Uuel hooajal eri astmetel mängivate Kuuse ja Pika ühine vormikontroll lõppes esimese võiduga (0)

Artur Pikk matšis Märten Kuuse koduklubi Katowicega. Foto: OKS Odra Opole S.A. / Facebook

Poolas mängivate kaitsjate duell lõppes Märten Kuuse koduklubi GKS Katowice võiduga. Rocco Robert Shein ja Dordrecht katsusid rammu Feyenoordiga.

Eelmisel hooajal Poola esiliigas koos mänginud GKS Katowice ja Opole Odra ehk ka Eesti koondislased Märten Kuusk ja Artur Pikk said uue hooaja eel sõprusmänguks kokku. Kohtumine püsis pikalt võrdne, sellesse andsid oma panuse ka algkoosseisu kuulunud ning täismängu teeninud 31-aastane vasakkaitsja Pikk ning 60. minutil sisse vahetatud 28-aastane keskkaitsja Kuusk. Algavaks hooajaks kõrgseltskonda tõusnud Katowice lõi väravad 76. ja 80. minutil, saades nii 2:0 võidu. Hooaeg Poolas algab mõlema meeskonna jaoks ülejärgmisel nädalavahetusel.

Sloveenia pronksimeeskond NK Olimpija sai kontrollmatšis 3:1 jagu Vlasi Sinjavski koduklubist Slovackost. Kolmapäeval algkoosseisu kuulunud Eesti koondise 27-aastane ääremängija sai sel korral alustada pingilt ning sekkus 59. minutil, kui vastane oli 1:0 eduseisus. Olimpija lõi 80 minuti täitumise järel veel kaks väravat, Slovacko vastas Sinjavski läbisöödu järel ühega. Hooaeg Tšehhi kõrgliigas saab Eesti koondislase jaoks alguse 21. juulil hõbedasatsi Praha Slavia vastu.

Uue hooajaks valmistuvad ka Dordrecht ja Rocco Robert Shein, kes olid sel korral vastamisi eelmise hooaja Hollandi hõbedaga Feyenoordiga. Eesti koondise 20-aastane poolkaitsja kuulus põhikoosseisu ning nägi lähedalt pealt vastase kolme tabamust (36., 40. ja 45+1. minutitel). Pausil tegi Dordrecht mitu vahetust ning saatis puhkama ka Sheini. Mängu lõppskooriks sai 0:4. Hooaeg Hollandi esiliigas algab augusti alguses.