Eesti noored leppisid ennenägematu punase saanud Põhja-Iirimaaga viiki (0)

Eesti värava lõi põhjaiirlaste vastu Aston Visse. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Eesti noormeeste U16 koondis alustasTallinnas toimuvat sõprusturniiri 1:1 viigiga Põhja-Iirimaa vastu. Pooletunnise mängu järel jäid külalised erakordselt veidral moel kümnekesi, kui Freddie Murdock mängis kaks korda järjest karistuslöögi kohtuniku loata lahti ja sai kollase kaardi, mis oli talle teine. Eesti pääses teisel poolajal küll juhtima, ent vähemuses mänginud vastased suutsid ikkagi viigistada.

Mäng algas mõlema meeskonna poolt küllaltki kompivalt ning kuigi Eesti proovis juba esimestest minutitest vastasele kõrget survet avaldada, ei võtnud kumbki osapool liigselt riske, vahendab jalgpall.ee. Mängu esimese pealelöögini jõudis Põhja-Iirimaa, kelle kasutada oli 5. minutil karistuslöök, ent pall lendas selgelt üle raamide. Eesti poolelt lõi esimese kolmveerandtunni jooksul enim teravust Aston Visse, ent löögihetkedel jäi kas puudu tugevusest või sai saatuslikuks suluseis.

Kuigi alates 30. mänguminutist mängis vastane punase kaardi tõttu ühemehelises vähemuses, ei suutnud Eesti noormehed seda enda kasuks tööle panna. Ühtki sajaprotsendilist võimalust kumbki meeskond luua ei suutnud, mistõttu mindigi vaheajapausile väravateta viigiga.

Teist poolaega oli mängitud kümme minutit, kui Eesti noormehed juhtohjad endi kätte haarasid. Olukorra algatas keskjoone lähistelt kaitsja Ronald Sammul, kes leidis kavala sööduga üles keskväljal tegutsenud Gustav Kamarin Wagneri. Poolkaitsja saatis omakorda hea kaitseliini läbistanud söödu Vissele, kes vedas osavalt esimese puutega palli vastasest eemale ning lajatas mänguvahendi kindlalt ristnurka.

Aegamisi tõstis intensiivsust ka Põhja-Iirimaa, kes tabas 71. minuti rünnakul latti ning tõi viis minutit hiljem tabloole ka viigi. Vastase värav sündis keerulisest olukorrast: Eesti karistusalasse oli mõlemast meeskonnast jõudnud palju mängumehi ning suure segaduse sees tabas vahetusest sekkunud Luke Hawe õnnestunult palli nii, et see käis üle väravajoone. Selle järel tõi Eesti väravavaht veel palli mängu tagasi ning Jack May saatis selle kindluse mõttes veelkord võrku, ent tabamus läks kirja siiski Hawe'le.

Mängu lõpp kujunes eriti lahtiseks, sest mõlemad meeskonnad jahtisid innukalt võitu. Eesti jõudis sellele kõige lähemale 89. minutil, kui Vissel õnnestus end vastase pealt maha keerata ja pöördelt lüüa, ent väravavaht tõrjus. Kohtuniku peagi kõlanud lõpuvile tähistas, et mäng lõppes 1:1 viigiga.

Noormeeste U16 koondise peatreener Marko Pärnpuu kiitis mängu järel vastast ning sõnas, et põhjaiirlastel oli teisel poolajal kohati rohkem energiat, mille toel suudeti eestlased ka vähemuses surve alla panna. "Põhja-Iirimaa kaitses samuti hästi, nad olid kompaktselt koos ja jõudsid meie käike kinni panna. Meil endal jäi täna kohati teravusest puudu, Saksimaa vastu olime kohati oluliselt teravamad. See on aga esimene emotsioon – kui mängu järele vaatame ja analüüsime, oleme targemad," ütles peatreener.

Eesti noormeeste koondist ootab turniiri teine mäng ees reedel, 27. septembril kell 13, kui kohtutakse Soomega. Põhja-Iirimaa ja Soome kohtuvad omavahel kolmapäeval, 25. septembril. TNTK staadionil toimuvad mängud on pealtvaatajatele tasuta, mõlemale Eesti noormeeste U16 koondise kohtumisele saab kaasa elada jalgpall.ee otsepildi vahendusel.