Võimalusi raisanud Portugal pääses Poola vastu ehmatusega (0)

Andre Silva. Foto: desporto.sapo.pt

Rahvuste liiga neljapäevastes mängudes teenis Portugal raske võidu võõrsil Poola vastu. Leedu oli äärepealt koduväljakul Rumeenialt punkte röövimas, ent lõpus võttis tugevam siiski oma.

Poola asus 18. minutil mängu juhtima, kui nurgalöögist tulnud palli saatis peaga võrku Genoa ründaja Krzysztof Piatek. Ligi veerand tundi hiljem leidsid külalised värava eest üles Sevilla ründemehe Andre Silva ja seis oli 1:1.

Poolajaks sai Portugal ka eduseisu kätte. Benfica poolkaitsja Rafa Silva pääses poolakate puurilukust Lukasz Fabianskist mööda, kuid viimasel hetkel suutis olukorda sekkuda keskkaitsja Kamil Glik, kes üritas küll palli puhtaks lüüa, kuid saatis selle õnnetult oma väravasse.

52. minutiks kasvatas Portugal eduseisu veelgi Bernardo Silva tabamusest, kes hea läbimurde tulemusena virutas mänguvahendi all nurka. Jakub Blaszczykowskil õnnestus siiski 77. minutiks kohtumine uuesti põnevaks ajada, tehes seisuks 2:3.

Lõpus oli Portugalil aga mitu head võimalust eduseisu taas kasvatada: Renato Sanchese löök nurjati Poola kaitsjate abiga viimasel hetkel väravajoonelt, Fabianski tõrjus samuti Sanchese tugeva pealelöögi ning Bruno Fernandes saatis trahvikastis olles palli ootamatult üle värava. Valitsev Euroopa meister sai nii rasked kolm punkti kätte ning juhib alagruppi kuue silmaga Poola ja Itaalia ees, kellel kummalgi on kirjas üks punkt.

Leedu koondis oli lähedal suurüllatusele Rumeenia vastu. Praha Sparta ääreründaja Alexandru Chipciu viis külalised küll 13. minutil juhtima ning nappi eduseisu suudeti kuni normaalaja lõpuni hoida. Seejärel pani aga kodustaadioni rõkkama Kasahstanis FC Tobolis klubijalgpalli mängiv  Arturas Žulpa, kes seisu viigistas. Kohtumine lõppes aga korraliku draamaga, sest neljandal lisaminutil taastas Mainzis palliv Alexandru Maxim rumeenlastele eduseisu ning leedukatel enam vastust sellele polnud.