Alagrupimängud ei loe midagi: valus penaltieksimus kukutas suurfavoriidi turniirilt (väravad!) (0)

Aafrika Rahvaste Karika turniiril selgus esimene veerandfinaalpaar. Üllatusmeeskond Benin suutis penaltiseerias seljatada Maroko ning Senegal sai napilt jagu Ugandast.

Alagrupi Elevandiluuranniku, Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Namiibia ees täiseduga läbinud Maroko oli nüüd, play-off faasis, Benini vastu raskustes. Meeskond, kes pääses kaheksandikfinaali tänu kolmele viigile ja polnud seejuures finaalturniiril kunagi ühtegi kohtumist võitnud (alagrupis viigistati 2:2 Ghanaga ning tehti väravateta viik Kameruni ja Guinea-Bissauga - M. R.), asus vastu ootusi 51. minutil juhtima, kui nurgalöögist tulnud palli suunas võrku Moise Adilehou.

Youssef En Nesyril õnnestus Maroko poolelt 76. minutiks seis siiski viigistada ja normaalaja lõppu jagus veel hulganisti draamat. Kuuendal üleminutil tehti Dortmundi Borussia keskkaitsja Achraf Hakimi vastu trahvikastis selge viga ning kohtunik määras penalti. Amsterdami Ajaxiga suurepärase hooaja teinud Hakim Ziyechile usaldati mänguvahend, et viimasel hetkel võit jõuga ära võtta, ent ragises vaid post.

Lisaajal jäi Benin ka vähemusse, kuid väravaid favoriit Maroko lüüa ei suutnud. Käiku tuli penaltiseeria, kus Benin näitas külma närvi, realiseerides neli penaltit. Maroko seevastu eksis teisel ja kolmandal katsel ning edukalt alanud turniir oli mõne hetkega läbi. Valus seeria sai Põhja-Aafrika riigi jaoks nii jätku, sest alates 2004. aasta veebruarist pole koondis ühtegi Aafrika Rahvaste Karika turniiri play-off mängu suutnud võita.

Päeva teises kohtumises Uganda ja Senegali vahel kerkis kangelaseks ei keegi muu kui Liverpooli tähtmängija Sadio Mane. 15. minutil andis Cheikhou Kouyate talle ideaalse söödu jooksu peale ning hetk hiljem oli pall tagumises nurgas. Teisel poolajal oli Manel võimalus eduseisu kasvatada, aga Denis Masinde Onyango tõrjus penalti. Ühest väravast kokkuvõttes senegallastele piisas, et kaheksa parima hulka edeneda.

Laupäeval on kaheksandikfinaalkohtumistes vastamisi Nigeeria ja Kamerun ning Egitpus ja Lõuna-Aafrika Vabariik.

Maroko - Benin 1:1 (0:0, 1:1, 1:1), penaltitega võitis Benin 1:4