Läbi fotosilma: Premium liiga 2017 (0)

Jah, Premium liiga 2017. aasta lõpplahendus ei olnud nõnda põnev kui aasta tagasi, kuid hooaeg pakkus värvi küll ja veel. Jõuad veel oma sõna ka parimate valimisel sekka öelda!

Läbi fotosilma on Soccernet.ee hooaja kokkuvõtete mõistes üsnagi noor ja roheline kategooria ning minevikust saab meenutada vaid seda, milline oli 2016. aasta. Ei tasu aga heituda, sest põnevusest ei pääsenud me ka tänavu.

Soccernet.ee ei paku täna veel fotogaleriid kõigist Premium liiga mängudest, mistõttu on teatud pildid illustratiivse sisuga. Valik on siiski tehtud 2017. aasta galeriide seast.

28. veebruar - Mehiste meeste mäng! Vladimir Voskoboinikov on juba jääaugust väljas ja kõik on hooaja alguseks valmis. Foto: Brit Maria Tael

3. märts - teist aastat järjest alustab Premium liiga Tartus. Taasavatud Sepa staadion, külas valitsev meister Infonet - Kaarel Kiidron, Sepa hing, viib Tammeka ette. Foto: Imre Pühvel

Möödub veel tosin minutit. Jürgen Lorenz. 2:0 Tammekale. Selle seisuga mäng lõppebki, šokk ei lase end kaua oodata. Foto: Imre Pühvel

4. märts - Paide paneb talvel kokku sisuliselt uue meeskonna ja unistab suurelt, aga esimeses voorus tuuakse nad maa peale. Transile 5:1 võit, Dmitri Kovb lööb hooaja esimese kübaratriki. Foto: Liisi Troska

4. märts - Arno Pijpers on Eestis tagasi. Hooajaeelsed mängud suurt ei luba, superkarika 0:5 kaotusega kantakse Flora maha, aga avavooru 1:1 viik Levadiaga on samm paremuse poole. Foto: Brit Maria Tael

10. märts - Hiiul kustuvad ühtäkki tuled, aga pealtvaatajad loovad telefonidega erilise õhkkonna. Flora mängib ka Kaljuga 1:1 viiki. Foto: Brit Maria Tael

11. märts - Hooaja eel jagati Pärnus kaardid ümber, noor Vaprus (kollases) võttis Premium liiga väljakutse vastu. Teises voorus toodi Tammeka maa peale, vaid Kevin Andersoni hiline värav päästis tartlastele 1:1 viigi. Foto: Tarmo Pihelgas

18. märts - Levadia - Paide 7:0 ehk hooaja esimene saunapäev ootab kolmanda vooruni. Ingemar Teever (18) on Premium liigas tagasi, Rimo Hunt (28) särab esimeses ringis eredalt ja valitakse parimaks. Foto: Jana Pipar / EJL

1. aprill - Ronaldo Tiismaast (paremal) saab Premium liiga debüüdil ajaloo noorim väravalööja 15 aasta, 10 kuu ja 30 päeva vanuselt. Senine rekord kuulus aastast 1995. Raio Piirojale. Foto: Brit Maria Tael

8. aprill - "Kui Pärnusse satud, saad surma," ütleb Vapruse poolkaitsja Martin Vunk emotsioonihoos kohtunik Siim Rinkenile. See toob talle kaela viiemängulise keelu, mängu võidab Paide 3:2. Foto: Liisi Troska

11. aprill - Sillamäe paneb käima iga-aastase plaadi, kui peatreener Algimantas Briaunys vallandatakse. Hiljem vangerdab Sillamäe veel Vadim Dobiža ja Irfan Ametoviga. Foto: Jana Pipar / EJL

29. aprill - Ega tali taeva jää! Hiliskevadine paks ja ootamatu lumi sunnib Infoneti ja Paide mängu päeva edasi lükkama. Foto: EJL

12. mai - Levadia fännid teevad Hiiul paksu pahandust, kui säästusektoris aetakse ümber pürotehnikalaeng. Mäng peatatakse ajutiselt, et põlevat staadionit kustutada. Lõpuks võidab Levadia 2:1. Foto: Brit Maria Tael

