Emotsionaalne õhtu Prantsusmaal: Sala nimi ilmus taas Nantes'i särkidele (0)

Prantsusmaa kõrgliiga ainsas nädalasiseses mängus olid emotsioonid kõrgel, kui Nantes pidas oma esimese (kodu) mängu pärast Emiliano Sala kadumist La Manche'i kohal.

28-aastane argentiinlasest ründaja mängis Nantes'is särgis kolm ja pool hooaega, lüües 133 mänguga 48 väravat. 19. jaanuaril ostis mehe rekordilise üleminekusumma eest Cardiff City, kuid 22. jaanuaril kadus Walesi teel olnud lennuk La Manche'i kohal.

Nantes'i fännid avaldasid eilses mängus omapoolset austust Salat kujutavate tifodega, kodumeeskond ise tegi sooja särkidega, millel oli Sala nägu ja sõnum "On taime Emi" ("Me armastame sind, Emi"),  Nantes'i mängusärkidel oli mängija nime kohal Sala ning Saint-Etienne'i soojendussärkidel "PrayForSala".

Meeskondade väljakule sammumise ajal oli keskringis Sala pilt ja üheksandal minutil peatas kohtunik mängu, et kogu staadion saaks pidada minutilise toetusaplausi.

Emotsionaalsel õhtupoolikul mängiti siiski maha ka põnev vutimäng. Kohtumine lõppes 1:1 viigiga ning mõlemad väravad löödi teise poolaja keskel. Kusjuures mõlemad meeskonnad mängisid terve teise poolaja kümnekesi, kuna Fabio ja Yann M'Vila said vägagi kaheldava väärtusega punase kaardi. Otsus on seda üllatavam, et mängu vilistanud peakohtunik Frank Schneider oli eelneva 11 mänguga andnud vaid ühe punase kaardi.

Kahest meeskonnast mängib tänavu kõrgemat mängu Saint-Etienne, kes on tabelis neljandal kohal ning jääb Meistrite liigasse viivast kohast kolme silma kauguele.