FCI Levadia otsib lahendust alkeemikuid sajandeid vaevanud küsimusele (3)

Viis aastat järjest hõbemedaliga lõpetanud FCI Levadia otsib lahendust alkeemikuid sajandeid vaevanud küsimusele -  kuidas saavutada kuld? Foto: Brit Maria Tael

"Kulla sära ei tuhmu ning kuld on püsiv," ütleb Wikipedia. Kuigi nood sõnad on mõeldud käima Mendelejevi tabeli elemendi number 79 (aurum, Au) kohta, kehtivad nad sama täpselt ka jalgpallis jagatavate autasude osas. Kulda mäletatakse ja kulda ihaldatakse. Kuld määrab väärtuse.

Vähemalt siis, kui tegu on Eesti tippklubiga, kes alustab hooaega eesmärgiga tulla Eesti meistriks. FCI Levadia on üks nendest, kelle jaoks meistrivõistluste hõbemedal tähendab ebaõnnestumist. Eriti siis, kui see on tulnud vastu võtta viiel hooajal järjest, mis tähistab ühtlasi klubi ajaloo pikimat tiitlipõuda.

1999. aastal Eesti kõrgliigasse saabunud Levadia tuli kohe meistriks ja kaitses seejärel tiitlit. Kolme Flora tiitlivõidu järel tuli Levadia taas meistriks 2004. aastal ning siis vahemikus 2006-09 neli korda järjest, mida pole iseseisvuse taastamise järel suutnud ükski teine klubi. Järgnes kolm aastat põuda, aga 2013 ja 2014 krooniti Levadia taas tšempioniks.

Toonase üheksanda meistritiitliga tõusti samale pulgale oma suurima rivaali FC Floraga, kel on aga praeguseks ette näidata 12 meistritiitlit, kunas Levadia konutab endiselt üheksa peal. 2017. aasta hooaja järel pandi leivad ühte kappi FC Infonetiga, aga ka see samm ei toonud oodatud läbimurret, tunamullu lepiti hõbedaga Nõmme Kalju ja mullu Flora järel.

REKLAAM

Viis aastat järjest hõbedat ei vasta Levadia kauaaegse presidendi Viktor Levada ambitsioonile. Tema soov on meistrikuld. Keskajal panid rauakoormaid kullaks muuta ihaldanud valitsejad alkeemikud selle teema kallal karjakaupa pead murdma. Levadia alustab hooaega, mõtteis sama küsimus: kuidas jõuda kullani?

"Vaikselt krutib ärevus üles, ootus on hinges. Eks esimese ringiga näeb, mis seisus võistkonnad on. Kõik tiimid on saanud soodsa ilma tõttu korralikult trenni teha, lisaks tugevdusi ja täiendusi hankida. Oodata on põnevat hooaega," sõnab Levadia peatreener Martin Reim, kes naaseb seitsme-aastase pausi järel klubijalgpalli.

Levadia meeskond asus hooajaks põhja laduma detsembris ning koormused olid kuuldavasti nii kõvad, et võttis mängijad (heas mõttes) ägisema. "Eesmärgiks seatud plaanid said tehtud. Midagi ära ei jäänud. Selles mõttes läks ettevalmistus hästi, aga täitsa valmis ei saa võistkond ju kunagi. Alati leiab, mida parandada. Töö pole lõppenud, sest tähtis osa alles algab."

FCI Levadia peatreener Martin Reim. Foto: Brit Maria Tael

Reim kiidab tugevat sparringut pakkunud vastaseid

Levadia pidas talvel kümme treeningkohtumist, kust koguti kaks võitu, neli viiki ja neli kaotust. "Taliturniiri kohtumised olid pigem treeningute eest, sest selle ürituse raames tuli iga võistkond mängule erinevast olukorrast. Tagumised viis treeningmängu välisklubidega olid kõik tugevast puust – ükski vastane polnud selline, keda tulnuks paberil kindlasti võita."

