Tammeka võttis võidu, Kuressaare ja Tulevik viigistasid (30)

Kolmapäeval meistriliigas peetud XIX vooru kohtumisest võttis kolm punkti Tartu Tammeka, olles koduväljakul 3:0 parem Tallinna Dünamost.

Samal ajal Kuressaares peetud XVIII vooru matšis mängis kohalik FC Kuressaare viiki Viljandi Tulevikuga.

Tammeka alistas Dünamo

Tartu Tammeka võitis kodus 3:0 Tallinna Dünamot ja vähendas vahe kaheksandal positsioonil paikneva FC Kuressaarega kahele punktile.

Mängu dikteeris kindlalt Tammeka, olgugi et 2. minutil avanes külalismeeskonnal hea võimalus juhtima minna, kui tsenderdusest löögile pääsenud Dünamo mängija lõi palli vaid meetri jagu üle värava.

19. minutil tsenderdas Eduard Škunov karistusalasse Aivar Annistele, kuid viimase löök ebaõnnestus healt positsioonilt. Kümme minutit hiljem pääses karistusala joonelt löögile poolkaitsja Teniste, kuid pall lendas selgelt üle värava.

32. minutil suutis Kristjan Tiirik Tammeka Taavi Vellemaa söödust juhtima viia, suunates palli 8-lt meetrilt kindlalt paremale posti kõrvale. 3 minutit hiljem avanes värskel skooritegijal võimalus eduseisu veelgi kasvatada, kui tema pöördelt sooritatud löögi tõrjus Dünamo väravavaht.

35. minutil teenis Tammeka 30-lt meetrilt karistuslöögi, millest Anniste põrutas tugeva pommi vastu posti.

Üks vähestest Dünamo võimalustest leidis aset 39. minutil, kuid Dünamo nr 10-e teele saadetud pall lendas 2 meetri jagu üle värava.

Minut hiljem tõmbas Dünamo väravavaht silmnähtavalt karistusala nurgas maha Vellemaa, ent kohtuniku vile miskipärast vaikis.

42. minutil üritas puurilukku üllatada Anniste, kelle löök lendas aga paari-kolme meetri jagu väravast mööda.

64. minutil vuhises napilt väravast mööda Anniste sooritatud löök,
minut hiljem tõrjus Dünamo väravavaht Tomsoni tugeva löögi.

76. minutil avanes Tiirikul võimalus oma teine värav lüüa, kuid selle tõrjus puurivaht osavalt üle otsajoone. Nurgalöögijärgses olukorras lõi Tammeka vasakkaitsja Vaino karistusala joonelt palli latti riivates üle värava.

83. minutil lõi vahetusest sekkunud Tomson Tamme madalast tsenderdusest Tammeka teise värava. Kohtuniku määratud üleajal pani mängule punkti 10-ks minutiks mänguaega saanud debüütmängu teinud noor Timo Kuus.

Tammeka paremkaitsja Eduard Škunov arvas, et nad oleks pidanud rohkem võimalusi väravaks vormistama. "Esimesel poolajal valdasime küll hästi palli, kuid realiseerisime ainult ühe võimaluse,“ ütles Škunov. “Teisel poolajal tekkis hetkeks paanika ja tegime lihtsaid eksimusi, ent suutsime siiski 2 korral veel palli vastaste väravavõrku sahistada ja võtta meie jaoks need väga tähtsad 3 punkti."

Poolkaitsja Taavi Vellemaa lisas, et oleks võinud rohkem väravaid lüüa. “Tegime korraliku mängu ja loodan, et suudame edaspidi rohkem keskendunult mängida,“ arvas Vellemaa. “3 punkti saime kätte, kuid mängupilt täit rahulolu siiski ei pakkunud.”

Kuressaare noppis väärtusliku viigipunkti

Kuressaare linnastaadionil peetud 18. vooru kohtumises andis FC Kuressaare külla sõitnud Viljandi Tulevikule korraliku lahingu ning võttis väärtusliku viigipunkti.

Saarlastele tõi viigivärava Martti Pukk, kes on nüüd Dmitri Kulikovi kõrval kolme väravaga Kuressaare meeskonna parim väravakütt. „Tunnen, et olen mängu kangelane,“ ei olnud skooritegija tagasihoidlik.

