EJL-i avaldus: oleme Venemaa agressiooni vastu, ühispilt oli viga (18)

Toetusavaldus Ukrainale. Foto: Jana Piapr / Jalgpall.ee

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) saatis avalduse, kus mõistavad hukka Venemaa sõja Ukrainas ja kinnitavad, et jätkavad oma toetusega ukrainlastele. Avalduses tunnistatakse, et koondislaste ühispilt Valeri Karpiniga oli viga.

EJL-i avaldus:

"Eesti Jalgpalli Liit on viimase aasta jooksul mitme avaliku kampaania ja annetusega Ukrainat toetanud ja teeb seda ka edaspidi.

Senise ajaga on EJL Ukrainat toetanud rohkem kui 50 000 euro eest ostetud ligi 13 tonni toiduabiga ning erinevate avalike teavituskampaaniatega, jätkates mõlema tegevusega. Ukraina toetamine tähendab iseenesest mõistetavalt, et ollakse vastu Venemaa sõjale Ukrainas. Oleme mõistnud ja mõistame selle hukka. Loodame kogu südamest, et sõda lõpeb Ukraina jaoks kogu oma territooriumi üle kontrolli taastamisega ja nii kiiresti kui võimalik, ka seepärast, et nende jalgpallikogukond saaks oma tegemistega jätkata, kuid mõistetakse, et see võib paraku võtta aega.

Elame äärmiselt pingelisel ajal, kus tuleb väga hoolikalt mõelda, milline tegevus millist signaali võib saata. Näiteks möödunud aasta aprillis oli FIFA kongressil hääletus vene, araabia ja portugali keele lisamiseks FIFA ametlike keelte hulka. EJL oli üks neljast alaliidust, kes hääletas selle vastu. Meil pole midagi ühegi keele vastu, kuid andsime oma vastuhäälega märku, et vene keele lisamiseks pole Ukraina ründamist ja seal valitsevat katastroofilist olukorda arvestades sobiv aeg. Samamoodi on Eesti endiste ja praeguste koondislaste ja Venemaa koondise peatreeneri osalusel toimunud õhtusöögi ja ühispildiga. See oli viga, mille eest kolm praegust koondislast palusid avalikult vabandust.

Oluline on püsida Eestis ühtsena ja seda eriti olukorras, kus tegelikult on inimesed sama asja eest väljas: Eesti eest, Ukraina toetamise poolt ja Venemaa agressiooni vastu.

Eelmise aasta 6. juulil kohtus EJL-i delegatsiooni oma kontoris Ukraina parlamendi liikme, Ukraina-Eesti sõprusrühma juhi Arsenii Pushkarenkoga. Kohtumisel avaldati Ukrainale toetust ja arutati võimalusi abistada Ukraina Žõtomõri oblasti jalgpalli.

EJL annab oma panuse ka Eesti riigikaitsesse. Nimelt lisas Eesti kaitsevägi mullu EJL-i riigikaitsjaid toetavate tööandjate nimekirja, tunnustades sellega EJL-i tegevust kaitseväe õppustel osalevate töötajate toetamisel.

Ukraina toetamise võimaluste kohta loe täpsemalt veebilehelt https://kriis.ee/aita-ukrainat!

Valik EJL-i ja Eesti jalgpallikogukonna toetusest:

25. veebruaril 2022 saatis EJL Ukraina Jalgpalliliidule kirja, kus avaldas toetust ja pakkus oma abi. EJL-i presidendi Aivar Pohlaku kirjas Ukraina alaliidu juhile Andrii Pavelkole seisis, et praegusel väga keerulisel ajal, mil ukrainlased kaitsevad oma riiki Venemaa sõjategevuse vastu, on EJL-i mõtted Ukraina jalgpallikogukonnaga. "Loodame kogu südamest, et sõda lõpeb nii kiiresti kui võimalik ja teie jalgpallikogukond saab oma tegemistega jätkata, kuid oleme realistid ja mõistame, et see võib võtta väga kaua aega. Meie jalgpallikogukonna nimel avaldame teile toetust ja oleme valmis pakkuma mistahes tuge," seisis EJL-i kirjas.

25. veebruaril 2022 korraldati FCI Levadia ja FC Flora vahelisel Eesti jalgpallihooaja avamängul aktsioon, millega nõuti sõja lõpetamist ja avaldati toetust Ukrainale.