Türgi-laagris alistas Levadia 1:0 Legnica Miedzi (Poola esiliiga), viigistas 1:1 Minski Dinamoga (Valgevene), kaotas Tiraspoli Šeriffile (Moldova) 0:1 ja Nižni Novgorodi Volgale (Venemaa esiliiga) 1:3. Laupäeval viigistati Riias Läti mulluse hõbedaklubi RFS-iga 1:1. "Hea meel, et üheski mängus me selgelt alla ei jäänud, vaid kõik olid võrdsed madistamised. Väga vajalikud mängud," märgib Reim.

Levadia koosseis muutus talvel pigem rohkem kui vähem – seitse uut mängijat tähendab, et vahetus umbes kolmandik koosseisust. "Kokkumäng on üks punkt, mis peaks kindlasti iga päevaga paremaks minema. Aastaid koos mänginud võistkonnad omavad alati kerget eelist. Aga eks meie kokkumäng ole treeningute ja mängude käigus paranenud ning kindlasti paremas seisus, kui detsembri lõpus või jaanuari alguses."

Nelja-aastase pausi järel Eesti kõrgliigasse naasnud Elevandiluuranniku ründaja Kouakou Fabrice Elysee Kouadio peal lasuvad suure lootused. Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeLevadia ridadesse kuulub hetkel kuus Eestis treenitud mängija (ETM) staatust mitte omavat mängijat (ukrainlased Oleksandr Safronov, Zurab Otšigava, Juri Kolomoets, Juri Tkatšuk, kamerunlane Aime Marcelin Gando Biala ja Elevandiluuranniku mees Manucho), kellest protokolli saab igaks mänguks märkida viis. "Hooaja alguses, kui kõik on terved ja vormis, tähendab see olukord peamurdmist. Aga kui vigastused ja mängukeelud saabuvad, tuleb seda olukorda harvem ette," arvab Reim.

Levadiasse kuulub endiselt ka Ukraina poolkaitsja Igor Žurahhovski, kes ravib aga Moskvas pikaaegset vigastust. Heal juhul näeb teda platsil hooaja teises pooles. Kuna varasem naasmine on välistatud, ei hakanud Levadia teda ka praegu meistrivõistlusteks registreerima.

Ettevalmistusperioodi alguses märkis Reim, et ootab senisest suuremat panust ka Levadia enda kasvandikelt, kes seni eelkõige duubelmeeskonnas mänginud. "Kuus-seitse noort on kogu aeg trennides ja esindusmeeskonna liikmed. Nad kõik on suhteliselt lähedal, et võistkonda mahtuda ja vajadusel platsile minna. Hooaja alguses, kui kõik mehed on vormis ja terved, on noortel keerulisem mänguaega teenida. Hooaja edenedes avaneb võimalusi ilmselt rohkem."

Pareiko: komplekteerimise õnnestumisele annab vastuse hooaeg

Levadia spordidirektor Sergei Pareiko möönab, et seitse uut mängijad on päris palju, aga ei muretse, et stabiilsus seeläbi kaotsi oleks läinud. Ka jääjaid on piisavalt. "Võistkonnale annavad kindlasti taset juurde meie enda arenevad noored. Samas mängijatel, kelle lagi oli käes ja arengut me enam ei näinud, lasime edasi liikuda ja endale uus väljakutse leida," vaatab talvele tagasi spordidirektor Sergei Pareiko.

Küsimusele, kas komplekteerimine oli õnnestunud, annab Pareiko sõnul vastuse hooaeg. Ta möönis, et kahe lahkujaga, ründaja Nikita Andrejevi ja keskkaitsja Jevgeni Ossipoviga, soovinuks klubi koostööd jätkata, aga nood valisid muu tee. Samas oli Pareiko väga rahul, et Levadial õnnestus värvata kolm end tõestanud Eesti jalgpallurit. "Robert Kirss ja Trevor Elhi on juba kogenud mängijad, Brent Lepistu oma tahtmise ja nõudmistega väärt täiendus."