13. mai - Vaprus teenib oma hooaja esimese võidu, aga veelgi tähtsam - mäng Viljandi Tulevikuga kannab heategevuslikku eesmärki ja meelitab kohale üle 800 inimese, mis jääb hooaja publikurekordiks väljaspool pealinna. Foto: Gertrud Alatare

22. mai - Vaprus laguneb esmaspäeva õhtul Tallinnas täielikult. Albert Prosa lööb kuus, Infonet üksteist, tabloo näitab kurba 11:1 seisu. Foto: Oliver Tsupsman

30. mai - Levadia kaotab esimesed punktid väljaspool pealinna. Käigud Ida-Virumaale jätavad Levadia tagaajajaks, 20 päevaga jäetakse sinna neli punkti. Foto: Brit Maria Tael

16. juuni - Trans lõpetab kodumängu Tammekaga 1:2 kaotusega, peatreenerita ja kaheksa mängijaga. Punast näevad Vassili Pintšuk, Igor Ovsjannikov ja Tanel Tamberg, kokku tõmbab Kristo Tohver taskust 11 kaarti. Foto: Brit Maria Tael

16. juuni - "Kui raha ei tule, siis pelgan, et Sillamäe Kalevit järgmisel hooajal Premium liigas ei näe," märgib Aivar Pohlak. Hooaeg kulmineerubki sellega, et võlad kasvavad üle pea ja Sillamäe peab asjad pakkima. Foto: Brit Maria Tael

16. juuni - Zakaria Beglarišvili lööb kaks väravat ja annab viis resultatiivset söötu, kui Flora alistab Vapruse 10:0. Kokku jääb grusiini saldosse 23 väravasöötu ja 2. ringi parima mängija tiitel. Foto: Brit Maria Tael

19. juuni - Flora ja Kalju vastasseis meelitab Lillekülla hooaja rekordi 1242 pealtvaatajat. Flora võidab Rauno Sappineni väravatest 2:0. Foto: Brit Maria Tael

30. juuni - Aleksandr Puštov saab Infonetist hundipassi. Viimaseks piisaks karikas Meistrite liiga avamäng, aga ka koduses konkurentsis kaotatakse 17 mängu järel Florale juba 20 punktiga. Foto: Imre Pühvel

9. juuli - Pool aastat tribüünil istunud Liliu debüteerib Kalju eest kahe väravaga. Kalju fännidel jääb vaid küsida, mis oleks, kui? Foto: Oliver Tsupsman

9. juuli - Levadia ja Flora mängivad hooaja keskel viiepäevase vahega kaks derbit. Esimeses alustab Rauno Sappineni vigastuse tõttu 16-aastane Mark Anders Lepik. Mäng on luurav, tablool 0:0. Foto: Brit Maria Tael

14. juuli - Teine derbi on hoopis tulisem. Levadia võidab poolaja 3:1 ... Foto: Brit Maria Tael

... Aga Madis Vihmann lööb ühe tagasi ja 87. minutil toob Rauno Sappinen viigi majja. 3:3! Foto: Brit Maria Tael

28. juuli - derbiviigid jätavad tiitliheitluse tasakaalu, aga Viljandi Tulevik korraldab folgivaimus suurüllatuse. Tänavu särama löönud Herol lööb ainsa värava ja Tulevik võidab Levadiat 1:0. Foto: Brit Maria Tael

4. august - Kalju fännid provotseerivad Vladimir Voskoboinikovi, vastuseks on tagaselja keskmine näpp. Kalju võidab mängu kaotusseisust 2:1 ja võib veel unistada, vahe liidriga on seitse silma. Foto: Jana Pipar

11. august - Tulevik sõidab Lillekülla ja läheb Flora vastu 2:0 juhtima. Brent Lepistu 3:2 võiduvärav sünnib 90+1. minutil, enim räägitakse aga 2:2 väravast, mille osas täit tõtt ei ole. Kas pall käis üle joone? Foto: kuvatõmmis

22. august - Mait Toom on Hiiu öös fantastiline. Rauno Alliku värav annab Florale 1:0 võidu ja Kalju lootused on sisuliselt läinud. Foto: Brit Maria Tael

25. august - Koondise peatreener Martin Reim ütleb, et Albert Prosa ei skoori liidrite heitlustes. Prosa vastab, viies Infoneti Flora vastu 1:0 ette. Foto: Brit Maria Tael