2022. aasta hooaja eel otsustas EJL vabastada noorte meistrivõistlustel osalevad Ukrainast tulnud lapsed litsentsitasust.

2022. aasta jalgpallihooaja esimese ja teise vooru mängudes korraldasid mitmed Premium liiga klubid erinevaid aktsioone Ukraina toetuseks ning kokku koguti sõjapõgenike toetamiseks 3512 eurot.

24. märtsil 2022 kogus Eesti Jalgpalli Liit Eesti - Küpros mängu külastajate ja annetajate abil Ukraina toetuseks 50 331 eurot ja 50 senti.

31. märtsil 2022 toimunud FIFA kongressil oli EJL ühena neljast FIFA liikmest vastu vene keele lisamisele FIFA ametlikuks keeleks.

4. aprillil 2022 saatis EJL ligi 13 tonni toiduabi Ukrainale, mis kohaliku jalgpalliliidu koordineerimisel jõudis hädas olevate inimesteni.

6. aprillil 2022 näitasid spordiinimesed traditsiooniliselt üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust. 2022. aastal oli toetusaktsioon suunatud Ukraina sõjapõgenike toetuseks ning selles osales Eesti meeste jalgpallikoondis.

15. mail 2022 pidasid Tallinna FC Flora ja Kiievi Dinamo A. Le Coq Arenal heategevusliku sõpruskohtumise "Mäng rahu nimel", mille võitis 3:0 Dinamo. Mängule kogunes 4550 pealtvaatajat. Kogu piletitulu ning mängupäeva annetused annetati Ukraina heaks.

2022. aasta kevadel korraldas FC Flora fänniühendus Viies Sektor Ukraina toetuseks oksjoni, mille tulu oli 5732 eurot. Oksjonil läksid kaubaks mitmete Eesti koondislaste särgid ja muud esemed.

6. juulil 2022 kohtus EJL-i delegatsioon oma kontoris Ukraina parlamendi liikme, Ukraina-Eesti sõprusrühma juhi Arsenii Pushkarenkoga. Kohtumisel avaldati Ukrainale toetust ja arutati võimalusi abistada Ukraina Žõtomõri oblasti jalgpalli.

20. juulist kuni 1. augustini 2022 toimus EJL-i ja toetajate abil Ida-Virumaal laager Ukraina noortele jalgpalluritele FK Rukhi akadeemiast.

2022. aastal tunnustas Eesti kaitsevägi EJL-i kui tööandjat, kes panustab Eesti julgeolekusse õppustel osalevate riigikaitsjatest töötajate toetamisega. Suurõppusel Siil 2022 osalevatele töötajatele tagas EJL sel perioodil igakuise sissetuleku tavapärases mahus, mida tunnustades lisas kaitsevägi EJL-i riigikaitsjaid toetavate tööandjate nimekirja. EJL on ka varasematel aastatel toetanud riigikaitseõppustel osalemist.

2022. aasta rahvusvahelisel jõulukampsuni päeval otsustas EJL teha iga jõulukampsunis tööle tulnud inimese eest annetuse MTÜ-le Slava Ukraini, kes ostab Ukraina inimestele humanitaarabi."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

käbi   •  
(91.129.96.***)
Täiesti ebavajalik välja tuua see toetamjse osa minevikust ja jätkamine tulevikus, teemast täiesti kõrvaline.
Calma7   •  
(84.50.223.***)
Tore avaldus, aga ma usun, et keegi ei kahelnudki, et EJL organisatsioonina venemaa agressiooni vastu on. Küsimus on alati olnud kindlates isikutes ning enne kui otse nende suust neid samu sõnu ei tule siis see trall ei lõppe.
sanderk   •  
(77.223.33.***)
Kuidas siis nii, et organisatsioon näeb asja ühti pidi ja organisatsiooni juht teist pidi?
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
Valik EJL-i ja Eesti jalgpallikogukonna Ukraina mitte toetamisest ja Eesti jalgpalli maine kahjustamisest:
30. detsember 2022 praegused koondislased, ekskoondislased, Eesti koondise abitreener ja Eesti koondise kapten veetsid mõnusalt aega Eesti vaenuliku ja Vene terroristliku režiimi esindajaga
2. jaanuaril 2023 EJL president õigustas 30. detsembril leidnud kohtumist ja selle sotisaalmeediasse üles laadimist
3. jaanuaril 2023 Flora president õigustas 30. detsembril leidnud kohtumist ja selle sotisaalmeediasse üles laadimist
4. jaanuaril 2023 Eesti koondise kapten teatas, et proovib edaspidi mitte vahele jääda sellise tegevusega
V V   •  
(91.129.100.***)
@hyrax +1
ssass21   •  
(85.253.250.***)
"See oli viga, mille eest kolm praegust koondislast palusid avalikult vabandust."

