Jälle Hunt, jälle viimane sekund (1)

Kalevi kaitsjad ei suutnud ka seekord Hunti ohjata. Foto: Gertrud AlatareTäna meistriliiga 17. vooru raames kohtunud FC Levadia ja Tallinna Kalev pakkusid Kadrioru staadionil korraliku põnevusetenduse, kus lõpplahendus saabus alles 93. minutil Rimo Hundi jala kaudu.

Algselt juuli alguses toimuma pidanud kohtumine lükati kihlveoskandaali tõttu tänasesse ning seetõttu tekkis omapärane juhus, kus meeskonnad said kümne päeva jooksul omavahel koguni kaks korda madistada.

20. augustil toimunud kohtumine lõppes Levadia veenva 4:1 võiduga ning seega võisid paljud eeldada, et kümne päevaga suurt muutunud ei ole ja Levadia teeb sotid varakult selgeks ka täna.

Kalev arvas aga teisiti ning mõningaid vangerdusi kaitseliinis teinud külalismeeskond suutis Levadia rünnakuid oluliselt paremini ohjata kui 1:4 kaotusmängus.

Veelgi enam, 10 minuti möödudes olid kaks parimat võimalust kirjutatud just kalevlaste arvele, kui head kauglöögid saatsid teele Daniel Evuy ja Maksim Paponov.

Levadia mängu alguse tegi veelgi raskemaks sunnitud vahetus, kui Ingemar Teever lahkus vigastuse tõttu platsilt ning tema asemel jooksis murule Artur Rättel.

Levadia turmtuli

Pärast neid olukordi kogus end siiski ka Levadia, kui 15. minutil saatis kümme päeva tagasi Kalevi kaitseliinile suurt peavalu valmistanud Rimo Hunt Dmitri Kruglovi tsenderduse maapõrkega latti.

Ka järgmine hea olukord tekkis Levadial, kui viis minutit hiljem sai healt kohalt löögile Andreas Raudsepp, kuid tema 17 meetrilt teele saadetud madal löök lendas napilt sihtmärgist mööda.

26. minutil oli taas aktsioonis Raudsepp, kui Kruglovi tsenderdusele sai noor poolkaitsja paarilt meetrilt pea vahele, kuid tema teele saadetud löök lendas siiski napilt väravast üle.

Need olukorrad mõjusid äratuskellana ka Kalevile ning poolaja lõpuni suudeti Levadia rünnakuid juba paremini ohjata.

Tripkovici löök äratab omakorda Levadia

Kohe teise poolaja algul, 47. minutil, tekkis suurepärane võimalus eduseis haarata Kalevil, kui Stefan Tripkovic sai 14 meetrilt hästi löögile, kuid Roman Smiško suutis serblase ürituse siiski püüda.

Selle võimaluse järgselt hakkas taas domineerima Levadia - 57. minutil sattus väravavahiga silmitsi Artur Rättel, kuid ründaja jäi löögiga hiljaks ning Kalevi kaitsjad suutsid palli klaarida.

Järgnevalt andis Dmitri Kruglov mitmeid häid palle värava alla, kust Hunt ja Subbotin neid peaga kordamööda peaga värava poole suunasid. Meeste sihik oli siiski mõnevõrra paigast ära ning teed Kalevi puuriluku Mart-Mattis Niinepuu taha ei leitud.

Mängu üleminutitel tekkis aga hea võimalus juhtima minna hoopis Kalevil, kui taaskord sai sihikut proovida Tripkovic - serblast tabas aga 47. minuti deja-vu ning kastist teele saadetud löök maandus taas ukrainlasest puurivahi Roman Smiško süles.

Paljudele võis seejärel tunduda, et meeskonnad lepivad õhtuses Kadriorus väravateta viiki, kuid Levadia suutis publikule taaskord ninanipsu teha.

Kolmandal üleminutil said Kalevi kaitsjad küll Artur Rätteli kauglöögile jala vahele, kuid nende õnnetuseks põrkus pall rikošetist Rimo Hundi jalale, kes suurepärast võimalust kasutamata ei jätnud ning ligi 7 meetrilt palli kindlalt Niinepuu selja taha rammis - 1:0!

Sellele väravale järgnes peaaegu koheselt lõpuvile ning seega kirjutaski Levadia endale jällegist viimase hetke väravaga tabelisse kolm punkti.

Koos tänasega on Levadia Premium liigas löönud otsustava võiduvärava juba üheksal(!) korral pärast 75. mänguminutit.

Mängu parim - Rimo Hunt

Sellise võiduvärava järel on raske kedagi muud mängu parimaks valida. Lisaks terroriseeris Hunt Kalevi kaitseliini ka kogu ülejäänud kohtumise ja näitas hästi, et eelmises mängus Kalevile löödud kübaratrikk ei olnud mingi juhus.

30. augustil kell 18.30 Kadrioru staadionil (Roheline aas 24, Tallinn)

Tallinna FC Levadia - Tallinna JK Kalev 1:0 (0:0)