Sillamäe kordusmänguks võimalusi ei jätnud (hinda!) (0)

Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)Sillamäe Kalev lubas Euroopa liiga teise eelringi avakohtumises Venemaa kõrgliigaklubil Krasnodaril endale kodus neli vastuseta väravat lüüa ja kordusmänguks erilisi šansse ei jätnud.

• Nägid mängu? Hinda Sillamäe mängijaid siin.

See mäng oli ajalooline nii riikide omavahelises ajaloos (seni polnud Eesti ja Venemaa klubid kordagi eurosarjades kohtunud) kui ka mõlema meeskonna ajaloos - Krasnodar pidas oma päris esimest euromängu, Sillamäe aga oma esimest teise ringi mängu.

Meeskonna klassid on teadagi erinevad. Vastuvõetava tulemuse saavutamiseks pidanuks Kalev pakkuma kõrget motivatsiooni, valvsust ja tahtmist.

Krasnodar asus kohe algusest peale suruma ning kiiresti tekkis ohtlik moment, kui Ödil Ahmedovi löögi tassis nurgast Mihhail Starodubtsev ja seejärel joonelt Igor Dudarev. Üheksandal minutil pääses brasiillasest ründaja Ari üks-ühele ja oli täpne - 0:1.

Sillamäe võttis end kiiresti kokku ja suutis Krasnodari kaitseliini muretsema panna - Stanislav Murihhin tsenderdas paremalt äärelt, kuid pall lendas hoopis vasakule, kust Andrei Sidorenekov tagastas tsenderdusega palli Murihhinile ja järgnenud pealöök läks mööda.

Krasnodaril oli iga rünnak nagu potentsiaalne väravavõimalus. Krasnodar keskendus palli valdamisele ning kuna pingeid enam ei olnud, siis üritati mängida ilusalt.

10. minutil sai Ari taas üks-ühele, ent Starodubtsev tõrjus jalaga palli ära. 14. minutil jättis Vitali Kalešin Igor Tšeminava pika ninaga ning Sillamäe jõusaali alaline kunde vaid jälgis, kuidas Starodubtsev palli lati alt tõrjus.

15. minutiks väsis Sillamäe kaitse ära ning Tšeminava ja Mindaugas Bagužis kinkisid Kalešinile ja Joaozinhole mitu head võimalust, ent Starodubtsev oli joonel kindel. Sillamäe vastas ahastuslöögiga Flora fännitribüünile ja Jevgeni Kabajevi soologa. Kabajev näitas küll paar korda triblamist, kuid tekkis mulje, nagu ta palliga muud ei oskakski teha, kui pilk maas palli hoida.

Krasnodari mängijad rebisid Sillamäe lõhki - Tšeminava, kes paistis olevat liigse kehakaaluga, ei jõudnud Ariga midagi teha, alati pidi talle appi tõttama kas Sidorenkov või Bagužis, mistõttu trahvikastis olid vabad tsoonid. Esimese alustava sööduga oli Kalevil Krasnodari kõrge pressingu all samuti raskusi ning iga Sillamäe rünnak sumbus Krasnodari meeste sekka ja Krasnodari vasturünnak, eriti kui see tekkis paremal äärel, oli väga ohtlik.

Nagu oodata oli, ei lasknud teine värav end kaua oodata. Nurgalöögist tegid külalised 39. minutil väljaõpitud kombinatsiooni, mida Kalevi kaitsjad jäid, suu avali, vaatama, ning selgade tagant tekkis Juri Gazinski, kelle lööki paarilt sentimeetrilt jäi Starodubtsev samuti imetlema - 0:2.

Teise poolaja alguses üritas Kabajev paar korda Krasnodari kaitset lahti muukida, ent kui kiirust oli mehel piisavalt, siis klassi nappis ning Kalešin suuri probleeme ei näinud. Krasnodar tülitas jätkuvalt Starodubtsevit. Ari peaga ega põlvega veel esialgu kolmandat palli Sillamäe võrku saata ei suutnud.

Sillamäe leidis siiski nõrga lüli ka tugevas Krasnodari ahelas - Vitali Kalešin mängis niivõrd ebakindlalt, et Murihhin oli temast sageli üle, ent otsustav sööt või pealelöök Kalevi äärepoolkaitsjal ei õnnestunud.

Kord luhtas Krasnodari rünnakul Vladimir Bõstrov sajaprotsendilise võimaluse, kord konstrueerisid brasiillased midagi liiga tarka, kuid kui oli vaja, sai taas leitud taktikaline viga Kalevi kaitseliinis ning Wanderson lükkas palli Bagužisest ja Stardubtsevist mööda - 0:3.

Pullid raiskasid veel mitmeid võimalusi - Gazinski lõi üks-üks olukorras otse Starodubtsevile sülle ning Kalešin ja Wanderson ei osanud otsustada, kes saab pärast Starodubtsevi tõrjet tagasipõrkunud palli lüüa. 83. minutil pani Bõstrov ilusa käärlöögiga mägule punkti - 0:4.