VAATA JÄRELE: Eesti U21 koondis lõi Saksamaale värava ja napp seis püsis kaua (3)

Eesti U21 koondis lõi EM-valikkohtumises võõrsil Saksamaale värava ja püsis kaua mängus, kuid kaotas lõpuks 1:4.

Kolmekordne U21 Euroopa meister Saksamaa tabas esimesel veerandtunnil kaks korda väravaraame, aga pääses juhtima alles 39. minutil, kui Maximilian Beieri kauglöök läks postipõrkega sisse.

Teise poolaja alguses kasvatas Dortmundi Borussia ründeäss Youssoufa Moukoko sakslaste edu. 64. minutil vähenes aga Eesti kaotusseis minimaalseks, kui kaks vahetusmeest kombineerisid värava - Aleksandr Šapovalov andis läbisöödu ja Daniil Kuraksin skooris.

Kuraksin pääses kümmekond minutit enne lõpuvilet veelkord karistusalast löögile, kuid Noah Atubolu tõrje ei lubanud viigiseisu tabloole. Matši lõpuminuteil skooris kaks korda Saksamaa vahetusmees Rocco Reitz.

"Oli teada, et tuleb raske mäng – Saksamaa on Saksamaa ja kõige tähtsam on kaitsetöö," kommenteeris Eesti peatreener Sander Post jalgpall.ee-le. "Ei teadnud, milliseks see mäng täpselt kujuneb ja kui võrdväärne vastane me neile oleme. Enamuse ajast olime üsna madalale surutud, aga me mängisime hingestatult, kaitses kõik pingutasid ja võitlesid nii palju, kui kellelgi sees oli. Teisel poolajal suutsime ka mängu tagasi tulla. Proovisime lõpus viiki kätte saada, aga pidime selleks kuskil riske võtma. Vastase kvaliteet on nii kõrge, et kui natukenegi kuskilt mängu avasime, karistati see ära."

U21 koondise särgis tegi debüüdi keskkaitsja Robert Veering, kes sai kirja täismängu. "Meil oli mitmeid mängijaid, kes ei olnud selles valiktsüklis veel väga palju mänginud. Teadsime, et nad saavad hästi hakkama, ja nad said ka väga hästi hakkama. Mul ei ole mängijatele ühtki etteheidet. See oli maksimumpingutus ja täna peame leppima sellise tulemusega," sõnas Post.

Saksamaal on EM-valikgrupis kolmest mängust kirjas kolm võitu. Eesti on saanud viie kohtumisega kätte ühe punkti.