Tammeka sai kapteni ebaõnnest hoolimata Sillamäe kätte ja tõusis kuuendaks (hinda mängijaid!) (0)

Tristan Koskor aitas Tammeka olulise kolme punktini. Foto: Imre Pühvel (arhiiv)

Enne tänast viimati augustis võidumaitset tundnud Tartu Tammeka võttis end Premium liiga 33. voorus kokku ja alistas võõrsil oma kapteni Kaarel Kiidroni ebaõnnest hoolimata Sillamäe Kalevi, tõustes tabelis seeläbi kuuendaks.

Sillamäe alustas kodus mängu paremini ja avapoolaja jooksul olid just nemad ohtlikumaks osapooleks. 19. minutil haarati ka juhtohjad, kui Oleksandr Suhharov Sillamäe paremal äärel Tammeka äärekaitsja Silver Graubergi kõhuli kukutas ja seejärel terava tsenderduse värava ette lasi, kust pall just Kiidroni põrkest Karl Vaabeli selja taha lendas - 1:0 Kalevile.

34. minutil seadis Tammeka aga viigi jaole, kui Reio Laabus leidis väravavahilt söödu saanuna imelise püstsööduga paremalt äärelt Marek Tšernjavski, kes vasaku jalaga tsenderduse kasti riputas - tartlaste suurim väravakütt Tristan Koskor võttis palli maha ja virutas selle 10 meetri pealt lati alla.

Sisuliselt järgmisel rünnakul oli Tammekal võimalus juhtima minna, kuid kahekordse väravavahi ülemängimise järel jõudis pall lõpuks Tšernjavskini, kelle löögi blokeeris väravajoonelt Kalevi kaitsja Mihhail Slaštšjov. Avapoolaja lõpus oli Koskoril veel üks suurepärane võimalus, kui ta palli Sillamäe kiiprist Mihhail Starodubtsevist mööda lükkas, ent kaitsjad enne väravajoont taas olukorra klaarisid. Sillamäel oli samuti aeg-ajalt variante, kuid Vaablit väga raskesse seisu ei pandud.

Teisel poolajal vajus Sillamäe mäng aegamisi üha enam ära, kuid ka Tammeka kiirutas oma lahendustega. Nii oligi mõnda aega väljakul korralik rapsimine. Isegi kui Tammeka rünnakule sai, siis tsenderdused lasti kõrge kaarega kõikidest meestest üle. Kui Sillamäe mõned korrad proovida sai, püüdis Vaabel pallid.

68. minutil õnnestus aga lõpuks Graubergi tsenderdus ning Koskor sai täiesti vabana palli kuue meetri pealt peaga Sillamäe värava ristnurka kõmmutada - 2:1!

89. minutil murdis vahetusest sekkunud Markus Lokk vasakult Sillamäe kasti ning Oleksandr Suhharov niitis ta jalust - penalti. Penaltipunkti taha asus Tammeka raudvara Kiidron, kuid taas ei olnud mehel õnne - pall lendas latipõrkest üle värava.

See jättis Sillamäele viimasteks hetkedeks veel viigilootused, kuid suurte jõududega rünnakule tormates jäeti tagala valveta ning hoopis Tammekal tekkis mitu kuldset momenti järjest - tartlaste tehnika vedas aga olulisel hetkel alt ning kolmandat väravat lüüa ei suudetud.

Sellest hoolimata suudeti lõpuvileni oma eduseisu hoida ja kolme võidupunktiga Sillamäega samade silmade peale tõusta. Kuna omavahelised mängud annavad eelise Tammekale, on just nemad kuuendad ja Sillamäe seitsmes.

Mängu parim - Tristan Koskor

Selgelt Tammeka kõige aktiivsem kuju rünnakul. Lõi tipuründajale kohaselt võiduks vajalikud kaks väravat ning parema õnne korral oleks võinud kirja saada ka vähemalt kübaratriki.