Antonov aitas koduklubi magusa võiduni ja tiitli lävele, kõik on enda kätes (0)

Liigatiitlit jahtiv Ilja Antonovi tööandja Ararat-Armenia sai Armeenia kõrgliigas ülitähtsa võidu, alistades võõral väljakul hilisest väravast 1:0 Jerevani Ararati. Meistriks tuleku võimalus on nüüd täielikult nende enda kätes.

Kohtumise ainsa värava lõi 88. minutil Ararat-Armenia nigeerlasest ründaja Yusuf Otubanjo, kui vastaste keskkaitsja eksis kaarpalli lennu hindamisel ja Otubanjo pääses mõnelt meetrilt segamatult löögile. Antonov sekkus vahetusmeeste pingilt mängu 74. minutil, kui keskväljal sai vigastada Ararat-Armenia kuulsaima nimega mängija, kunagi Inglismaa kõrgliigas Newcastle Unitedis pallinud Yoan Gouffran.

Kohtumise viiendal üleminutil näidati Eesti koondise poolkaitsjale ka vastaste rünnaku peatamise eest kollast kaarti, kuid järgnenud karistuslöögi suutsid kaitsjad karistusalast minema lüüa ja kohe seejärel kõlas ka lõpuvile. Hiline võit oli Ararat-Armeniale seda magusam, et viimasel ajal on mitmes mängus ise lõpuminutitel punkte loovutatud või ootamatutel hetkedel värava löömisega hätta jäädud.

Uuesti tabelijuhiks tõusnud Ararat-Armenial jääb nüüd mängida veel vaid üks kohtumine ning meistritiitli vormistamine on nende enda kätes. Abi tuli ka teisest tänasest kohtumisest, mis lõppes Antonovi tööandjale sobivalt, sest Noah alistas vooru eel liidrikohta hoidnud Gjumri Širaki mõnevõrra üllatuslikult koguni 4:0. Tolle kohtumise saatus otsustati ära viimase veerandtunniga, kui Širak sai nelja minuti sees kaks punast kaarti ja Noah lõi oma neljast väravast kolm.

Liigatabelis on Ararat-Armenial nüüd 49, teisel kohal oleval Noahil 48 ja kolmandat kohta hoidval Gjumri Širakil 46 punkti. Kuna viimases voorus mängivad Ararat-Armenia ja Noah omavahel, ei tohi Antonovi tööandja teha vaid üht: kaotada. Nii viik kui ka võit tooksid tiitli. Kui Ararat-Armenia peaks kullani küündima, saaks Antonovist 18. Eesti mängija, kes tulnud mõne võõrriigi meistriks. Kokku oleks see Eesti jalgpalluritele 23. niisugune meistritiitel.

Armeenia kõrgliiga viimase vooru mängud peetakse 14. juulil. Neli päeva enne seda tuleb Ararat-Armenial aga mängida ka karikafinaalis, kus ollakse vastamisi Noahiga.

Eurosarja pääsemise võimalust omab otsustava vaatuse eel ka neljandal kohal olev Alaškert, kus pallib teine Eesti koondislane Nikita Baranov. Et tõusta kolmandaks, tuleb Alaškertil alistada homme Lori ning viimases voorus Širak.