Nelja välismängija – kaitsjad Zurab Otšigava, Oleksandr Safronov, ründajad Juri Kolomets ja Manucho – puhul rõhutab Pareiko, et tegu pole ula peale jäänute üleskorjamisega. "Nad polnud eelmised pool aastat klubita, vaid tulevad ikkagi treeningprotsessi ja mängupraktika pealt. Meil pole vaja oodata, kuni nad mängutaseme saavutavad."

FCI Levadia keskkaitsja Zurab Otšigava. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Neljast palgatud välismängijast koguni kolm leidis Levadia Ukrainast, varasemast kuulub sama riigi jalgpalluritest Levadia koosseisu Tkatšuk. Ukrainast on viimase aasta jooksul mitmeid mängijaid värvanud ka Nõmme Kalju. Miks Ukraina (klubide) jalgpallurid Premium liiga klubidele sobivad ja nad ise siia tulla soovivad?

"Hind ja tase on meie jaoks lubavad. Ukraina majanduse halb seis keeras sealse jalgpallituru pea peale. Kuigi praegu on kõrgliigas olukord veidi paranenud ja klubisid, kes ei maksa õigel ajal palka ning omavad muid probleeme, on jäänud vähemaks, saame Eestis pakkuda mängijatele ahvatlevaid tingimusi.

Kolm faktorit, mis toovad mängijaid Ukrainast meile on esiteks finantsstabiilsus, teiseks võimalus mängida esikoha eest ja eurosarjas, kolmandaks võimalus teha Premium liigas kogutud statistika ja löödud väravate toel karjääris samm edasi. Samas kui Ukraina majanduse olukord paraneb, on meil kindlasti raskem sealt mängijaid tuua," rääkis Pareiko.

Jürgenson: Türgi-laager läks asja ette ja peame olema taktikaliselt mitmekesised

Oma kolmandat Levadia-hooaega alustav kogenud äärekaitsja Markus Jürgenson tõdeb treeningmängudest rääkides, et kui ülesehitava faasi ja keskvälja tegutsemisega võib üsna rahul olla, siis muret tekitab ohtlike olukordade tekitamine, mis omakorda on ka põhjuseks, et väravaid nappis ja kümnest mängust koguti vaid kaks võitu.

FCI Levadia kogenud äärekaitsja Markus Jürgenson. Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeMeeskonna ühtseks tervikuks sulatamise osas kulus kahenädalane Türgi-laager Jürgensoni hinnangul marjaks ära. "Mis eesmärgiga me selle tegime? Väga suur mõte oli ikkagi kaks nädalat ninapidi koos olla, sest kolmandik võistkonnast on ju uue näod. Kui suhtled meeskonnakaaslasega mitte ainult trennis, vaid ka igal õhtul, siis tahes tahtmata mõistad teda ka platsil paremini.

Laager täitis oma eesmärgi kuhjaga! Mulle isiklikult säärased ettevõtmised väga meeldivad – kuhugi minna pole, naisi-lapsi pole, kõik on ühel hotellikorrusel koos. Ning kuna vaba aega on suhteliselt palju, siis saabki meeskonnakaaslastega rääkida ka muudel teemadel peale jalgpalli. Saab nende iseloomust aru. Ma ei ütle, et see Türgi-laager garanteerib tiitleid, karikaid või teatud protsendi võite, aga meeskonna ühtsuse saavutamise nimel tasub neid asju ette võtta," räägib Jürgenson.

Peatreener Reimi üks talviseid eesmärke on olnud muuta Levadia meeskond taktikaliselt paindlikumaks. Näiteks on kasutatud nii nelja- kui ka viiemehelist kaitseliini. Jürgensoni hinnangul kuluvad erinevad süsteemid marjaks ära.

"Osa inimesi väidavad, et ühe kindla asja nühkimine peensusteni täpseks võib olla kasulikum, kui teha kord nii, kord naa. Isiklikult arvan, et eelmisel hooajal muutusime natuke liiga loetavaks meeskonnaks ja seeläbi mingil hetkel tulemused ei tulnud. Mitmekesisus ja võimekus mängida erinevaid taktikaid tulevad meile kasuks, sest võimaldab ka mängu ajal oma plaane vastavalt olukorrale ümber mängida. Loogiline ju!"

