Domineeriv Kalev andis lahingu, aga jäi taas punktidest ilma (vaata galeriid!) (5)

Kevin Rääbise haiguse tõttu põhikooseisu pääsenud Alger Džumadil (keskel) lõi Kalevi hooaja esimese värava, millest punktideks siiski ei piisanud. Foto: Catherine Kõrtsmik

Mäng-mängult väljakul üha jõulisemat domineerimist näidanud Tallinna Kalev jõudis oma hooaja kolmandas mängus lõpuks väravani, kuid jäi sellest hoolimata taas punktideta. Narva Transilt saadi kodus 1:2 kaotus ning kui Kalev jätkab barankaga, siis Trans on vähemalt kolmapäeva õhtuni uus tabeliliider.

Hooaega kahe napi kaotusega alustanud Kalev läks aastale võimsa stardi teinud Transile vastu kohese pallivaldamisega. Juba avaminutitel näidati, et täna tahetakse iga hinnaga punktid kätte saada. Tänavu kolme keskkaitsjaga mängiv Trans seisis kaitses aga kõrgel ning Kalev jäi üsna jõulise pressinguga hätta. Noor väravavaht Daniil Koroljov ei leidnud selles olukorras tagant häid käike ja nii kingiti söödueksimustega hoopis külalistele võimalusi.

Trans haaras juhtohjad juba üheksandal minutil, kui Svjatoslav Jakovlevi karistuslöögist antud palli suunas esipostist väravasse Dmitri Barkov. Kohe 1:0 värava järel sai Barkov veel ohtlikult löögile, ent Koroljov tõrjus. Veel enne veerandtunni täitumist jõudis pall siiski teistkordselt Kalevi väravasse, aga seda küljevõrgus olnud augu kaudu ehk tabamus ei lugenud.

16. minutil tuli see, mida Kalev pikalt ootas. Takuya Matsunaga nurgalöögist suunas palli peaga alumisse nurka Alger Džumadil - mees, kes pääses algkoosseisu Kevin Rääbise haigestumise tõttu.

1:1 seisu pealt kogus end Trans ning mäng võrdsustus, aga läks ka veidi jõulisemaks. Kohtunik Dmitri Kulikov jagas esimesed kollased kaardid mõlemale poole, nii Trans kui Kalev jõudsid aeg-ajalt ka löökideni, kuid puhkepausile mindi viigiseisult.

Teine poolaeg jätkus jõulise fooniga ja seda lubas ka peakohtunik. Kohe teise kolmveerandtunni esimestel minutitel kukutas Bermuda koondislasest Transi kaitsja Dante Leverock oma kastis Roman Sobtšenko ja kuigi kogu kodumeeskond ja -publik nõudsid penaltit, Kulikov seda ei määranud.

Kalevi ajas see vihale ning viha realiseeriti rünnakulaviinidega. Aga ei Matsunaga ega Roman Sobtšenko ei suutnud Artur Kotenkot Transi väravasuul üle mängida. 68. minutil oli lähedal hoopis Transi värav, kui Nikita Savenkov nurgalöögi järel palli latti saatis. Hetk hiljem pääses Svjatoslav Jakovlev kastis löögile, aga Koroljov tegi supertõrje.

Kuigi kodumeeskond sai vahepeal taas pallivaldamise enda kätte, siis rünnakul õigeid käike ei leitud. 83. minutil näitas Trans suurema jõudu, surudes järjekordse Svjatoslav Jakovlevi nurgalöögi järel palli tahtega väravasse. Jakovlev tsenderdas, kaitses Kalevit kimbutanud Leverock sai peaga löögile ja Koroljov pudistas palli võrku. Korraks tundus, kas pall ikka käis üle joone, aga kui Leverocki löögi järel isegi ei käinud, siis joonel oli survestamas Dmitri Prošin, kes palli igal juhul võrku lükkas.

Lõpuminutiteks pani Kalev peale meeletu surve, ent Trans seisis ära. Viimastel sekunditel saadeti isegi väravavaht Koroljov rünnakule, kuid punkti päästvat viigiväravat ei tulnud. Kalev sai 1:2 kaotuse ning kõrgliigas ollakse juba 22 mängu järjepanu punktideta - tõsi, suurem osa sellest tuli aastate eest. Trans tõusis aga kolmapäeva õhtuni tabeliliidriks ning piirilinlastel oli põhjust rõõmustamiseks.

Kalev peab oma järgmise matši laupäeval, kui Soccernet.ee telemängus võõrustatakse FC Kuressaaret. Trans läheb juba reedel vastamisi Paidega.

Mängu parim - Dante Leverock

Bermuda mees näitas jõulisust, mis osutus kalevlastele probleemseks. Mees peatas mitmed kodumeeskonna rünnakud ja kuigi mõnel juhul võis tekkida küsimus, kas ta tegi seda keelatud võtteid kasutades, siis kohtuniku silmis oli kõik õige. Seega võttis Leverock olukorras maksimumi. Pärliks muidugi võiduvärav, mis oleks isegi Prošini nimele minnes tema töö tulemus.