: “Kui ei tulnud trenni/ turniiri, siis ei taha. “
Kronteez   •  
(91.129.101.***)
Oliver Jürgens on kunn ja te kõik olete lambad
to Nujah   •  
(2001:7d0:4d82:ab80:982.***)
mis loll komme sul on Soccerneti kommentaariumis käia? Hakkad piiranguid panema mingisse klassi kuulumise põhjal või (lapsevanemad, õed-vennad, pealtvaatajad jne)? Kes siis kommenteerida tohivad sinu arvates? Muuseas - need, kes kujundavad oma arvamust kellegi kohta kommentaariumite põhjal, on väga kitsa maailmavaatega inimesed.
Hmm   •  
(91.129.98.***)
Mu meelest klubi arendab mängijat ja koondis kasutab seda/neid oskusi ära.

Suur respect selle eest, et suudetakse öelda oma arenguplaane järgides - EI, ning teha oma asja. Oliverin emast saan aru, talle läheb tema lapse areng vägagi korda, ning sellepärast ka see kajakate kisa teda häirib.

Vaadake kõiki neid teisi õnnetuid, kes teevad kõike mida kohalikud "jalkaspetsialistid" ütlevad või käsivad. Masendav ju.
To Nujah   •  
(37.157.105.***)
Aitäh soovituste eest. Miks Te ise siin kommenteerite? Juttu pole ju teie lapsest. Oliver on hetkel väga rahulik - ujub Soojas meres. ;)
Aga mina olen juba piisavalt suur tüdruk, et otsustada ise, kas kommenteerin või mitte.
nonoh   •  
(2001:7d0:88cc:8a80:45d.***)
16aastase eest vastutavad vanemad ja mitte treenerid. Vanematel on igasugune õigus teha kõik, mida nemad näevad lapse parimates huvides. Mu meelest tublid!

Oliver on ka tubli. Lihtsaid valikuid ei ole, ja hoida ka hariduse ust lahti on ainult mõistlik. Jõudu ja jaksu, loodetavasti saab kunagi ka palliplatsil talle kaasa elada.
what   •  
(2001:7d0:84ef:c880:bdb.***)
Korralik huumor kuubis. Samal ajal, kui tema kaaslased teevad rasked trenni, higistavad, et teha üks korralik tulemus ära ja u17 koondisele on pandud väga palju rõhku EJL liidu poolt, supleb üks tähtsamaid tegelasi kuskil soojas meres. Ma ei tea, kas nutta või naerda, sellise suhtumise peale. Omal ajal oleks Roman Ubakivi sellise suhtumisega tegelased joogipoisteks pannud ja kadugu siit koondisest.
To what   •  
(37.157.105.***)
Provi lugeda artikli ja sellest aru saada. Sinu emakeeles on kirjutatud. Jürgens on aasta teinud rasket tööd ja higistanud jne. Ka arvan, et kaugelt mitte vähem kui teised mängijad.
Ühe nädala aasta jooksul võib ka soojas meres ujuda.
Ja need pidevad ähvardused... visake ta välja! Need ei ole argumenteeritud ja lihtsalt ebaviisakad poissi suhtes, kes oma tööga juba mõndagi 16 aastaseks saavutanud. Ja oli alati viisakas eesti koondise, treenerite ja kaasmängijate suhtes.
ohjaah   •  
(2001:7d0:8322:c980:610.***)
Kõik on loogiline, aga kus õigus, oleneb kus poolt vaadata. Koondise Balti turniir ei tulnud üle öö. Miks treener Martin Klasen ei arvestanud poisile koormuse jagamisel juba ammu paigas olnud koondise Balti turniiriga? Võtnud veits tuure maha ja kui vaja saatnud ka veidi varem puhkama. See on valikute küsimus ja kindlasti oleks see tulnud millegi muu arvelt aga kui praegu tuleb koondise arvelt siis see näitabki kuidas suhtutakse koondisesse võrreldes teiste asjadega.
to what   •  
(2001:7d0:4d82:ab80:982.***)
Sinu kommentaar: "Samal ajal, kui tema eakaaslased teevad rasket trenni, higistavad ... supleb üks tähtsamaid tegelasi kuskil soojas meres. Ma ei tea, kas nutta või naerda, sellise suhtumise peale.". Tõsiselt või? Lihtsalt tuledki siia kommenteerima, ilma et oleksid artikli ja eelnevad kommentaarid läbi lugenud? Hea inimene - võta endaga midagi ette!
Nujah   •  
(85.253.174.***)
Jürgensi vanemate/tuttavate vajadus igale kommentaarile vastata on idiootne. Hingake nüüd sügavalt sisse ja jääge vait. Jäätegi siin muidu sedasi üksteisega mölisema.

