Kindlale kaitsele panustav Tai pääses kuivalt ka mängust saudidega (0)

Tai väravavaht Saranon Anuin hoidis Saudi Araabia kuival. Foto: Scanpix / Giuseppe Cacace / AFP

Aasia karika F-alagrupist sammuvad edasi viimases madinas 0:0 viiki leppinud Saudi Araabia ja Tai.

Esimesena lõpetanud Saudi Araabial oli taskus kaks võitu, ent kolmas vastane Tai jäi maha murdmata. Asi pole selles, et saudid poleks üritanud - 17 pealelööki ja seitse raami läinud üritust - kuid kaitses iga viimse prao kinni pakkinud Tai pidas vastu. Ning tegi seda ka siis, kui Abdullah Radif palli 12. minutil penaltipunktilt väravasse proovis saata. Kokku kogunes Tai kangelaseks tõusnud väravavaht Saranon Anuinile seitse tõrjet, mis tegid temast platsi silmapaistvaima mängija.

Viigisadamasse jõudsid ka Kõrgõzstan ja Omaan, kes pakkusid sealjuures ka tabamusi. Esimene neist sündis 8. minutil, kui Jameel Al Yahmadi nurgalöögi päris värava peale saatis ning mängijate summast jõudis pall õnnelikult üle joone. Grupis lootusetult viimaseks jäänud Kõrgõzstan püsis pinnal ning leidis teise poolaja lõpusirgel vastuseni, ühtlasi ka turniiri esimese ja ainsa väravani. Selle võitles omadele välja tipuründaja Joel Kojo. Vaatamata südikale võitlusele on Kõrgõzstani ja Omaani teekond seekordsel Aasia karikal lõppenud.

Saudi Araabia kohtub kaheksandikfinaalis Lõuna-Koreaga ning Tai mängib Usbekistaniga. Kui saudid on aegade jooksul viinud Aasiast koju kolm kulda ja sama palju hõbemedaleid, siis enam kui 50 aasta eest pronksile jõudnud Tai jaoks on saavutuseks juba ka alagrupist edasipääs. Seda tehti olukorras, kus kirja saadi 2:0 võit ning kaks väravateta viiki.