Trans ületas raskused ja hoidis Kalju kuival (8)

Aleksandrs Abramenko tõmbab palli Daniil Savitskist mööda ja lööb mängu ainsa värava. Foto: Märt VassiljevNarva Trans suutis kihlveoskandaalid edukalt kõrvale jätta ja jalgpallile keskenduda, alistades Meistriliiga viiendas voorus 1:0 Nõmme Kalju.

Tasavägise kohtumise säravamad hetked toimusid avapoolajal. Lätlane Aleksandrs Abramenko viis Transi poolaja keskel juhtima, millele Kalju vastas kahe postitabamusega.

Teisel kolmveerandtunnil hoidis Kalju initsiatiivi, kuid ei suutnud Transi kaitsemüüridest läbi tungida ning nii saigi Narva klubi kirja tänavuse hooaja kolmanda 1:0 võidu.

"Võrdne ja väga põnev mäng," kiitis Transi juhendaja Valeri Bondarenko pärast kohtumist Soccernetile.

"Atmosfäär oli väga elektrit täis, eriti meie jaoks. Kõik ju teavad, mis praegu toimub, ja väga raske oli mängule keskenduda. Saime sellega siiski hakkama ja saime tulemuse kätte - võtsime kolm punkti, mis on kõige olulisem."

Üks olukord otsustab kõik

Mõlemal meeskonnal oli varakult võimalusi skooriluku murdmiseks, aga ründajate sihikud ei olnud paigas ja nii sooritati kogu kohtumise jooksul kokku vaid neli postide vahele jõudnud pealelööki.

Narvalastel õnnestus siiski kord Kalju võrku sahistada, kui Mandinholt söödu saanud Abramenko pettis väravavaht Daniil Savitski pikali, tõmbas palli temast mööda ning saatis selle mitme kaitsja vahelt väravasse.

Abramenko jõudis veel paaril korral lähedale, samas kui Kalju poolt jäi hea võimalus kasutamata Tiago Salal. Ent nõmmekatel jäi puudu ka õnnest, sest poolaja viimase kümne minuti jooksul tabasid nii Jüri Jevdokimovi kui ka Sala pealöögid Transi väravaposti. Mõlemad tsenderdused andis vasakult äärelt Martin Tšegodajev.

Kalju läks ka teisele poolajale näljasemalt vastu, kuid enam neil Transi väravat tõsiselt ohustada ei õnnestunud. Nõmmekate initsiatiivist hoolimata avanesid paremad võimalused hoopis narvalaste vasturünnakutel.

Voolaid: küsimus pole õnnes

"Trans mängis avapoolajal lahtisemalt ja üritas rohkem rünnata," selgitas Kalju abitreener Karel Voolaid võimaluste vähesust. "Teisel poolajal mängisid nad taga kindlalt - [Stanislav] Kittol ja [Tomas] Rimasel seda klassi ikka on, nii et kingitusi meile ka ei tehtud."

"Kaitses oli neil hea päev - kaitseliin ja nende kurikuulus väravavaht (Sergei Ussoltsev - toim.) tegid seekord hea mängu," jätkas treener. "Nad mängisid tulemuse peale ja hoidsid 1:0 seisust kinni. Neil oli tulemust vaja, et tõestada, et nad on puhtad poisid."

"Rünnakuolukorras, kus aega vähe, jäi kogemustest ja oskustest täna puudu," otsis Voolaid allajäämise põhjuseid. "Ei taha väljaku taha pugeda, aga sellega harjumine võtab ka oma aja."

Kokkuvõttes rõhutas ta, et mingeid mänguväliseid tegureid pole mõtet esile tuua: "Küsimus pole õnnes, vaid meie kvaliteedis ja Narva kvaliteedis. Täna meie hammas nende peale ei hakanud, aga tahaks loota, et oleme õigel teel ja hooaja lõpuni on veel pikk tee minna."

Mängu parim - Aleksandrs Abramenko

Läti ründaja tegi väga hea mängu, hoides Kalju kaitseliini kogu kohtumise vältel pinge all. Aktiivne ja julge tegutsemine tekitas talle mitu väravavõimalust, millest ühe kasutas mees ka osavalt ära.

kell 17:00 Sportland Arenal

Nõmme JK Kalju - Narva JK Trans 0:1 (0:1)
26. Aleksandrs Abramenko

Hoiatused: 49. Giovani Albani, 79. Tanel Võtti - 45. Felipe Rodrigues, 65. Oleg Lepik, 81. Sergei Ussoltsev
Mänguolud: +8, pilves ilm; väljak heas seisukorras.