Jürgensile aga edu! Tundub meeletu potentsiaaliga mängija.
to Nujah   •  
(2001:1530:1010:82cb:8d.***)
Hästi öeldud! Veits palju prääksuvad siin tõesti iga asja peale.
veider   •  
(2001:7d0:4cc0:bd80:494.***)
naljanumber, temal ei ole aega käia koondises ja teistel kõigil on. Kõik käivad koolis, mängudel jne
To nujah   •  
(37.157.105.***)
Ainult mina - Ema - kommenteerin.
Kahjuks, ei ole ma nii tark kui nii mõnigi siin kommenteerija aga kui kirjutatakse ebaõiglaselt või vale info, ma ei taha vaikida. See on minu isiklik otsus ja ükski anonüüm ( kes ise siin kommenteerib mingil põhjusel) ei pea midagi ütlema mulle selle kohta. Kommentaarid puudutavad minu poega.
To to nujah   •  
(213.180.***)
Kahjuks sellega sa kujundad seda mainet, et vanemad kontrollivad ja survestavad poega. Las kommenteerijad klähvivad(ärge pange neid tähele) teie tehke oma asja edasi ja küll poiss jõuab sihtideni. Olen ise teda näinud mängimas ja usun, et temas on potensiaal jõuda kaugele, edu teile.
ema   •  
(37.157.66.***)
tahaks poisi enda arvamust ka kuulda, 16 on juba suur mees, ei nõustu eelmistega, et vanemad peaksid otsustama kõike tema eest.
Onu Peeter   •  
(2001:7d0:8b32:cd80:ecd.***)
Oliver on väga tubli ja talendikas poiss ning jäi mulle juba Orissaare jalkalaagris silma. Siinkohal küsimus ka emale, kas Oliver see aasta ka leiab aega laagrisse tulla? 20-27 juuli Orissaares
Ronaldo   •  
(94.66.11.***)
Kui lugeda maailmastaaride elulugusid, siis üks on kindel - Poisist saab staar kui ta näeb roppu vaeva jalgpalli kallal. Kahte asja korraga teha ei saa. Sellest poisist enam asja ei saa. Valik on kooli ja supluse kasuks tehtud.
atskoo   •  
(213.168.9.***)
Huvitav oleks teada, kas tal on mingi pakkumine ka reaalselt laual mõne klubi poolt või mitte - soccernet võiks selle välja uurida. Suvel tuleks igaljuhul teha järgmine samm, kui tahta veel asja saada temast klubijalgpallis. Palju ta igalpool testimas on käinud? Vist väga paljudes kohtades. Nende testimiste käigus kas tõesti pole siis ükski klubi läinud tema suhtes konkreetsemaks? Koondisega on nagu on. Siin ma ei kommenteeri.
Ronaldole   •  
(82.131.14.***)
Peab paraku nõustuma. See koolijant rikub kõik ära...
Hmmm...   •  
(91.129.97.***)
Ausalt öeldes on koondise esindamine auasi, sa võid koondist esindada, aga ilmtingimata ei pea. 16 on selline vanus jalgpalluri eas, et kus tuleb teha väga palju õigeid otsuseid ja pärast sellist koormust leian minagi, et pigem on parem mitte midagi andev Balti turniir vahele jätta ja turgutada vaimu ja keha, et hooaja teine pool sama edukas oleks. Käia siin portaalis halamas, et mingi mängija ei võta osa tema treeningutel, see on ka tegelt hale, kui perel ja klubitreeneri(te)l on oma visioon, kuidas mängijat arendada, siis üks (nö Eesti tippklubist taandatud) U17 peatreener ei peaks küll hülgemöla ajama Paljude treenerite viga on see, et juurutakse mingit kindlat süsteemi hoomamata, et tegelikult tuleb mängijatest parim välja pigistada sobiva taktikaga, mis tähendab iga mutrikese vahetumise korral erinevat lähenemist.
to Oliveri Kallis ema   •  
(2001:7d0:4d02:8e80:44d.***)
Kas tal on pakkumised Madriidi Realist või kuskilt? Mida sööb Oliver hommikuti, et ta nii andekas on? Kes tegeleb Oliveri mängude planeerimisega?