Flora kaotab selle mängu lõpuks 2:4. See on neile alles hooaja esimene kaotus. Foto: Brit Maria Tael

8. september - Grigori Ošomkov saadab Vapruse ja Tuleviku duellis väljakult ära vale mehe - nii vea teinud Toomas Pent kui ära saadetud Uku Kõrre pääsesid eksituse tõttu mängude vahele jätmisest. Foto: Brit Maria Tael

8. september - Hiiul läksid vastamisi Kalju ja Levadia. Poolajal esines Üllar Jörberg. Foto: Brit Maria Tael

Kaotada ei tahtnud kumbki. Lõpuks viis Tabi Manga 89. minutil Levadia ette, aga Igor Subbotin vastas viimastel sekunditel. 1:1 viik halvas mõlema võimalusi. Foto: Brit Maria Tael

9. september - Nädalateks pakkus kõneainet Lasnamäe lahing - nagu hiljem selgus, siis viimane omataoline. Flora alistas Infoneti 3:1, platsi kõrval lasti käiku rusikad. Foto: Brit Maria Tael

Samas mängus kordas Andrei Kalimullin (esiplaanil) Stanislav Kitto 515. mängu rekordit. Hiljem lisandusid sinna ka 516. ja 517. mäng. Foto: Brit Maria Tael

12. september - Kalju pani Lillekülas püsti oma peo, võites Florat 4:0, aga see oli vaid lohutuseks. Foto: Brit Maria Tael

23. september - Vaprus kaotas Kaljule 0:6 ja minetas võimaluse kümnendast kohast kõrgemale tõusta. Viimased 17 mängu kaotati kõik. Foto: Oliver Tsupsman

30. september - Taas Brent Lepistu, taas Tulevik, taas 90+1. Sel korral võttis Flora viimase hingetõmbega välja viigi, kui kaotus avanuks tiitliheitluse täielikult. Foto: Brit Maria Tael

30. september - Levadia on samal ajal raskustes Infonetiga, aga viimaste minutitega pööratakse 1:2 kaotusseis 3:2 võiduks. "Selle nimel võis tagasi tulla küll," tõdes Teever, võiduvärava autor. Foto: Oliver Tsupsman

20. oktoober - Potentsiaalne banaanikoor, mäng Narvas, kujunes Flora jaoks lihtsaimaks jalutuskäiguks tiitliteel. Rauno Sappinen, kes pärjati ka 4. ringi parimaks, säras nelja väravaga. Foto: Brit Maria Tael

21. oktoober - Joao Morelli riputas palli Viljandi Tuleviku võrku oma väljakupoolelt. Brasiillane pälvis varem ka 3. ringi parima autasu. Foto: Jana Pipar / EJL

22. oktoober - Vapruse peatreener Marko Lelov teatas, et paneb hooaja lõpus ameti maha. Töökohata jäi ka Igor Prins (vasakul). Foto: Oliver Tsupsman

28. oktoober - Flora alustab mängu Tammeka vastu teadmisega, et viik kindlustab 11. meistritiitli. Brent Lepistu viib Flora varakult juhtimagi. Foto: Brit Maria Tael

2:0. Tehtud. Foto: Brit Maria Tael

Arno Pijpers kerkib kätele. Talle on see neljas meistritiitel, esimene pärast 13-aastast vaheaega. Foto: Brit Maria Tael

Flora on meister. Foto: Brit Maria Tael

3. november - hooaja viimase vooru eelõhtul levivad esimesed kõlakad Levadia ja Infoneti liitumisest. Hiljem saab see reaalsuseks, sisuliselt lakkab Infonet eksisteerimast. Foto: Kasper Elissaar

4. november - Viimases voorus jäävad jagada veel kohad kuuendast kaheksandani. Paide kerkib viimaste minutitega kaks korda ja lõpetab hooaja positiivsel noodil. Foto: Liisi Troska

4. november - hooaja lõpetab Flora ja Levadia derbi, mis sarnaselt eelmistele lõppeb viigiliselt. Sel hooajal ainsana kõik minutid mänginud Sergei Lepmets hoiab 21. korda puuri puhtana. Foto: Brit Maria Tael

Päris derbidraamata ei pääse. Gando Biala näeb punast. Foto: Brit Maria Tael

Flora saab karika pea kohale vinnata - Eesti meistrid 2017! Foto: Brit Maria Tael