Sillamäe võttis väravatesajus hõbeda (3)

Sillamäel oli täna põhjust rõõmustada. Foto: Jana PiparTänases Sillamäe-Flora heitluses, kus enne kohtumist olid veel mängus igat värvi medalid, suutis pikema kõrre tõmmata kodumeeskond, kes korralikus väravatesajus kindlustas endale 3:2 võiduga hõbemedalid.

Võrdlemisi luuravalt alanud avapoolajal kumbki meeskond esimesel veerandtunnil üleliia ohtlikuks ei osutunud ning eelkõige võis Sillamäe publik näha palliveeretamist keskväljal. Esimene teravam võimalus tekkis 17. minutil, kui ligi 30 meetri kaugusel väravast jäi Nikolai Mašitševi takistamisega hiljaks Karl-Eerik Luigend, kes selle eest ka Eiko Saarelt kollase kaardi võttis.

Teenitud karistuslöögist saatis palli värava alla Aleksandr Volodin ning mõningase võitluse järel pääses löögile Kirilo Silitš, kes efektse ülepuusalöögi Flora värava poole teele saatis. Sealt lendas nahkkera Taavi Rähni rikošetist Stanislav Prinsile püüdmatult võrku ning mängukeelust vabanenud ukrainlase tabamus tähendas, et kodupublik võis oma lemmikute 1:0 juhtväravat tähistada!

Alliku ei suuda "riietusruumi-väravat" lüüa

Seejärel mäng jälle pisut rahunes ning ehk isegi rohkem jätkas üritamist Sillamäe, kelle kauglöögid aga eriti suurt ohtu ei kujutanud. Seni pisut ideetut ründemängu üles näidanud Flora tekitas ohtlikuima olukorra päris poolaja lõpus, kui vasakult äärelt murdis kasti Rauno Alliku.

Sillamäe puuriluku Mihhail Lavrentjeviga silmitsi pääsedes ei suutnud hiljuti A-koondise kutse teeninud Alliku aga palli võrku saata ning sadamalinlaste kindamehe hea reflekstõrje lubas kodumeeskonnal riietusruumi 1:0 eduseisul minna.

Teisele kolmveerandtunnile tulid mõlemad meeskonnad veelgi näljasemalt vastu ning esimese viie minuti jooksul omati ka häid võimalusi, millest ehk teravaim oli 48. minuti olukord, kui kiirest kontrarünnakust pääses Prinsiga silmitsi Jevgeni Kabajev.

Kabajev lööb hooaja 36. värava

Premium liiga väravakuningas jäi lahenduse otsimisega tolles olukorras aga pisut hiljaks ning Prins üheskoos kaitsjatega suutis suurema ohu klaarida. Seitse minutit hiljem tegid Sillamäe ja Kabajev aga vigade paranduse - karistuslöögi olukorras tegi Karol Mets vea Igor Tšeminavale ning Eiko Saar määras seepeale penalti kodumeeskonnale.

11-meetri karistuslööki asus lahendama Kabajev, kes sedapuhku külma närvi säilitas ning nahkkera kindlalt keskele virutas - 2:0 Sillamäele! Seejärel Flora aga püssi põõsasse ei visanud ning juba minut hiljem saatis Zakaria Beglarišvili palli Lavrentjevi selja taha, tehes seisuks 1:2!

65. minutil sai korraks vaigistatud kodupublik taas rõõmustada, kui vasakult äärelt antud trahvilöögist kerkis kõrgeimale Mindaugas Bagužis, kelle täpne pealöök allanurka viis Sillamäe taas kahe väravaga ette.

Aga ka sellega thriller sadamalinnas ei lõppenud! 72. minutil pudistas Mihhail Lavrentjev kornerist tulnud pealöögi enda ette ning sellele pääses esimesena jaole Albert Prosa, kes mõnelt meetrilt palli võrku koksas ning tabloole 3:2 kirjutas.

Antud väravast korralikult innustust rohesärgid jätkasid seejärel Sillamäe värava ründamist, aga Irakli Logua ja teiste kauglöögid tulemust ei toonud ning lõpuvile tähendas, et 3:2 võiduga napsas Sillamäe Flora nina alt hõbemedalid ning kullaunistusi hellitanud florakad pidid sedapuhku pronksiga leppima.