Ajalugu teinud tadžikid riputasid hiinlaste saatuse juuksekarva otsa, Katar läbis grupi täiseduga (0)

Tadžikistan pääses oma ajaloo esimesel Aasia karikal alagrupist edasi. Foto: Scanpix / Aijaz Rahi / AP Photo

Esimest korda Aasia karikal osalev Tadžikistan tegi A-alagrupi viimases voorus ajalugu, kui lõi oma esimese turniirivärava ning kindlustas tänu Liibanoni alistamisele edasipääsu. 0:1 Katarile kaotanud Hiina jäi grupis kolmandaks, ent nende lootus - mis on üpris väike - elab veel.

Liibanon asus tadžikide vastu juhtima 47. minutil. Vasakul äärel palli saanud Bassel Zakaria Jradi liikus trahvikasti vasema nurga juurde ja lõi sealt tagumisse ristnurka - 0:1. Sel hetkel oli Liibanon virtuaalses tabelis teine ning olukord näis hea. Kõik muutus aga 56. minutil, mil kaitsja Kassem El Zein sai punase kaardi.

Pärast seda sai Tadžikistan end käima. Rahvusmeeskond, kes mängu eel polnud veel kordagi Aasia karikal skoorinud, lõi viigivärava 80. minutil. Nad teenisid karistusala lähedal trahvilöögi, palli taha astunud Parvizdžon Umarbaev keerutas selle üle müüri parema posti kõrvale - 1:1.

Väravakraanid valla saanud, lõid tadžikid 90+2. minutil teise ka. Ehsoni Panšanbe tsenderdas paremalt äärelt värava ette, kust Nuriddin Hamrokulov suunas mänguvahendi peaga tagumisse ristnurka - 2:1.

Katari ainutabamus saabus 66. minutil. Akram Afif lennutas nurgalöögi vasakult äärelt trahvikasti otsa, kust Hasan Al Haydos virutas palli esimese puutega otse õhust vasakusse ristnurka. Sellest valitseval Aasia meistril ja korraldajamaal piisas, et läbida grupp täiseduga.

Teisena edasi pääsenud Tadžikistan teenis kolme mänguga neli punkti. Grupi kolmandaks jäi kahe punktiga Hiina. Praegu, mil kuuest grupist viies on viimane voor pidamata, on Hiina kolmandal kohal lõpetanud võistkondade arvestuses kolmas. Neli parimat kolmanda koha omanikku pääsevad edasi play-off 'i, seega Hiina peab lootma, et nende konkurendid (hetkeseisuga Omaan, Süüria ja Palestiina) ebaõnnestuksid.