Stojkovic: arvasime, et uued mängijad saavad mängida, aga siis öeldi meile, et ei saa. Pidime palju asju muutma (0)

Ivan Stojkovic. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Ivan Stojkovic rääkis pärast 2:2 viiki Narva Transiga, et mänguks valmistumine oli keeruline, sest ta ei teadnud varakult, et suvised täiendused Michael Lilander ja Milan Delevic ei saa veel meeskonda aidata.

Koduväljakul mänginud Paide jäi esimesel poolajal 0:2 kaotusseisu, kui Transi eest tegid skoori Žakaria Beglarišvili ja Taaniel Usta. Paide pööras selle teisel poolajal 2:2 viigiks, kui Predrag Medic ja Hindrek Ojamaa sahistasid standardolukordadest.

Paide peatreener Ivan Stojkovic, 2:2 viik Narva Transiga, seda tulemust sa ei tahtnud?
Ei, loomulikult mitte. Arvestades seda, kuidas esimene poolaeg läks, siis saame olla õnnelikud, et tulime sellest välja. Aga ma arvan, et see on õiglane tulemus, sest nad olid esimesel poolajal palju paremad, vaheajal muutsime palju asju ja minu arvates olime meie teisel poolajal palju parem meeskond. Ma arvan, et tulemus on aus.

Ma ei taha nuriseda, aga meil on palju vigastusi ja palju haigusi. [Dimitri] Jepihhin jäi üks päev enne mängu palavikku. Kaks päeva enne mängu algust panime paika algkoosseisu - arvasime, et uued mängijad saavad mängida, aga siis öeldi meile, et nad ei saa mängida ja pidime palju asju muutma.

Ma olen rahul oma mängijate suhtumisega, eriti teisel poolajal. Me alustasime mängu väga-väga halvasti. Me tundsime nagu vastased liiguvad väljakul eest ära ja saame lihtsalt võita ... Meil ei olnud energiat, see oli väga halb. Aga see oli halb ka minu pärast. Teisel poolajal muutsime süsteemi ja tõime energiat ja saime viigi.

Miks sa arvad, et esimesel poolajal ei olnud energiat?
Hea küsimus. Ma ei tea. Võib-olla see ei olnud energia. Ma ei tea, mis see oli. Võib-olla see ei olnud energia, vaid oli see seotud survega. See on väga keeruline, sest me teame, et me ei mängi praegu nii nagu tahame. Ma arvan, et see on kooslus erinevatest asjadest. Mu mängijad peavad aru saama, et nad on head ja neil on kvaliteeti. Peame esinema klubi ootustele vastavalt.

Kas sa oled proovinud läheneda sellele psühholoogiliselt või lihtsalt töötanud mängijatega treeningväljakul?
Hea nõuanne, võib-olla proovin seda tulevikus. Aga ei, me ei ole seda proovinud, aga nagu ma ütlesin, siis mängijad peavad aru saama, et neil on kvaliteeti. Probleem on selles, et me ei näita kvaliteeti järjepidevalt, vaid näitame seda ja siis liigume alla-üles. See on protsess ja suur samm, mille peame astuma. Loodetavasti tulevik näitab, et suudame seda.

Kuidas muuta meeskond stabiilsemaks?
Uued mängijad annavad meile loodetavasti stabiilsust. Kui vaadata meie meeskonda hooaja algusest, siis pärast viiendat vooru me ei ole mänginud oma parima algkoosseisuga. [Dehninio] Muringen oli vigastatud kogu aeg, [Abdul Razak] Yusif oli vigastatud kogu aeg. Siis meil olid haigused ja nii edasi. Mai-juuni oli meil kaheksa või üheksa mängijat haiged. Seega kogu aeg on erinev algkoosseis, meil ei ole praegu parim võimalik algkoosseis, see on suurim probleem. Ilma stabiilse algkoosseisuta ei saa olla stabiilsust väljakul. Kogu aeg on keegi väljas ja peab midagi muutma.

Lisaks peame keskväljal natuke vähem palli kaotama. Meie idee on keskväljal domineerida. Täna löödi meile kaks väravat pärast seda, kui olime keskväljal palli kaotanud. Tehnilised eksimused. Me ei saa lasta sel juhtuda. See on vastutus. Pead aru saama, et kõik olukorrad tuleb mängida sajaprotsendiliselt. Kui ei saa sellest aru, siis juhtuvadki sellised asjad.

Meeskond on individuaalselt väga hea ja mängis väga hea meeskonna vastu, aga selliste eksimustega ei saa mängu võita. Stabiilsus tuleb erinevate asjadega - parim algkoosseis ja individuaalne vastutus, et mitte palli niimoodi kaotada.

Täna oli sinu 50. mäng Premium liigas. Palju õnne! Kas sa ütleksid, et praegu on sinu kõige raskem periood treenerikarjääri jooksul?
Viimane kuu? Jaa, kindlasti! Aga ma olen noor treener ja õpin. Proovin õppida igast oma veast ja kaotusest. Öeldakse, et kaotustest õpitakse rohkem kui võitudest. Ma olen usklik inimene ja usun, et kõik juhtub põhjusega. Pean aru saama, mida teen valesti, et aidata oma meeskonnal saada paremaks.

Järgmisel nädalal ootab ees Konverentsiliiga. Kuigi mäng jäi 2:2 viiki, siis kas see mäng annab enesekindlust, et meeskond ronis 0:2 kaotussesist välja?
Jaa, ma arvan, et see on hea, et mängisime teisel poolajal nii, aga lõppude lõpuks see on hoopis teine võistlus, mängime väga-väga füüsilise meeskonna vastu ja pall ei püsi üldse maas - kogu aeg teised pallid, pikad pallid, teised pallid, pikad pallid. Peame näitama iseloomu, kui tahame edasi saada.

Kas uued mehed mängivad Bala Towni vastu?
Nad on koosseisus ja vaatame, kas nad mängivad või mitte.

Kas tuleb veel uusi mängijaid?
Praegu on [Milan] Delevic ja [Michael] Lilander. Vaatame turul ringi ja ilmselt toome kedagi, aga me ei kiirusta sellega.