Sillamäe jääb Transi jaoks alistamatuks (3)

Foto: Sergei Stepanov27. voor pakkus muuhulgas ka Ida-Viru derbimängu. Sel hooajal oli Sillamäe Kalev suutnud kahel korral Narva Transi alistada. Karikas oli aga edukam Narva Trans, kes kindlustas tänu sellele põhimõtteliselt pääsu Euroopa Liigasse. Hetkel asub aga Sillamäe nii medalite kui ka Euroopa Liiga tsoonis ja Transile punkte kinkida kindlasti ei soovinud.

Esimest korda üle pika sai Narva Transi loots Valeri Bondarenko valida koosseisu kõigi mängijate hulgast. Transi ridades ei olnud vigastatuid ega mängukeelu all mängijaid. Seega ei pääsenud koosseisu Narva Transi kapten Stanislav Kitto ja viimastes mängudes ainsat ründajat mänginud Aleksei Belov.

Transi optimaalne koosseis pole Sillamäele takistuseks

Kuid vaatamata sellele ei lasknud Sillamäe esimesel pooltunnil Narval mitte midagi sooritada. Sillamäe asus mängima oma tavalist mängu, mis baseerub ennekõike pallikontrollil ja totaalsel domineerimisel. Juba 6. minutil võinuks skoori avada Vjatšeslav Zahovaiko, kuid heas löögipositsioonis viivitas Sillamäe ründaja pealelöögiga ja Transi keskkaitsjad võtsid talt palli ära.

Transil oli võimalus Kalevit hea momendi realiseerimata jätmise eest üsna kiiresti ära karistada, kuid 10. minutil tõrjus Roman Nesterovski kauglöögi Sillamäe väravavaht Mihhail Starodubtsev. Sillamäe ei hakanud seega tulega mängima ja pani Transile oma tavapärase surve peale, mille viljaks oli Zahovaiko värav 18. minutil.

Hea sööt keskväljalt leidis Transi värava all Zahovaiko ning Transi väravavaht Kristaps Dzelme ei saanud palli kindlalt ära fikseerida. Nahkkera sai esimesena Zahovaiko, kes sooritas viivitamatult  pealelöögi kolme kaitsja vahelt - 0:1.

Juba paari minuti pärast tegi Sillamäe  sarnase kombinatsiooni, kuid seekord Zahovaikol pealelöök ei õnnestunud. See moment jäi Sillamäe viimaseks sel poolajal. Kuigi endiselt olid initsiatiiv ja pall Sillamäe Kalevi käes, ei osanud sadamalinlased midagi ohtlikku luua.

Transi lööktöö väravaid ei too

Trans ärkas esimese poolaja lõpuminutitel üles. 38.minutil blokeeris Vitali Andrejevi katse Sillamäe kaitsja. Minuti pärast proovis Albert Taar kauglööki, kuid 35-meetrilt välja lastud mürsk lendas paar sentimeetrit üle värava.

Kõige reaalsem võimalus vaheajale hea tujuga minna jäi Narva elanikel samuti realiseerimata. 41.minutil tegi Viktor Plotnikov hea individuaalse soorituse - liikus palliga paremalt äärelt kesktsooni ja sealt tegi oma pealelöögi. Paraku tabas see kõigest posti.

Teise poolaja algus kulges rahulikumalt kui esimese poolaja oma. Taas võttis Kalev mängu oma kontrolli alla, kuid esimese ohtliku momendi said siiski kirja Transi mängijad. 55.minutil luhtas Albert Taar järjekordse võimaluse, kui tema pealelöök üks-üks olukorras lendas mitte väravasse, vaid Starodubtsevi sülle.

Sillamäe vastas sellele väravaga - Jevgeni Kabajevi tugeva pealelöögiga pärast kiirrünnakut ei saanud Kristaps Dzelme hakkama ja tema kätest põrgates jätkas pall oma teekonda väravasse - 0:2 63. minutil.

Narva noored tegid hea mängu

74.minutil ilmus koos Aleksei Beloviga platsile Narva Transi tulevikulootus German-Guri Lvov, kes oma aktiivsusega suutis endale luua paar ohtlikku momenti kuid Starodubtsevile need löögid suurt ohtu ei kujutanud. Lvovi sekkumisega mängu hakkas aktiivsemalt mängima Transi teine lootus Artjom Škinjov.

Noorukite aktiivsus tõi Transile 80. minutil nurgalöögi. Sellest sai Transi viimane võimalus mängu tagasi tulla, kuid Kalevi kaitsjate selgade tagant ilmunud Tanel Tamberg saatis viielt meetrilt palli taas mööda, mitte väravasse.

Kuid viimane sõna jäi ikka Kalevile - Daniil Ratnikov pääses üks-üks Kristaps Dzelmega, kuid seekord tegi lätlane oma tööd suurepäraselt.

Mängu parim - Vjatšeslav Zahovaiko

Esimese värava autor hoiab oma tiimi kindlalt Euroopa Liiga ja medalite kursil. Kuigi suurt kiirust mehel praegu pole ja tervis ei luba 90 minutit mängida, on raske ette kujutada, milline võiks olla Kalev ilma Zahota.