Vladimir Vassiljev 1:6 kaotusest: Kõik läks valesti. Kõigil on halb tuju, sees keerleb, magamata öö selja taga (18)

FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev (paremal). Foto: Brit Maria Tael

FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev tõdes eile õhtul Meistrite liiga eelturniiril Islandi tšempionilt Reykjaviki Vikingurilt saadud 1:6 kaotust kommenteerides, et tegemist oli täieliku kollektiivse läbikukkumisega, kus peeglisse peavad vaatama nii treenerid kui ka mängijad.

Levadia läks kohtumist Zakaria Beglarišvili penaltist küll 5. minutil juhtima, aga kaotas avapoolaja 1:3 ja terve mängu 1:6. Meistrite liigast langes Levadia seeläbi välja ja jätkab eurohooaega juuli teises pooles Konverentsiliiga teises eelringis. Vikingur selgitab reedeses mängus Andorra meistri Inter Club d'Escaldes’iga, kumb pääseb Meistrite liiga esimesse eelringi, kus ootab ees Malmö (Rootsi).

Vladimir, mis läks eile valesti? Nii sportlikult kui ka emotsionaalselt, sest skoor 1:6 ja väljakul toimunu viitas ju selgelt, et mõlemas vallas olid asjad valesti.
Kõik läks valesti. Islandi meeskond oli kõigis aspektides meist parem. Kui võrrelda kahe meeskonna stiili, siis nad mängivad meiega sarnast jalgpalli – tahavad omada palli ja kõrgelt pressida. Eile oli näha, et nad olid meist kõigis asjades üle. Ma ei tahaks uskuda, et see on reaalsus ehk et kui me edaspidi veel kohtuksime, siis lõppeks iga mäng sellise skooriga. Eile läks kõik valesti ja me ei suutnud keerulisest seisust mängu tagasi tulla.

Kui vaadata mängu käiku, siis juhtisime 1:0 ja Robert Kirsil oli veel kaks šanssi. Mingil hetkel lülitusime aga välja. Tegutsesime väljakul nagu aegluubis, mingi kramplik olukord. Kui tavaliselt piirdub ebastabiilsus ühe-kahe mängijaga, siis eile oli tunne, et kõigil oli halb päev ja keegi ei suuda liidrirolli võtta. Tegime liiga palju söödupraaki ja kaitsefaasis liiga valesid otsuseid. Kõik oli seotud mentaalse poolega.

REKLAAM

Mis oli kohtumise murdepunkt?
Minu meelest Vikinguri 3:1 värav esimese poolaja lõpus. Kui lasta esimesel poolajal endale standardolukordadest kaks väravat lüüa, siis see on väga valus. Eriti arvestades, et me ju teadsime, millistest tsoonidest nad ohustada tahavad. Aga magasime vastase mängijad täielikult maha nii 1:1 kui ka 3:1 värava puhul.

1:1 puhul on suur küsimärk, mis meie karistusalas toimus. Ning 3:1 värava puhul tekib küsimus, miks Karl Andre Vallner palli kätte ei võtnud, vaid selle vastu vastast lõi. Riietusruumis proovisime vaheajal optimismi süstida ja jutt oli, et meeskond, kes järgmisena värava lööb, saab hoo sisse. Kui meie lööme 2:3, oleme ju mängus sees. Kui aga nemad skoori teevad, siis on väga raske. Läks nii, et 4:1 tuli ruttu.

Mängu alguses paistis kõik palju optimistlikum. Aga ühel hetkel läks siis kõik valesti. Võib-olla ainult Robert Kirss mängis veidi stabiilsemalt. See on uskumatu arv, kui palju me endale ohtlikke olukordi ehitasime. Võib juhtuda, et mängus tuleb ette üks prohmakas, mis karistati ära. Aga kui iga teine rünnak lõpeb nii, et vastane saab palli meie söödust mugavalt jala peale, siis …

Kas siit võib järeldada, et pinge ja surve olid meeskonna jaoks liiga suured?
Võib-olla. Levadia polnud seitse aastat Meistrite liigat mänginud. Nüüd saime oma võimaluse. Võib-olla oli pinge liiga suur. Samas mängu-eelsetel päevadel me mingit pinget ei tuvastanud. Võib-olla mõnes trennis keegi oli natuke kramplik. Aga riietusruumis polnud tunda, et keegi oleks üle- või alamotiveeritud. Läks nii nagu ta läks. On küsimusi, miks nii läks. Vastuseid me seni leidnud pole. Võib-olla ei leiagi. Oli selline päev ja juhtus kahjuks nii.

