Tagasituleku avapauk: Dortmund rebis Schalke ribadeks, Leipzig andis tiitliheitluses punkte ära (3)

67 päeva ootust ja see hetk jõudis lõpuks kätte, kui suure jalgpalli vanker uuesti veerema lükati ja Bundesliga esimese Euroopa tippliigana naasis. Ehkki Revierderbyt oodati pikisilmi, tegi Dortmundi Borussia sellest ühepoolse mängu, klohmides Schalket 4:0.

Erling Braut Haaland avas ligi pooletunnise mängu järel skoori ja seejärel Dortmund enam tagasi ei vaadanud - Raphael Guerreiro kasvatas skoori vahetult enne ja Thorgan Hazard pärast poolajapausi, Guerreiro lisas veel ühe värava ning mäng oli tehtud ammu enne lõpuvilet. Võit tõstis Dortmundi homme mängivast Bayernist vaid punkti kaugusele, Schalke kukkus tabelis hoobilt kaheksandaks.

Tippudest kaotas punkte RB Leipzig, kes pidi rahule jääma isegi viigipunktiga, mille Youssuf Poulseni pealöök neile veerand tundi enne lõppu kodus Freiburgi vastu päästis. Lisaks jäeti üleminutitel ülinapi suluseisu tõttu lugemata Freiburgi võiduvärav. Neljandal kohal olnud Mönchengladbachi Borussial lõi õhtuses mängus Frankfurdi Eintrachtile esimese värava 35. sekundil, kasvatas 7. minutiks edu kaheväravaliseks ega lubanudki kodumeeskonnal enam ohtlikuks saada. Võiduga tõusti ise kolmandaks, Bayernist vaid kolme ja Dortmundist kahe punkti kaugusele.

Väärt punktid sai ka kuuendaks kerkinud Wolfsburg, kellele tõi võõrsil Augsburgi üle võidu Daniel Ginczeki üleminutite värav. Tabeli punane latern Paderborn kirjutas küll nelja kaotuse järel tabelisse viigipunkti, ent kuna vastaseks oli otsene konkurent Düsseldorf, ei muutnud see Paderborni tabeliseisu kuigivõrd paremaks. Pigem pidi ebaõnne kiruma Fortuna, kelle nimi seekord tegelikkusele ei vastanud: latti või posti tabati koguni neljal korral, pall võrku aga ei läinud.

Pühapäeval on kell 16.30 vastamisi Köln ja Mainz ning kell 19.00 Berliini Union ja Müncheni Bayern, esmaspäeval lõpetab vooru Bremeni Werderi ja Leverkuseni Bayeri madin. Soccernet.ee tekstipõhised LIVE-ülekanded juhatavad teid pidurdamatult läbi kolme vahva Bundesliga-päeva. Tule räägi kaasa ja naudime koos jalgpalli naasmist!

Dortmundi Borussia - Schalke 4:0 (2:0)