Napoli raiskas tohutult, kuid sai Maradona auks võidu siiski kätte (Roma edasi, Winksilt imevärav!) (0)

Euroopa liigas suutis Napoli emotsionaalsel õhtul alistada Rijeka 2:0. Teiste tippliigade klubidest kulges õhtu kõige edukamalt Romal, kes teenis pääsme 32 parima sekka, ning Tottenhamil, kes võitis koduväljakul 4:0.

Lõuna-Itaalia hiid kaotas eile oma klubi suurima legendi Diego Armando Maradona ning seetõttu oli tänane õhtu kogu meeskonna jaoks vägagi emotsionaalne. Kui juba eile õhtul kinnitati, et staadioni nimi muudetakse argentiinlase auks, siis täna korraldasid fännid mehe mälestuseks võimsa tulesõu ja väljakule minnes kandsid kõik kodumehed Maradona nimega särki.

Kohtumine ise polnud aga just kõige lihtsam. Sinisärgid olid küll juhtivamaks pooleks ning tekitasid rohkem võimalusi, kuid samas raisati ka korralikult. Lõpuks suutis Piotr Zielinski siiski kaitseliinist läbimurda ning värava ette terava söödu anda, mis Rijeka kaitsjast ka väravasse põrkas.

Teisel poolajal sekkusid mängu kaks praegust Napoli staari - kapten Lorenzo Insigne ning parim väravakütt - ning koheselt kippus pall veelgi rohkem külaliste värava alla sattuma. Eduseisu duubeldas 75. minutil mehhiklane Hirving Lozano, kes realiseeris Insigne täpse söödu. Kusjuures lõpuminutitel tekkis itaallasel endalgi mitu suurepärast võimalust, kuid täna ei suutnud mees linna ikooni auks väravat lüüa.

Kuna samal hetkel viigistasid Real Sociedad ja Alkmaari AZ, siis kerkis Napoli ka tabeli tippu. Samas pole edasipääs veel sugugi kindel, kuna itaallastel tuleb veel mängida mõlema lähikonkurendiga.

Sama suure võidu teenis ka teine Lõuna-Itaalia klubi AS Roma. Pealinlased olid edukad Rumeenias ning suutsid seega kindlustada endale koha järgmises voorus, kuna tänasel vastasel pole enam võimalik neid kinni püüda.

Õhtu suurima võidu teenis Jose Mourinho juhitud Tottenham Hotspur, kes oli koduväljakul lausa 4:0 üle oma alagrupi mustast lambast. Kui märkimist väärib suvel tiimiga liitunud Carlos Viniciuse superesitus (kaks väravat + resultatiivne sööt), siis ei saa üle ega ümber poolkaitsja Harry Winksi imeväravast. Poole väljaku pealt ristnurka just iga päev ei lööda...