Uue leegionäriga Sillamäele kindel võit, Aidaralt kaks kolli ja punane (0)

Sillamäe Kalev sõitis meistriliiga hooaja teise poole esimeses mängus kindlalt 4:0 üle Rakvere Tarvast. Aktiivne oli poolkaitsja Kassim Aidara, kes lõi kaks väravat ja teenis kaks kollast kaarti.

Sillamäe eest tegi debüüdi 22-aastane Ukraina paremkaitsja Oleksandr Suhharov, kes kuulus eelnevalt Luganski Zorja ridadesse. Põhikoosseisus alustanud Suhharovit kimbutasid paarkümmend minutit enne kohtumise lõppu krambid, mistõttu vahetati ta 74. minutil välja.

Matši alguses oli Tarvas kenasti mängus sees ning Sillamäe pikkade pallideni ründaja Jevgeni Kabajev enamasti ei jõudnud. Tarval oli ka hea võimalus juhtima minna, kui Igor Dudarev eksis ohtlikult oma värava lähistel sööduga ning Juhan Jograf Siim pääses selle olukorra lõpetuseks löögile, mille Mihhail Starodubtsev jalatõrjega päästis.

Umbes 20 minuti täitumise järel pani aga Sillamäe jõuga oma surve peale ning tekitas edasise kohtumise jooksul hulgaliselt suurepäraseid võimalusi, millest realiseeriti neli.

Skoori avas 26. minutil Kassim Aidara, kes pani Deniss Malovi tsenderdusele esiposti juures pea vahele, jättes Jaanus Kaasiku ja Sander Susi teineteisele otsa vaatama.

Vaid neli minutit hiljem murdis Sillamäe paremalt äärelt madalate söötudega läbi, viimase söödu andis Maksim Paponov ja lähilöögi saatis väravasse Aleksandr Volkov - 2:0.

Veel viis minutit hiljem lõi Kabajev pärast Maksim Lipini söötu paarilt meetrilt latti. Enne vaheaega sai Sillamäe kätte ka oma kolmanda värava, kui taaskord vasakkaitsja Malov tsenderdas ja Aidara lõi peaga ära. Seekord jõudis Prantsusmaa passiga poolkaitsja sihile tagumise posti juurest.

Teisel kolmveerandtunnil, mil võitja oli juba praktiliselt selgunud, ei saanud Lipin kahel korral tühjale väravale pihta ning Kabajevi imelised võimalused nurjas Susi hea tõrje või Mihkel Saare blokeerimine väravajoonelt.

Ühe tabamuse Kabajev siiski 76. minutil kirja sai, kui murdis vasakult äärelt läbi ja tõstis palli pehmelt üle vasturutanud Susi - 4:0.

Lõpuminutitel sai rumalusega hakkama Aidara, kes läks Rauno Kaldiga tülli. Mõlemad said Siim Rinkenilt kollase kaardi, aga kuna Aidara oli juba varasemast hoiatatud, tähendas see tema jaoks ka punast kaarti.

15. juulil kell 19.00 Sillamäe Kalevi staadionil

JK Sillamäe Kalev - Rakvere JK Tarvas  4:0 (3:0)
26., 44. Kassim Aidara, 30. Aleksandr Volkov, 76. Jevgeni Kabajev

Hoiatused: 32., 88. Kassim Aidara, 85. Maksim Lipin - 31. Aleksei Larin, 88. Rauno Kald
Eemaldamine: 88. Kassim Aidara
Mänguolud: +24, vahelduva pilvisusega hoovihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.