Rasketel hetkedel vaadatakse meeskonna liidrite suunas. Maximiliano Ugge on suurte eurosarjakogemustega, Brent Lepistu on kapten. Kas sul on etteheiteid liidritele?
Mul pole kellelegi etteheiteid. Polnud ühte mängijat, kes oleks alla oma taseme, vaid neid oli väga palju. Väljakul oli peata olek. Polnud meest, kes oleks liider ja võtaks meeskonna kokku. Energiat polnud. Kõik lootsid teineteise peale ja see oli vast kõige suurem probleem. Kui pallid hakkasid minema väravasse, ei suutnud sealt enam välja tulla.

Frank Liivakut polnud eilses mängus isegi Levadia koosseisus. Mis juhtus?
Talle tuli pakkumine ühest klubist ja ta lendab teise riiki minema.

Täna hommikul teatas Levadia, et Liivak on siirdunud Iirimaa klubisse Sligo Rovers.

Kas sina ja Marko Savic olete pärast mängu Levadia presidendi Viktor Levadaga vestelnud? Mis tema sõnum oli?
Ei ole peale mängu rääkinud. Täna hommikul korraks nägime, aga mängust ei rääkinud. Kõigil on halb tuju, sees keerleb, selja taga magamata öö. Siin ei ole kõige parem hetk bossidega mängust rääkida. Emotsioonid on veel üleval.

Aga hinges on väga suur masendus. See kaotus oli suur tagasilöök enesehinnangule. Meie kui treenerid peame peeglisse vaatama. Mängijad peavad peeglisse vaatama. Klubi samuti. Fakt on see, et me treeneritena võtame vastutuse juhtunu eest enda peale. Arvatavasti valmistasime mängijad halvasti ette ja eksisime ka taktikaliselt. Tuleb valus kaotus vastu võtta. Keegi ei taha, et midagi sellist uuesti juhtuks. Peame andma endast kõik, et tulevikus paremini esineda.

Kui kindel sa praegu oled, et 21. juulil, kui Levadia kohtub Konverentsiliiga teises eelringis kas Shamrock Roversi või Hiberniansiga, olete sina ja Marko Savic endiselt ametis?
Hea küsimus. See on klubi otsustada. Kui klubi arvab, et probleem on meis, siis me ei hoia kohast kinni. Klubi peab otsustama, kuidas on parem. Meie oleme valmis edasi töötama. Aga kui probleem on meis, siis arusaadav ja lahkume. Kui milleski muus, siis töötame edasi ja lahendame seda probleemi. Alla me ei anna. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Max Univillan   •  
(84.44.1.***)
Kahju, et kui Levadia kaotab, siis tehakse intekaid ainult kõige normaalsema vennaga klubist. Keegi teine ilmselt praegu inimlikke kommentaare sealt anda ei suudaks.
TammoPuura   •  
(86.114.245.***)
Oleks võinud jah Kinki käest küsida. Sealt oleks asju tulnud!
Denis Krestinin   •  
(82.131.46.***)
21.07 kindlasti savic ja vassiljev veel ametis ja kui tuleb kukkumine 2 ringis siis ikka jätkavad hooaja lõpuni

