Neidude U15 koondis sai Leedult korraliku paki (0)

Eesti neidude U15 koondise algkoosseis kohtumises Leeduga. Foto: Liisi Troska / Jalgpall.ee

Eesti neidude U15 koondise jaoks jätkus Balti turniir kohtumisega Leedu eakaaslaste vastu, kellele alistuti tulemusega 1:6, kirjutab Jalgpall.ee.

Esimesel poolajal survestas Eesti vastast küllaltki hästi. Leedult võideti palli ning suudeti seda ka hoida, kuid eksimused maksid võistkonnale kätte ning vaheajale mindi vastase 3:1 eduseisus. Leedu haaras kohtumise juhtohjad 15. minutil, kui Paulina Mockute lajatas karistuslöögi trahvikasti otsast lati alla.

Kaks minutit hiljem tekkis Gretlin Pihlakul viigivärava võimalus, kuid Leedu puurilukk tegi otsustava tõrje. Viigitulemus tuli tabloole 22. minutil, mil Elisabeth Ottas realiseeris Scarlett Harlingu teenitud penalti. Poolaja lõpus lõi vastane pooleteise minutiga veel kaks tabamust: esimene veeres väravasse kaitsemängija jalast ning teises olukorras kasutas avavärava autor Mockute eestlaste söödueksimuse ära ja viis leedulannad kaheväravalises seisus vaheajale.

Teisel poolajal tegi Eesti rohkelt vahetusi ning suutis luua vastase väljaku poolel tearuvst, ent ei suutnud võimalusi ära kasutada. Hoopis Leedu skooris veel ja seda kolm korda.

Koondise peatreener Deniss Samoilov rääkis pärast kohtumist, et kuigi tulemus pole meeldiv, võib koondise esimese poolaja mängupildiga rahule jääda. "Alustasime väga hästi. Tüdrukud olid agressiivsed ja pressisid, jõudsid õigetesse positsioonidesse ja mängisid hästi. Väravad olid pigem tööõnnetused – tulid individuaalsed eksimused ja esimese poolaja lõpus löödud väravad lõid mängijad rivist välja, mistõttu oli keeruline mängu tagasi tulla. Tulemus on tegelikust mängupildist inetum," rääkis ta ja lisas, et enne kohtumist Fääri saartega peab koondis panema rõhku kaitsefaasile.

Eestil on kahe mängu järel kirjas kaks kaotust ning tabelis paiknetakse neljandal positsioonil. Viimane võimalus punktiarve avamiseks on koondisel reedel, 23. augustil, kui kell 17.00 algavas kohtumises võõrustatakse Fääri saarte eakaaslasi. Kohtumise otsepilti on võimalik jälgida jalgpall.ee vahendusel.