Memo | Penaltieksimuse heastanud Basher tõstis Tammeka viiendaks (0)

Tammeka oli võidukas. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Tartu Tammeka alistas Premium liiga 18. voorus koduväljakul Nõmme Unitedi 2:1 ja tõusis kaheksandalt tabelirealt viiendaks. Tammeka ründaja Ahmed Basher jättis penalti realiseerimata, aga lõi ikkagi juba avapoolajal kaks väravat.

Esimesel poolajal olid tartlased teravamad, eriti aktiivselt lõi teravusi vasakäär Ezekiel Tanimowo ning karistusalas pääses korduvalt löögile Basher. Nõmmekatel oli kohati raskusi palliga oma platsipoolelt minemasaamisega.

Üheksandal minutil tegi Aleksandr Alteberg oma karistusalas Basherile vea ja Karl Koppel määras penalti. VAR kontrollis pikalt, aga jättis lõpuks otsuse jõusse. Basher läks ise palli taha ja lõi enda poolt vaadates paremale posti kõrvale, kuid löök ei olnud piisavalt tugev ning õiges suunas hüpanud Marko Meerits tõrjus penalti.

20. minutil jõudis Tammeka sihile. Tanel Lang leidis sööduga Patrick Genro Veelma, kes söötis omakorda karistusalasse Basherile. Nigeeria ründaja sahistas ühe puutega tagumist alanurka - 1:0!

Neli minutit hiljem United viigistas. Tanel Tammik hakkas keskkaitsjana triblama ja kaotas oma endisele tiimikaaslasele Kevin Mätasele palli. Kapten Mätas söötis Kaspar Rõõmussaarele, kes saatis vasaku jalaga kauglöögi alla nurka - 1:1! Rõõmussaare jaoks oli see ilus löök karjääri esimeseks Premium liiga tabamuseks.

Pikalt ta sellest täit rõõmu tunda ei saanud, sest 36. minutil skooris taas Tammeka. Herman Pedmanson sai Unitedi karistusalas palli Mihkel Järvistelt kätte ning mänguvahend jõudis Tanimowoni. Suurbritannia passiga vasakääre pealelöök ei tulnud küll hästi välja, aga pall läks Alexander Kapitan Bergmani põrkest mugavalt ette Basherile, kelle madal lähilöök tegi seisuks 2:1.

Vaheajal tegi United ära kaks vahetust ja muutis neljase kaitseliini kolmeseks ning alustas teist poolaega väga aktiivselt. Kaks vahetusmeest kombineerisid juba 47. minutil ohtliku võimaluse - Jevgeni Demidov andis läbisöödu ja Egert Õunapuu lõi väga healt positsioonilt mööda.

Teisel poolajal kumbki meeskond siiski skoori teha ei suutnud. Tammeka poolelt konksutas Veelma end karistusalas löögile, kuid lõi pehmelt Meeritsa käte vahele. Unitedi poolelt oli Bruno Vain 87. minutil tabamusele lähedal, aga Richard Aland tõrjus.

Kui liigahooajast pool on mängitud, pole United teeninud endiselt ühtki võõrsilvõitu. Nõmmekad jäävad punase laternana lähimast meeskonnast - Pärnu Vaprusest - maha viie punktiga. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

Pöördehetk | Richard Alandi tõrje. 87. minutil võttis Rõõmussaare tsenderdus Giacomo Uggerist rikošeti ning vaid neli minutit varem vahetusest sekkunud Vain pääses peaga ohtlikult löögile. Aland pidi hüppega posti äärest palli ära tooma. Tartlase tõrje oli sarnane sellega, mida tegi Türgi väravavaht Mert Günok EM-i kaheksandikfinaali üleajal Austria vastu. Aland päästis seega Tammeka hilisest punkti- ja tabelikohakaotusest.

Mure | Egert Õunapuu mäng katkes. Eelmisel nädalal kolmekuulise vigastuspausi lõpetanud ja Tallinna Flora vastu viigivärava löönud Unitedi ründetuus Õunapuu sekkus täna vahetusest teiseks poolajaks, aga pidi 76. minutil uuesti platsilt vahetusse lahkuma. Teda segas taas mingi tervisemure ja platsilt lahkudes - küll omal jalal - oli ta ahastuses.

Ilus hetk | Marko Meeritsa pikk läbisööt. Penaltitõrje ei olnud Meeritsa avapoolaja ainus särav hetk. 29. minutil pani puurivaht oma karistusalast poolpõrkest teele oivalise pika mõõdetud läbisöödu, mis klappis täpselt Murad Velijevi jooksutempo ja -trajektooriga. Velijev pääses tänu sellele palliga Tammeka karistusala jooneni, seal tal aga Reio Laabusest mööda triblada ei õnnestunud.

Staar | Ahmed Basher. Ise penalti teeninud Basher jättis küll selle realiseerimata, aga 24 minutit hiljem oli tal ikkagi kaks väravat käes - Unitedi kaitsjad ei tulnud temaga toime. Nigeerlane jõudis kokkuvõttes sel Premium liiga hooajal oma kümnenda tabamuseni.

Tsitaat | "Ma arvan, et igaüks teab, mis pärast esimest poolaega riietusruumis toimus," ütles avapoolaega kohutavaks nimetanud Rõõmussaar jalgpall.ee otseülekandes.