No ei, vabanduse palumine ei ole see, et ütled, et vabandust, et see kedagi häiris.
Vabandus on selgitamine, et oled oma veast aru saanud ning näitamine, et oled õppinud veast ja proovid edaspidi hoiduda.
Steve Kullus   •  
(80.235.57.***)
@hyrax Loodan, et sobib, et Sinu kommentaar sai lisatud Eesti Jalgpalli fb gruppi?
Arsenal ja Kalev   •  
(213.180.7.***)
EJL poolt hea ja vajalik.

Et Vassiljevil on palju terrorit toetavaid sõpru/muid huve mida ei tea, ei saa siiski tolereerida. Selliseid “mull”avaldusi nagu ta podcastis, EJL avalduses ja ajakirjanikele kommenteerides ütles teeb inimene ainult siis kui tahab neitraalseks jääda. Palun ära tule Eestit esindama neutraalsena.

Et koondises 89 mängu teinud Stepanov toimatab terroristide esindajatega avalikult ja kasu eesmärgil juba mõnda aega ei saa kuidagi tolereerida. Tuleks lõpetada kõik suhted nagu seda teinud EU juba aasta selliste tegelastega. Mine Venemaale tagasi.

EJL, palun mõnda otsust ka.
Hyrax   •  
(90.191.209.***)
Võib lisada seda kommentaari kuhu tahate. Lihtsalt kokkuvõtvad faktid asjast.

EJL-ilt normaalne seisukoht, aga:
Skandaaliga seotud inimesed pole samu seisukohti väljendanud - vabandati et kellegi tundeid riivati, aga mitte oma käitumise pärast. Mingit vabandust pole olnud mängijatelt.
EJL presidendi seisukohtades osas tekkis ka kahtlus (tema reaktsioon teemale) - kas nüüd tagant järgi tunnistab oma eksimust? Kuidas saab EJL ja tema president erinevate väärtustega olla?
Steve Kullus   •  
(80.235.57.***)
@Hyrax Tänan, mu vaade on analoogne, ootaks ja loodaks selgeid seisukohti, mitte keerutamist.
mortan   •  
(146.255.180.***)
Minu arvates jäi puutumata ka selle probleemi EJL-iga seotud tuuma teine pool ehk EJLi juhi valik reageerida põhimõttelisele teemale selliste sõnumitega nagu ta reageeris.

Eesti Jalgpalli Liidus ning üldse Eesti jalgpallis on olnud ning on ka edaspidi palju häid kodanikke, kes on nende loetletud ja paljude teiste tervemõistuslike ühiskondlike ettevõtmiste taga, mis toetavad midagi olulist Eestis või antud juhul sõjas kannatavas Ukrainas.

Kuid nagu näha, siis EJLi juhi kui kõige tähtsama kõneisiku seisukohad varjutasid seekord paljusid häid tegusid, mida jalgpallis Eesti ühiskonna jaoks oluliste probleemide lahendamiseks päriselt tehtud.

