Ei mingit võimuvahetust Aasias! Kübaratrikiga säranud penaltiekspert aitas korraldajal tiitlit kaitsta (1)

Katar krooniti teist korda järjest Aasia meistriks. Foto: Scanpix / Giuseppe Cacace / AFP

Neli aastat tagasi esmakordselt Aasia tšempioniks kroonitud Katar suutis kodupubliku silme all tiitlit kaitsta. Tänavuse turniiri finaalis alistas võõrustaja Jordaania 3:1.

Katar oli avapoolajal püüdlikum pool, kui 45 minuti jooksul sooritati viis pealelööki, millest neli lendasid raamide vahele, Jordaanial olid antud statistilised näitajad vastavalt neli ja üks.

22. minutil sai Lusaili staadionile kogunenud publik rõõmustada, sest Jordaania kaitsja Abdallah Nassibi karistusalas tehtud vea järel määrati Tintin Marquezi juhendatavale Katarile penalti, mille Akram Afif vasakusse alla nurka kõmmutas. Väravatähistuseks jooksis Afif kaameramehe juurde, otsis kedra alt välja kaardi, millel oli kujutatud tema pilt, ja demonstreeris sellega oma oskusi mustkunsti vallas.

Katari ääreründaja jaoks oli tegu turniiri kuuenda tabamusega, millega ta tõusis väravaküttide edetabeli esikohta jagama koos iraanlase Aymen Husseiniga.

Teisel kolmveerandtunnil jagus tulevärki rohkem, kui Katar oli tugeva surve all. Jordaanlased ohustasid Meshaal Barshami väravat mitu korda, kuniks 67. minutil virutas Yazan Al-Naimat tsenderdusest tulnud palli väravasse.

Lootusrikas viigiseis ei kestnud kaua, sest ehmatusest toibunud Katar sai kuus minutit hiljem kohtumise teise penalti. Palli taha asus Afif, kelle löök lõpetas sarnaselt esimese tabamusega vasakus alumises nurgas. Maagiline seitsmes koll tegi uhke soenguga Afifist turniiri suurima väravamasina.

Jordaania proovis iga hinna eest viigiseisu taastada, kuid edutult. Teisele poolajale lisati erinevate vigastuspauside ja VAR-kontrollide pealt juurde 13 minutit. Viiendal üleminutil oli pall kolmandat korda Jordaania karistusala penaltipunktil ja selle taga Afif, kes jahtis kübaratrikki. Täpne löök paremasse alumisse nurka ning Katari poolehoidjad said juubeldada, sest 11 meetri karistuslöökidega lõppmatši otsustanud Afif juhtis oma riigi ajaloo teise Aasia meistritiitlini.

Jordaania - Katar 1:3 (1:2)