FCI Levadia president Viktor Levada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Levadia jalgpalluritele valitsevad alati kõige kõrgemad ootused, sest meistrivõistlustel oodatakse alati kuldmedalit ja kuigi kolm hooaega järjest on eurosarjas piirdutud avaringiga, nõutakse meeskonnalt tulemust ka seal.

"Kolmapäeval kell 14 on meil presidendiga koosolek. Siis saame teada, kui suur surve on. Nagu teame, on president öelnud, et tema jaoks on ainuke tulemus meistritiitel. Kui jalgpallur tahab Levadias mängida ilma surveta, siis see pole võimalik. Sel juhul tuleb valida mõni teine meeskond Eesti kõrgliigas või mängida madalamal tasemel. Surve pole halb asi, vaid privileeg!" rõhutab äärekaitsja.

Favoriitidest rääkides mainib Jürgenson esmalt tiitlikaitsjat FC Florat ja seejärel Paide Linnameeskonda. Nõmme Kaljut mitte. "Floral on noor, kokku mänginud ja talendikas koosseis. Neil lasub ilmselt väga suur surve tiitel ära võita. Paide tuleb suure tuhinaga, on teinud päris korralikud investeeringud. Kõige sellega kaasneb surve ka neile. Hooaja-eelseid mänge vaadates on just Paide ja Flora näidanud kõige äkilisemat mängu."

Mis on aga Jürgensoni meelest Levadia tugevus(ed), millega Florast ja Paidest ning kõigist teistest rivaalides üle ollakse ja viis aastat kestnud tiitliootus lõpetatakse? "Ma tean, et Zahovaiko ja Henn ja Frolov loevad Soccernet.ee-d. Eeldan, et Kristal loeb ka. Ning kõik Tammeka mängijad loevad samuti. Olen kuulnud, et isegi Transi mängijad loevad. Sellepärast ei saa ma Levadia tugevusi avaldada. Mul on lepingus vastav punkt sees!"

FCI Levadia väravavaht Sergei Lepmets. Foto: Brit Maria TaelMeeskonna staar – Sergei Lepmets

Eesti koondise esiväravavahi mullune klubihooaeg kulges konarlikult, sisse lipsasid tavatud eksimused ja ootuspärast enesekindlust Lepmetsa mängust ei õhkunud. Kindlasti on see valdkond, kus Levadial on võimalik mullusega võrreldes juurde panna. Kui Lepmets suudaks iganädalaselt näidata taset, mida reeglina koondise eest mängides, olekski Levadia alistamine tublisti keerulisem.

Võib-olla kujuneb meeskonna silmanähtavaimaks staariks emb-kumb talvel värvatud ründajatest, Juri Kolomoets või Manucho? Äkki hoopis poolkaitsja Brent Lepistu? Variante on tegelikult mitmeid. Aga tasemel väravavahitööta on tiitlimängu keeruline sekkuda. Väravavahiosakond oli üks töölõik, kus Levadia mullu Premium liigas Florale alla jäi.

FCI Levadia ääreründaja Karl Rudolf Õigus. Foto: Brit Maria TaelKellel silm peal hoida? Karl Rudolf Õigus

"Õigus on väga universaalne mängija. Noormees, kes tegi sel talvel suure sammu edasi. Loodan, et ta hakkab platsil rohkem silma paistma," iseloomustab spordidirektor Sergei Pareiko 21-aastast ründavat poolkaitsjat, kes pälvis talve jooksul päris palju mänguaega ning õigustas usaldust.

Eks näis, kui palju võimalusi avaneb talle võistlushooajal ja kuidas mullu sügisel U21 koondises debüteerinud jalgpallur need ära kasutab.