Väga võimalusterohkel esimesel poolajal oli avavärav pidevalt õhus. Juba 8. mänguminutil kõmmutas viljandlane Meelis Laurimaa tugeva löögi 20-21 meetrilt kodumeeskonna värava suunas, kuid paremkaitsja sooritus põrkus vastu põiklatti.

Tuleviku initsiatiiv kandis vilja 22. minutil, mil Jarmo Ahjupera karistuslöök kodumeeskonna puurivahile mingit võimalust ei jätnud ning kindlalt võrku maandus.

Kui enne poolajavilet Kuressaare üritused kohtumist domineerida luhtusid, siis teisel poolajal haarasid saarlased koheselt mänguohjad. 62. minutil leidis Hendrik Karlson pika audiviskega Tuleviku karistusalas Andrus Koplimäe, ent sedapuhku jäi mehel puudu täpsusest.

Vaid kaks minutit hiljem tulistas hiidlane Martti Pukk vasakult äärelt terava nurga alt üle puusa Viljandi väravale. Pavel Londak oli aga ülesannete kõrgusel ning tõrjus palli üle otsajoone. Järgnenud nurgalöök külalismeeskonna puurivahile aga enam võimalust ei jätnud, kuna taas aktsioonis olnud Martti Pukk seekord ei eksinud.

Lõpuminuteil avanes Jarmo Ahjuperal suurepärane võimalus kolm punkti Viljandisse viia, ent tema 18 meetrilt sooritatud pealelöögi tegi ohutuks kodumeeskonna puurivaht Roland Kütt.

Pärast mõnemängulist eemalolekut taas väravasuul seisnud Küti naasmise üle rõõmustas ka viigivärava autor Martti Pukk: „Welcome back!“

„Mängisin esimese mängu kaptenina ning olen ka tulemusega väga rahul,“ rääkis Pukk pärast lõpuvilet. „Teine värav jäi tulemata, kuna õnne jäi väheks. Samas võib aga öelda, et õnne oli kõvasti, et vastased oma teist väravat ära ei löönud,“ võttis ründaja mängu lühidalt kokku.

XIX voor

kell 18:45 Tartu Tamme tn staadion

JK Tammeka Tartu - JK Dünamo Tallinn 3:0 (1:0)

Peakohtunik: Sten Kaldma
Abikohtunikud: Allan Ilves, Sten Klaasen
Väravad: 32. Kristjan Tiirik, 83. Rasmus Tomson, 90.+3. Timo Kuus
Hoiatused: 12. Taavi Vellemaa, 61. Kristjan Tiirik - 30. Janek Hepner, 37. Arvydas Rukšenas
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +24, päikeseline ilm, kerge tuul; väljak heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 350

JK Tammeka: Janno Hermanson, Kait-Kaarel Vaino, Ragnar Tiideberg, Siim Roops, Eduard Škunov, Taavi Vellemaa (76. Heiko Tamm), Ott Meerits, Aivar Anniste, Markus Jürgenson (52. Rasmus Tomson), Timo Teniste, Kristjan Tiirik (84. Timo Kuus).

JK Dünamo: Grigori Ošomkov, Janek Hepner, Maksim Židkov, Sergei Kostin, Sergei Kubõškin, Urmas Sorga, Arvydas Rukšenas, Dmitri Židkov, Andrei Semko (75. Aleksei Panin), Avetis Harutjunjan, Sergei Burov.

XVIII voor

kell 18:45 Kuressaare linnastaadion

FC Kuressaare - JK Tulevik Viljandi 1:1 (0:1)

Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Aivar Israel, Neeme Neemlaid
Väravad: 62. Martti Pukk - 22. Jarmo Ahjupera
Hoiatus: 25. Peeter Pihel
Mängupaiga olud: Õhutemperatuur +21, pilves selgimistega ja tuuletu ilm; väljak rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 60

FC Kuressaare: Roland Kütt, Taavi Azarov, Vitali Valuiski, Märt Kluge, Martin Salong, Veiko Tasa (80. Kalle Lepp), Peeter Pihel (89. Jaanis Kriska), Hendrik Karlson (90. Urmas Rajaver), Martti Pukk, Andrus Koplimäe, Kuldar Kaljuste.

JK Tulevik: Pavel Londak, Meelis Laurimaa, Mikk Haavistu, Karl Palatu, Raiko Mutle, Priit Sirel, Janek Kalda (42. Marto Kiisk), Mati Lember, Jarmo Ahjupera, Dmitri Ustritski, Vitali Ištšuk (77. Markko Kudu).