Tundub, et koondis pole tähtis, kui ei arvestatud Balti turniiriga. Ma ei kutsukski teda järgmine kord ja kõik... Hetkel tundub tema jaoks koondis tühine.
Tõnu   •  
(85.253.74.***)
Poisil on ilmselgelt annet kuhjaga, aga karjääri tuleb ettenägelikult planeerida. Mänguminuteid on tõesti väga palju kogunenud ja vähemalt põhikool on vaja kindlasti lõpetada. Arvestades, et karjääri on veel ees ca 20 aastat ja ambitsiooni ning annet on, et mängida maailma absoluutsetes tippliigades, siis ei loe see U-koondis suurt midagi. Mängijaid mäletatakse ikka A-koondise tegude järgi. Peaasi, et ennast ei vigasta ehk siis üle ei tööta, selliste mänguminutite järel kulub puhkus igal juhul ära. Edu Jürgensile!
guest   •  
(2001:7d0:8294:8280:e57.***)
Olles Hurda trennides viibinud võin öelda, et otsus seal mitte käia ei tule poisile kuidagi kahjuks. :)
Kaido   •  
(146.255.180.***)
Kus on Luigend, Kokla nüüd? Herolgi Floras vist ainult 8 klassi haridust??? Neid ajudeta endiseid jalgpallureid on roppu moodi Eestis. Piirojagi on nüüd kalamees, et kuidagi elatust teenida, rohkem oskusi vist ei olegi ?
Oliver poiss las õpib koolis hästi, siis vähemalt tulevik kindlam. (Sportlas karjäär võib saada ootamatu lõpu noores eas, ka mõne lolli vigastusega).
Kaidole (enne Ronaldole)   •  
(82.131.14.***)
Olen ikka enam-vähem 20a suutnud järjepidevalt jalgpalli jälgida ning ausalt öeldes ei mäleta küll, et Sinu poolt mainitud kahte mängijat oleks kuidagipidi eriliselt ülistatud (a`la enne meestes mängimist või koondisepiirile jõudmist). Oma kalamehejutuga liigitad sa Jürgensi pimesi "keskmiseks" nooreks Eesti jalgpalluriks, kes puhtalt rahateenimise võimatuse tõttu varem või hiljem läheb siis oma pisut parema haridusega tavalisele tööle (või teeb kõrvalt vms). Olles siin kogu viimaste päevade furoori läbilugenud, siis tundub, et Meil on tõesti sirgumas keegi, kellest on ammu suur puudus olnud. Siiski olen endiselt Ronaldo paadis, et see mees peaks ikka silmad kinni praegu palliga edasi harjutama (kahtlemata on sellise koormuse juures muidugi puhkust vaja, kuid pean just kooli silmas). Eeldan, et nüüdseks on vast ka Oliveri vanemad siit silmadega üle käinud - Omalt poolt soovitan mõlema raua tagumise lõpetada, las siis läheb õpib täiega ning alati saab ka rahvaliigas mängida, kus graafikud tunduvalt paindlikumad.
Hmmm...   •  
(91.129.97.***)
Tuues veel ühe analoogi- Kostja on endiselt üks koondise parimaid mängijaid hoolimata 34-aastasest vanusest. Koos Pehrsoni ja Reimiga on see mees äärmiselt väheefektiivne koondises olnud-miks? Sest need kaks muna ei suutnud leida/proovida taktikat, kus nr 10 on kandvas rollis. Samamoodi tundub olevat nüüd poisiga olevat, kus poiss mängib teistmoodi, kui senised harilikud Eesti ründajad. Oleks aeg tuua koondiste ette otsa mehi, kes suudab mängida nii nagu me meeste tugevused kõige paremini esile tuleb, mitte et koondise treener mängib 30 mehega täpselt samamoodi.
Suva   •  
(2001:7d0:84ec:5780:9a2.***)
Poiss ei vajanud puhkust, et mängida U17 liigat või Kalju, Paide, Viimsi, Keila, PJK noorte vastu aga naaberriikide parimate noorte vastu mängimise ajal on vaja puhata? Minu arusaamise järgi peaks kõige paremini mängijat arendama mängimine omavanuste parimate vastu.
Siin on tegemist puhtalt mängija või tema vanemate jonniga.
to Suva   •  
(90.191.247.***)
Äkki on tegu Hurda jonniga. Nagu eelpool mainitud, osad kutid võivad endale koondises kõike lubada, aga osad ei tohi põhjendatult puhatagi.
Eelmisele   •  
(2001:7d0:84ec:5780:f1e.***)
Mida siis osad endale "kõike lubasid"? Ei leidnud eelpool sellist kirjeldust.
Ja põhjendatud puhkus oleks pidanud olema vähemtähtsate mängude ajal. Aga ju siis peetaksegi koondise mänge vähemtähtsateks.
Jonn   •  
(2001:7d0:4cc0:bd80:4cd.***)
Jonn on mainitud Kalevi mängijate vastu!
U17   •  
(80.235.6.***)
U19 oleks Balti Turniiril peaaegu ühe värava löönud
ja kuidas läheb U18 koondisel?