Suurim küsimärk – Juri Tkatšuk

Ukraina poolkaitsja on kahe Levadias mängitud hooaja jooksul kogunud ohtrasti kuulsust teenitud kaartidega. "Võib-olla polnud Eesti kõrgliiga minu stiili jaoks valmis," selgitas Tkatšuk eelmise hooaja alguses teda 2018. aastal tabanud kaardisadu (16 kollast ja 1 punane). Eelmisel hooajal tuli kaarte vähem (5 kollast ja 2 punast), aga samas polnud ka Tkatšuki esitused sama mõjusad kui tunamullu.

24-aastane Ukraina poolkaitsja peab üles leidma 2018. aasta tõhususe ilma distsipliini minetamata. Sel juhul võib ta tõusta Premium liiga üheks paremaks jalgpalluriks. Kui aga veri kipub endiselt liiga sageli keema minema, võib Tkatšuk hoopis meeskonna tiitlilootustele saatusliku põntsu panna. Tema hingekeelte timmimine nõuab Reimilt meisterlikku sooritust.

Tallinna FCI Levadia
Peatreener: Martin Reim
Abitreenerid: Vladimir Vassiljev, Andres Oper, Jevgeni Gurtšioglujants
Väravavahtide treener: Ain Tammus
Arst: Gennadi Kuzmin
Füsioterapeut: Georgi Juhnev
Meeskonna ülem: Pavel Kazakov
Kapten: Dmitri Kruglov
EJL-i stipendiaadid: Daniil Petrunin, Erik Utgof, Marko Lipp, Moorits Veering, Armands Aparins
Eelarve: 1 500 000 eurot (sellest esindus- ja duubelmeeskond kokku 1 200 000)
Koduväljak: A. Le Coq Arena ja Sportland Arena
Duubelvõistkond: Tallinna FCI Levadia U21 (Esiliiga)
Koduleht: fcilevadia.ee
Esimene mäng: 7. märtsil kell 13.00 vs. FC Kuressaare (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 14. märtsil kell 13.00 vs. Viljandi Tulevik (Sportland Arenal)

Koosseis:

Väravavahid: Armands Aparins, Sergei Lepmets, Artur Kotenko.
Kaitsjad: Trevor Elhi, Maksim Podholjuzin, Marko Lipp, Dmitri Kruglov, Markus Jürgenson, Anton Krutogolov, Zurab Otšigava, Oleksandr Safronov, Moorits Veering.
Poolkaitsjad: Mark Oliver Roosnupp, Aime Marcelon Gando Biala, Juri Tkatšuk, Igor Žurahhovski, Rasmus Peetson, Brent Lepistu, Daniil Petrunin.
Ründajad: Robert Kirss, Bogdan Vaštšuk, Erik Utgof, Artjom Komlov, Juri Kolomoets, Manucho, Karl Rudolf Õigus.

Eeldatav algkoosseis:

FCI Levadia - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Trevor Elhi (äärekaitsja, SJK-st) allkirjastas kaheaastase lepingu.
Robert Kirss (poolkaitsja, Kaljust) allkirjastas 1+1-aastase lepingu.
Juri Kolomoets (Ukraina ründaja, Poltaava Vorsklast) allkirjastas aastase lepingu.
Brent Lepistu (poolkaitsja, Lahtist) allkirjastas aastase lepingu.
Manucho (Elevandiluuranniku ründaja, Liepajast) allkirjastas aastase lepingu.
Zurab Otšigava (Ukraina keskkaitsja, Poltaava Vorsklast) allkirjastas aastase lepingu.
Oleksandr Safronov (Ukraina keskkaitsja, Dnipro-1-st) allkirjastas laenulepingu.

Välja:

Nikita Andrejev (ründaja) lahkus Hispaaniasse.
Igor Dudarev
(äärekaitsja) lahkus klubist ja liitus Tammekaga.
Marek Kaljumäe (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Kaleviga.
Pavel Marin (ääreründaja) lahkus klubist ja liitus Tulevikuga.
Joao Morelli (Brasiilia poolkaitsja) leping lõpetati vastastikusel kokkuleppel ning mängija liitus Kanada kõrgliigaklubiga.
Erick Moreno (Kolumbia ründaja) lahkus klubist.
Kirill Nesterov (ääreründaja) lahkus klubist, kuid oli halliturniiril koosseisus.
Jevgeni Ossipov (Venemaa keskkaitsja) keeldus lepingu pikendamisest ning liitus Urartuga.

Hooajaeelsed mängud:

10.01. Tallinna FCI Levadia - Tartu JK Tammeka 2:2 (Roosnupp, Elhi)
17.01. Nõmme Kalju - Tallinna FCI Levadia 0:2 (Gando, Dronov)
26.01. Tallinna FC Flora - Tallinna FCI Levadia 3:0
31.01. Tallinna FCI Levadia - Paide Linnameeskond 0:1
07.02. Narva JK Trans - Tallinna FCI Levadia 1:1 (Lepistu)
12.02. Tallinna FCI Levadia - Legnica Miedz (POL) 1:0 (Elhi)
15.02. Tallinna FCI Levadia - Minski Dinamo (BLR) 1:1 (Komlov)
19.02. Tallinna FCI Levadia - Tiraspoli Šeriff (MLD) 0:1
22.02. Tallinna FCI Levadia - Nižni Novgorodi Volga (RUS) 1:3 (Otšigava)
29.02. Tallinna FCI Levadia - Riia FS (LAT) 1:1 (Tkatšuk)

Võitviikkaotus.

POL- Poola esiliiga, BLR - Valgevene kõrgliiga, MLD - Moldova kõrgliiga, RUS - Venemaa esiliiga, LAT - Läti kõrgliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Denis Krestinin   •  
(146.255.181.***)
Gando alustab oma 5 hooaega ehk olge valmis - uus kandidaat Eesti koondisse tulemas )))
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Gando kipub peale I poolt ära väsima ja kahjuks mees enam U-21 ei saa ka esindada.
Suvaline Jope   •  
(217.159.142.***)
Rohelised mehikesed

Sisene
VÄLISMAA FOOKUSES
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | VAR, millal juba tuled? Eesti kohtunikud vajavad sind oma skandaalsetelt otsustelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks
EESTI NAISTE KOONDIS
TAMMEKA MEES SIHIB KÕRGELE
Ambitsioonikas Kiidjärv: esiteks on vaja Tammekas Pechter ära süüa ja siis koondises Hein. Seejärel on uksed lahti
EESTLASED VÕÕRSIL
MÕTTEID
Ott Järvela | Hukka tuleb mõista vastutustundetu Armeenia delegatsioon, mitte mõistust kuulanud Karol Mets
VÄÄRT VAATAMIST-LUGEMIST
 
Valencia pimedad mehed
VÄLISMAA
Valencia pimedad mehed (2)
Kahekordne Meistrite liiga finalist Valencia jättis selja taha klubi ajaloo kõige nukramaigulisema suve ja fännid ei jõua ära oodata, millal neil avaneb võimalus omanik Peter Limi pea teibasse ajada.
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
21
19
1
1
56:15
58
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
23
13
5
5
55:29
44
5.
Viljandi JK Tulevik
24
9
2
13
27:41
29
6.
Tartu JK Tammeka
24
7
7
10
27:37
28
7.
JK Narva Trans
23
5
6
12
21:33
21
8.
Tallinna JK Legion
24
5
6
13
18:40
21
9.
FC Kuressaare
24
4
7
13
23:48
19
10.
JK Tallinna Kalev
24
3
3
18
13:61
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • K, 19.00 Legion II - Zenit (väikesed karikavõistlused)
  • N, 19.00 PJK - Pärnu Vaprus (Esiliiga)
  • L, 13.00 Tulevik - Tammeka (Premium liiga)
  • L, 15.00 Trans - Levadia (Premium liiga)
  • L, 17.00 Pärnu Sadam - Team Helm (Rahvaliiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
51
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
44
Viljandi JK Tulevik
29
Tartu JK Tammeka
28
JK Narva Trans
21
Tallinna JK Legion
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK