Tottenham ei andnud Kenny Dalglishi tuttavatele armu (+ Brightoni põnev saatus) (0)

Carlos Vinicius ja Lucas Moura lõid täna viiest väravast neli. Foto: Scanpix / Clive Brunskill / Pool via Reuters

Tottenhamil õnnestus 389-kohalisel Rossett Parkil alistada kaheksandas liigas palliv Marine FC. Kokku löödi väikeklubile viis väravat, millest kolm läks Carlos Viniciuse arvele.

Kui Tottenham Hotspuri tunneb tõenäoliselt iga pisemgi jalgpallifänn, siis Marine'i näol on tegemist tsipa vähemtuntud meeskonnaga. Juba 1894. aastal loodud Liverpooli läheduses paiknev väikeklubi mängib hetkel Northern Premier League Division One North Westis ehk siis lühidalt kaheksandal liigatasandil. Vastavasse liigasse langesid nad vaid kaks aastat tagasi ning huvitaval kombel kukkusid nad esmakordselt liigapüramiidil astme võrra madalamale. Varasemalt olid nad 40 järjestikuses aastat pallinud Northern Premier League'is.

Kusjuures klubiga on seotud veel kaks huvitavat fakti: nimelt panustas oma rahaga klubi heaolusse Liverpooli legendaarne loots Sir Kenny Dalglish ning teiseks juhendas neid vahemikus 1972 kuni 2005 üks ja sama peatreener - Roly Howard. Tegemist on Inglismaa sõjajärgse jalgpalliajaloo pikeima tööotsaga.

Tänavu jõudsid nad teistkordselt FA karika raames kolmandasse vooru. Selleks tuli neil alistada näiteks Chester (kuues liiga) ning Colchester United (neljas liiga). 32 parima sekka jõudmiseks pidid nad aga jagu saama ei kellestki muust kui Jose Mourinho juhendavast Tottenhamist.

Reaalsuses neil seitse tasandit kõrgemal paikneva tiimi vastu erilist võimalust polnud ning seega lõppes avapoolaeg üsnagi krõbedal 0:4 seisul. Kübaratrikiga sai hakkama Carlos Vinicius. Samas väravavõimalus tekkis ka Marine'il, kuna 20. minutil lajatas Neil Kemgni-Kuemo paarikümne meetri pealt palli ilusasti vastu latti.

Teisel poolajal polnud Tottenhamil enam nii suurt tahtmist endast pisemat kiusata ja seega toodi paar noorukit sisse. Oma debüüdi tegi 16-aastane Alfie Devine, kellest sai klubi ajaloo noorim väljakul käinud mängija ning kuus minutit hiljem ka noorim väravalööja.

Hiljem pidas oma karikamängu maha ka Brighton, kes läks külla neljandas liigas mängivale Newportile. Kõrgliigaklubi domineeris küll täielikult, kuid ei suutnud kuidagi oma paremust maksma panna. Alles normaalaja viimasel minutil lõi Solly March avavärava ära, kuid paar minutit hiljem hüppas Jason Steele pallist mööda ning seega põrkas koomilisel kombel pall Brightoni oma keskkaitsjast Adam Websterist võrku - 1:1.

Lisaajal rohkem väravaid ei nähtud ja seega liiguti penaltiseeria poole. 11-meetri trahvilöökidega polnud kumbki meeskond eriti edukas, kuid särada sai hoopis Steele, kes ülejäänud 120 minutiga vaid ühe tõrje tegi. Britt tõrjus lausa neli (!) penaltit ära ning aitas seega omad järgmisesse vooru.

Marine - Tottenham 0:5 (0:4)