U17 on ainuke koondis hetkel Eestis
kellele panustada!
Ja Oliver ainuke ründaja!
To Jonn   •  
(78.2.200.***)
Kalevi mängijatele lubati koondisega mitte elada paar päeva aprillis kui oli kokkusaamine aga Jürgensile mitte. Öeldi, et see pole vòimalik. Tuli välja et on vòimalik aga valikuliselt.
soccer   •  
(213.100.250.***)
Oliveri puhul on probleem see, et Hurt on ta millegipärast lükanud poolkaitsesse, kuigi klubis mängib tipus ja on iga hooaeg parim väravakütt. Siit küsimus Hurdale, miks selliseid liigutusi tehakse? Selliseid vangerdusi on veel tehtud,ka teiste mängijatega U17 koondises. Sellepärast ei mängi ka Oliver koondises - väga lihtne.
Mama Jurjens   •  
(194.126.118.***)
Hahahhaaa, mamal jälle kõik lappes. Päris naljaks on teda siin lugeda :D
Võiks midagi kasulikku teha, selle asemel, et oma poja lugusid kommenteerida.
to Mama Jurjens   •  
(2001:7d0:4d82:ab80:1ed.***)
Sulle sama soovitus - mine tee midagi kasulikku - näiteks arene (NB! ei ole Oliveri ema)
Hmm   •  
(91.129.98.***)
Päris tore, kui NõmmeUnited ta Levadiasse/Kaljusse/ehk ka Florasse laenaks seniks, kui välismaal akadeemiakoht kindel. Päris suur samm, kuid arengule vajalik. Esiliiga B jääb tema jaoks väga pehmeks hetkel ikka. Uskumatu öelda seda vaid 16 aastase Eesti poisi kohta.
Lugeja   •  
(86.110.52.***)
Koondist esindada on küll auasi, aga tulevikus toidab mängijat, kas haridus või tulevane klubi. Seega pole siin kobiseda midagi. Eestis peab ikka suur põud olema, kui ühe mängija pärast korraldatakse selline aplaava...
aitab   •  
(87.119.165.***)
Tehku see Jürgens tulevikus, mida iganes.. püüdku kala ( ei ole häbiväärne amet nagu siit läbi kumas), müügu kodutehnikat, arendagu kinnisvara, saagu presidendiks, mängigu jalgpalli või kasvõi sulgpalli... vms., ausalt oksele ajab juba see jama ja haipimine. Ei kahtle, et ta on tubli ja oskustega, kuid meile on vaja häid jalkamehi, mitte poisse - sinna läheb aega ja hetkel on koondisel omad valikud ja Oliveril ( ... vanematel ) teised valikud... Kui ikka asjad lähevad nii nagu Oliver plaanib, siis ei maksa ju tulevikukarjääri pärast muretseda.

Sisene
Fantasy nipinurk: Tammeka ja Legion ei mängi, Kelder ja Babatunde kannavad keeldu
PREMIUM LIIGA
Siin ei aita isegi Tambovi konstant: kuidas Venemaal laipa elustati ehk häbipleki kuulsusetu lõpp
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | Tarkus hüüab tulles! Premium liiga taktikalised šedöövrid harivad Eesti jalgpalli
EM HIILIB LÄHEMALE
MUJAL MAAILMAS
Besiktasele tõi tiitli üksainus värav, USA-s muutis meister nime ja Lissabonis rikuti õhtu, aga pidu läks edasi
VAATAMIST
INTERVJUU
Kalju noor äärekaitsja siirdus suure lombi taha profimängijaks: siin päriselt osatakse söötu lükata!
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
11
9
1
1
29:12
28
2.
Paide Linnameeskond
11
7
3
1
21:8
24
3.
Tallinna JK Legion
12
5
2
5
20:13
17
4.
Tallinna FC Flora
7
5
2
0
18:6
17
5.
Nõmme Kalju FC
11
5
1
5
14:10
16
6.
JK Narva Trans
11
4
2
5
16:22
14
7.
FC Kuressaare
11
3
1
7
10:20
10
8.
Tartu JK Tammeka
8
2
1
5
9:13
7
9.
Viljandi JK Tulevik
10
1
2
7
13:28
5
10.
Pärnu JK Vaprus
8
1
1
6
6:24
4
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FCI Levadia
28
Paide Linnameeskond
24
Tallinna JK Legion
17
Tallinna FC Flora
17
Nõmme Kalju FC
16
JK Narva Trans
14
FC Kuressaare
10
Tartu JK Tammeka
7
Viljandi JK Tulevik
5
Pärnu JK Vaprus
4
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK