Joonas Tamm sai Bulgaarias jälle punase kaardi. Foto: Plovdivi Botev

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamm sai Bulgaaria kõrgliigas oma koduklubi Plovdivi Botevi eest lühikese aja jooksul juba teise punase kaardi.

Tamm sai esimese punase kaardi üle-eelmises voorus 0:1 kaotusmängus Arda vastu, mistõttu jättis eestlane ühe kohtumise mängukeelu tõttu vahele. Ta kandis mängukeelu ära ja naasis Botevi põhikoosseisu, kuid sai mängus Sofia Levskiga jälle punase kaardi.

Karistusala lähistel Levski ründaja kukutanud Tamm eemaldati mängust 63. minutil väravateta viigiseisul, aga Prantsusmaa ründaja Vinni Triboulet päästis kodus mänginud kümnemehelisele Botevile 88. minutil 1:0 võidu. Tamme klubikaaslane Matvei Igonen jälgis kohtumist pingilt.

Tegu oli tabeliseisu arvestades üliolulise mänguga, sest Botev asub kolmandal kohal, kaotades mängu rohkem pidanud Sofiale kolme punktiga. Tabeliliider on Razgradi Ludogorets, kellel on Boteviga võrreldes kolm punkti rohkem ja üks mäng varuks.

Tipphetked (Tamme punane kaart alates 3:02):

Slovacko sai Tšehhi kõrgliigas võõrsil 2:0 võidu Ceske Budejovice vastu. Vlasi Sinjavski alustas mängu põhikoosseisus ja vahetati 65. minutil 1:0 eduseisus välja. Slovacko on kümne vooruga kogunud 16 punkti ja asub tabelis seitsmendal kohal.

Eelmises voorus Šveitsi kõrgliiga sümboolsesse koosseisud valitud Maksim Paskotši jäi seekord nullimängust napilt ilma, sest Grasshoppers kaotas võõrsil 87. minuti tabamusest Winterhurile 0:1. Paskotši viibis väljakul kõik minutid. Grasshoppers on tabelis üheksandal kohal.

Martin Vetkal jälgis pingilt, kuidas Brommapojkarna alistas Rootsi kõrgliigas kodus GAIS-i 2:0 ja jätkab tabelis kümenndal kohal. Hispaania tugevuselt kolmandas liigas ei saanud mänguaega Oliver Jürgens, kui Ponferradina alistas kodus Celta Vigo B 2:1 ja tõusis tabelis neljandaks.