Mulle tundub, et Eesti jalgpall peab skandaalide pärast tihti olema lihtsalt kommunikatsioonilises umbkaitses ja palli eemale peksma, kus vaid saab. Kuidas saab siit ise midagi üles ehitada?
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Pilt oli viga, aga kohtumine oli ok? 3 koondislase vabandus tuli, aga ülejäänud? EJL, miks oled alati viimasena midagi ütlema? Ilmselgelt tehti avaldus ainult selle reaktsiooni peale mis inimsestelt/fännidelt tuli, muidu oleks neil jumala pohhui.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Täiesti stagneerunud asutus
cart mees   •  
(46.131.45.***)
"See oli viga, mille eest kolm praegust koondislast palusid avalikult vabandust." Kus kohas nad vabandust palusid? Vassiljevilt tuli küll mingi sisutühi möga ja sõda pole nad ikka hukka mõistnud. Vile koodise kodumängudel nende vastu säilib.
INCE   •  
(91.129.96.***)
Lugedes eelnevaid kommentaare, meenus üks ammune anekdoot. Kaakidel on kange soov kellelegi kolki anda ja arutavad omakeskis. Küsime esimeselt vastutulijalt suitsu, kui ei anna, saab kolki. Kui annab, küsime tuld. Kui ei anna, saab kolki nagunii ... Tehtud mõeldud, lähevadki tänavale ja peatavad vastutulija. Suitsu on ? Võõras võtab taskust paki ja pakub kaakidele. Need loomulikult norivad edasi ja küsivad suitsule tuld. Võõras võtab tulemasina ja pakub kõikidel suitsule tuld. Kaagid tõmbavad suitsu ja vahivad võõrast, olukord hakkab justkui rahunema, siis üks korraga elavneb ja pöördub uuesti võõra poole ... aga miks sul mütsi peas ei ole ja kolkimine algab ;)
IUdutuli   •  
(80.235.113.***)
Ilus unejutt, mida oma lastele rääkida, Ince.
Kebab   •  
(91.129.98.***)
Ince. Kelle oma on Krimm?
Arsenal ja Kalev   •  
(46.131.49.***)
To INCE
Kahjuks päris elus 20-10a tagasi oli sinu anekdoot minu raskus kui kolisin tudengina Tln. Venelased küsisid alati suitsu ja tihti oli probleem. Ca 5a tagasi tundsin muutust- lisandusid esimese keelena eesti keelt kõnelejad. Enam ei anna ca 8a, kuid jah probleemid jätkuvad. Ükskord läks jamaks kui 1€ eest ei pakkunud 3-le umbkeelsele, seat lihtsalt ei tahtnud. Kui sul 1€ kulutada ühe sigareti peale, siis miks sa nii teed. Venemeelsed inimesed on minu jaoks samasugused nagu nõuka ajal - nad ei ole oma tõekspidamisi muutnud. Raha on, aga ikka huian suvalist eestlast. Nagu kõik need kes pildil. Ainus sõnadega Eesti patrioot oli Oper.

Tuleks 100% tühjaks teha koondis ja jalka skeene. Tehke oma nõuka asja seal kus see on on, Venemaal. Tahatr siin olla, öelge avalikult ja mõistke hukka. Ei ole nii raske.

Kui meeldivam on olla vanas ajas, siis palun kolige minema. Läinud PR perversseks. Tegelt lihtne. Julged öelda et oled eestlane ja Eesti poolt on hästi. Seni kõik märgid vastupidised. Miks
Me peame seda rumalust eestlasten kannatama? Me oleme mudaliiga piiri peal. Üldse ei koti need vene nimed kes ei ütle välja et nad on eestlased.

Kui raske see on?
Kasulik karjäärile olla koondises… aga äkki tuleb hea pakkumine Valgevenest!?

Ebareaalne. Ja Hr. Pohlak hiilgab juba aastaid oma Krimmi/Infantino ja Katarriga.

Kuidas te üldse olete selles maailmas nii kaua sellise rumalusega. Appi!

Kui tekib võimalus suunan poisi kossu mängima, kus vähemalt on eestlus au sees. Juhtimine parem või mitte, aga sitt silmakirjalikkus on vähemalt puudu.

Mida te olete viimased 20a(30a) teinud? Teie kõik jalgpalli väidetavad soosijad.

Null. Ja läheb edasi EJL valimistega. Mul pole häält aga juhin üht-teist…
Kunagi ei hääleta oma tõekspidamiste vastu.

Häbi. Eesti jalka kommuun.

Sisene
Trans testis Paidest kurioossel moel lahkuma pidanud ründajat, aga tunneb enim puudust kogenud Eesti mängijatest  (galerii!)
EESTLASED VS LÄTLASED
PÕNEV PÄEV PIIRI TAGA
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
UUS VÄLJAKUTSE POOLAS
Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
JALKAJUTUD STUUDIOST
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!