euromängudes ei kehti liimit ehk kindlasti levadia pidi kasutama ukrainlasi ja ainsalu kuna juuni lõpuni olid levadia mängumehed
Denis Krestinin   •  
(82.131.46.***)
asetus 3-4-2-1 või kuidas õigepidi on veidi jama, leva teeneritele oleks mõistlik taas üle vaadata 4-1-4-1
Villem   •  
(90.190.182.***)
Huvitav, kellega Lepistu ennast nüüd võrdleks?
klaviatuuriwarrior   •  
(46.131.21.***)
Kinki ei saadud toru otsa, tal oli luu vàljas.
maamesilane   •  
(88.196.82.***)
Mis Savicul või Lepistul väljas oli?
Heli Kopter   •  
(1.145.106.***)
Florale oleks see vastane paremini sobinud, mänginud kaitseliini taha kiiruse peale, kuna vaatased olid ülikõrgel. Aga üldiselt oli näha et vastased on harjunud igapäevaselt sellise kiire kunstmuruga ja söödumäng oli teisest klassist
Alexej Lvov   •  
(82.131.31.***)
Lugupeetud ,,jaan mae,,
Nalja ju võib teha,Kiita ju pole midagit, sees kõik purskab ,kus õlts ka ei aita.
Olen Levadia poolt anno 2000,siis kui Maardus olid....Nüüd aga see porno hakkas tütama.Kogu moos.Päikest
Jaak   •  
(82.131.46.***)
Kingil veab,et betsafe podcastid suvepuhkusel on;)))
Rester   •  
(91.129.96.***)
Ei taha enam ühtegi haletsuskirja näha, et Leva mängijaid pole koondises
A. Polõnski   •  
(62.65.227.***)
Vaadale ka positiivset poolt, Leva saab rahulikult jaanipäeva pidada ning tulevikuks jõudu koguda.
vigastus   •  
(87.119.177.***)
krt see asetus mis eestis toimib siis kindlasti ei toimi euroopas. sul on super ääred et mängida ntks 4-3-3 vms. toppides agiry wingbackiks keda peab toetama vâga raske liikumjsega ugge - tundub suur raiskamine. kõik mängijad on olemas et mängida neljaga taga. väga tugevad keskkaitsjad, väga tugevad ääred, head ründajad ja väga hea üksik kümme zaka näol. kahe kûmnega mângides selgelt zaka jääb kahvatumsks kui anda talle vaba roll üksikuna ja puticanim ja lepistu tema taga. eks selle jutu põhjal võiks ma ise leva peatreener olla 😀 aga äkki keegi nõustub
Kane   •  
(91.129.102.***)
110% nõustun sinuga vigastus.
Jonesy Kane   •  
(46.131.46.***)
Tundub tõesti et materjali on leval aga treener kuidagi väga lahja ikka. Nõustun ka täielikult vigastuse kommentaariga.
Max Univillan   •  
(84.44.1.***)
4-3-3 puhul äärekaitsjaid pole. Peetson võib mängida, aga üks vigastus ääremängijatega tähendaks hetkel juba jama. Velijev täiesti nitševoo olnud ja loodame et saab rohkem võimalusi end tõestada.
HR1   •  
(85.253.75.***)
Veljiev oli motm, pohui et 10min mängida sai, kõige teravam kutt oli platsil.
Cistut Muna   •  
(62.65.34.***)
vigastus otsejoones levadia pingile;)

Sisene
OTSEPILT: kas Levadia noored saavad Ojamaa ja Allikuga Flora vastu?  (Dronov vormistas kübaratriki!)
LEVADIA MÄNGIJAD
EESTI RANNALÕVID
Kapten Marmor enne debüüti Euroliiga A-divisjonis: oleme ainus Euroopa kõrgeimal tasemel mängiv Eesti jalgpallikoondis!
TAMM AJAB JUURED UUDE KOHTA
Joonas Tamm otsustas, et ei lähe tagasi Poltava Vorsklasse
PREMIUM LIIGA
VUTIJUTUD
REKLAAM
RISTNURK
REKLAAM
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
17
15
2
0
48:9
47
2.
Tallinna FCI Levadia
18
14
3
1
42:8
45
3.
Nõmme Kalju FC
17
11
3
3
31:14
36
4.
Paide Linnameeskond
18
10
2
6
43:19
32
5.
FC Kuressaare
18
7
4
7
21:24
25
6.
Tartu JK Tammeka
18
5
2
11
17:36
17
7.
JK Narva Trans
16
4
1
11
16:28
13
8.
JK Tallinna Kalev
18
3
3
12
15:49
12
9.
Tallinna JK Legion
17
3
5
9
19:32
10
10.
Pärnu JK Vaprus
17
2
1
14
17:50
7
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
47
Tallinna FCI Levadia
45
Nõmme Kalju FC
36
Paide Linnameeskond
32
FC Kuressaare
25
Tartu JK Tammeka
17
JK Narva Trans
13
JK Tallinna Kalev
12
Tallinna JK Legion
10
Pärnu JK Vaprus
7
EKSKLUSIIV

Loe Soccernet.ee värskemaid eksklusiivlugusid: