Legion sihib esiviisikusse, Wismari koduhoovi soovitakse laiendada (2)

Viimasel kolmel aastal on Legion oma liiga võitnud. Tänavugi soovitakse jõuda tabeli esimesse poolde. Foto: Seleri Tidor

Pärast 2017. aastal II liigas võetud esikohta tuli 2008. aastal loodud Tallinna JK Legion meistriks ka Esiliiga tasanditel. Meeskonda on tublisti täiendatud ning debüüthooajal Premium liigas sihitakse kohta esiviisikus.

2015. aastal II liigas oma tsoonis suisa viimasel kohal lõpetanud Legion sai siiski ajaga malendid paika - valge alustas ja võitis. Vajalikud täiendused ja muudatused taktikas tõid kaasa märgatava tasemetõusu mängupildis ning see kajastus ka tulemustes. Ent süües kasvab isu ning unistus kõrgliigasse tõusmisest oli seatud. Esiliiga B-s rulliti vastastest reeglina üle, aste kõrgemal tuli rohkem vaeva näha, kuid liigatiitel viis klubi algavaks hooajaks Premium liigasse.

Kuna Legioni jaoks oli eesmärk paigas juba ammu, nähti seetõttu varakult vaeva erinevate mängijatega läbi rääkimisega. Lahkujaid on mitmeid, aga suuri täiendusi see-eest rohkem. Esikindaks toodi kevade lõpus 40-aastaseks saav Pavel Londak, kes eelmised kolm hooaega kaitses Nõmme Kalju väravaraame. Väravavahtidest liitus veel ka Artjom Levizi Rakvere Tarvast. Kaitseliini täiendati aga Bulgaariast toodud ja Eesti koondistki esindanud Artjom Artjuniniga ning poolkaitset Eesti kõrgliigas eri perioodidel säranud Kirill Nesterovi, Nikolai Mašitševi, Maksim Gussevi ja German Šleiniga.

Lisaks pole hetkel veel seis selge seoses kahe võimaliku liitujaga, kelleks on ründaja Albert Prosa ja noor Artur Holodov. "Albertiga on selline lugu, et ta sobiks meie meeskonda, aga põhiküsimus on tema taastumises. Kui ta oleks taastunud, siis poleks see teema praegu üldse üleval, aga me ei tea, kas ta suudab täielikult taastuda sellest raskest vigastusest. See on kõige raskem otsus meil teha," rääkis Legioni peatreener ja president Deniss Belov Soccernet.ee-le, et viimati Tammekas pallinud väravaküti mullune põlvevigastus on põhjus, miks pole seni käsi löödud.

Ta jätkas: "Arturi võtaksime me kui tulevikumängija - tal on tahe ja õige suhtumine olemas. Ta hakkaks treenima esindusmeeskonnaga, aga hetkel oleme veel läbirääkimistes FCI Levadiaga, kas saame nendega kokkuleppele."

Deniss Belov on ambitsioonikas ja ei pelga oma soove välja öelda. Foto: Andrei Smetana

Nesterov mängis Taliturniiril nii Narva Transi kui Legioni eest, ent kokkuleppele jõudis siiski pealinna klubiga. Väidetavalt sai otsustavaks faktoriks soov jääda Tallinnasse. Kuidas kulges aga väravavahtide jaht? "Londaku toomine oli igati loogiline käik, sest oli vaja värske Premium liiga kogemusega ja kogenud väravavahti, mitte võtta või jätta esikindaks keegi, kel on sel tasemel aastatetagune kogemus. Konkurents on suur eeldus arenguks ja seetõttu tõime olemasolevatele juurde ka Levizi," selgitas Belov.

"Meil oli läbirääkimisi väga paljude mängijatega. Mõnega ei saanud lihtsalt kokkuleppele, mõni ei tahtnud KTM-reegli tõttu jätkata. Palju faktoreid oli, aga nendes peituvadki komplekteerimise nüansid. Klubist lahkujatega hoiame jätkuvalt häid suhteid ja soovime neile edaspidiseks edu. Hoiak on sarnane eelmistele aastatele - kui ma näen, et mängija pole 100% valmis, siis me ei hakka riskima. Küsisite Londaku ja Rejal Alijevi kohta - mõlemat kimbutas [talvel] pisivigastus ja seetõttu me ei hakanud riskima täiskoormuse andmisega," sõnas Legioni peatreener.

Legion alustas hooajaks ettevalmistumist detsembri alguses, trenni tehakse seitse korda nädalas. Taliturniiri mängudega jäädi rahule, küll aga jäi tõrvatilgaks meepotis Maksim Gussevi vigastus. Pilt saadi ette iga mängija valmisolekust ning sellest, kuidas seatud plaanid platsil ellu suudeti viia.

Lisaks vigastatud Gussevile, keda loodetakse tagasi aprilli alguseks, on rivist väljas veel ka German Šlein ja väravavaht Nikita Kajalin. Šleini puhul pakutakse taastumisajaks märtsi algust, ent Kajalinil tekkisid seljavalud ning ei osata öelda, millal mängija taas mängukõlbulikuks saab.

Viimati Soomes mänginud Maksim Gussev sai Taliturniiril karmi vigastuse. Foto: Gertrud Alatare

Kõva täiendamise järel pole klubi unustanud oma erinevates vanuseklassides edukaid noori ning ühe sammuna loodi selleks hooajaks Tallinna JK Legion III, mis hakkab mängima III liigas. Meeskond on loodud neile noortele, kes veel ei saa piisavalt mänguaega klubi duublis ehk II liigas mängivas Legion II-s. Legion II kui esinduse duubli sihid on samuti kõrged - mitte vaid ei proovita, vaid sulaselgelt öeldi, et võistkonda peab tõusma Esiliiga B-sse.

Belov: "Meil on väga kvaliteetsed kasvandikud ning noormängijad peavad saama ennast tõestada ka esindusmeeskonnas. Hooaeg on pikk ning kindlasti tekib neil selleks võimalusi. Klubist üldiselt rääkides: me ei ole kuskil illusioonis ja teame, et Premium liiga on täiesti teine maailm kui Esiliiga. Samas on meiega liitunud väga kogenud mängijad, kes peavad aitama kogu meeskonnal kõrgliigas kohaneda.

Enesekindlus on meil paigas ja kõik teavad, mis meid ees ootab - ükski mäng ei saa kerge olema ja lihtsaid eksimusi ei saa endale lubada. Ei ole nagu Esiliigas, et pärast eksimust on 0:1 ja küll me tagasi tuleme, Premiumis ei käi asjad nii kergelt. Pealegi, ma ootan absoluutselt igalt mängijalt esiletõusu, ei oma mingisugust tähtsust, kas jutt noorest või kogenud mängijast."

Milline on treener Deniss Belov aastal 2020? "Ambitsioonikas inimene, kes tahab oma jalgpalli ambitsioonid realiseerida. Põhiline ambitsioon seisneb selles, et meie usk tulemuse saavutamiseks peab olema tunduvalt suurem, kui ta on seda antud hetkel. Me kõik räägime kõrgetest asjadest, aga me ei usu, et need on saavutatavad. Kindel eesmärk + kindel plaan + kõva igapäevane töö + usk iseendasse = tulemus. Muud varianti pole ja soov esinelikust on jätkuv."

Klubi kogukonnajuhiks on tänavusest aastast Ülo Lomp, kes oli varasemalt PERH-i verekeskuse arendusjuht. Legioni loots kommenteeris: "Ülo tegeles meie klubi kogukonna sidumisega juba enne seda, kui kogukonnajuhtide projekt üldse töösse läks. Oleme väga rõõmsad, et tema näol on meil inimene, kel on niivõrd palju energiat kõigeks ja hästi palju ideid, mida ellu viia."

Maksim Gussev ja Legion mängisid halliturniiril teiste seas üle ka Tartu Tammeka. Foto: Gertrud Alatare

Kui eelmisel hooajal oli Esiliigas klubi keskmine pealtvaatajate arv napilt alla saja, siis missugust numbrit sel aastal näha tahetakse? "Palju oleneb esimestest mängudest ja nende tulemustest. Kui alustame hästi, siis 400 tuleb ära, kui aga halvasti, siis 200 inimest leiab ikka tee tribüünile. Hooaja jooksul tahaks neljakohalise arvu kätte saada, suvel on see kõige tõenäolisem," sõnas Belov.

Hooaja esimene ring mängitakse Sportland Arena kunstmurul, pärast mida kolitakse oma uude koju Kadrioru staadionile, mis eelmisel hooajal sisse õnnistati. Klubi enda päriskoduks on aga siiani Wismari, mille väiksel väljakul ei saa kõrgliiga mänge pidada. Kas on plaanis tulevikus midagi ette võtta, kui finantsiline olukord parem?

Belov: "Wismariga on jama selles, et seal on kitsas ja rajatised vanad. Finantseerimine tuleb alles tulemustega ning alles siis saab konkreetsemalt rääkida, aga loomulikult, plaan on meil selles suunas olemas. Wismari staadioni ümber asuv maa võimaldab laiendamist, aga seal on mitmete kooskõlastamiste küsimus, sest ümberringi on elumajad ja parkla. Ainuüksi parkimise küsimus vajaks laiendamise korral lahendust, sest praegune jääks selgelt kitsaks."

Legioni peatreeneri sõnul peab ta selle hooaja favoriitideks eelmise hooaja esinelikut ja teatud mõõndustega Tammekat. Ainsana ei näinud ta Taliturniiril Transi mängu, seega nende kohta täpsem info puudub ja ennustama ei kipu. Korraga mõeldakse vaid eesolevale mängule ja mõtetes kuskile ette ei rutata.

Mullu oli Pavel Londak Nõmme Kalju esikinnas. Nüüd peab ta tassima Legionit. Foto: Allan Mehik

TJK Legioni tegevjuht Mihhail Artjuhhovi klubi eesootavast debüüthooajast Premium liigas: "Favoriidid on nagu ikka Flora ja Levadia, arvan isegi, et sel hooajal jääb Paide Kaljust ettepoole. Kui saaksime koha esiviisikus, siis oleksin väga rahul, aga ainult sellest ei piisa ja tahame favoriite kindlasti alistada.

Oleme Denissiga maksimalistid ja väga ambitsioonikad inimesed. Eesmärgid on kõrged seatud põhjusega, et need ka saavutada. Ma väga austan teda, teisi treenereid, abilisi ja muidugi meeskonda ennast. Meil on väga tugev selge sihiga meeskond ja töötame edu nimel. Ootan siiralt, et rahvas leiab tee meie kodumängudele. Ka selle nimel töötame, et publikuarv oleks soliidne ja rahval oleks tore."

Foto: Andrei SmetanaMeeskonna staar - Rejal Alijev

30-aastase ründaja nimi ei vaja tutvustamist neile, kes vähegi Esiliiga ja madalamal tasemel toimuvaga läbi aastate kursis on olnud. Lühike, väle ja tehniline Alijev on aastaid erineval tasemel vastaste väravaid pommitanud ja seda edukalt. Hea väravavaist ning julge tegutsemine on päästnud mitmel korral meeskonna kehvast tulemusest.

Miinusena iseloomustab teda kohatine liigne keevaverelisus, mis võib omadele karmilt kätte maksta. Eelmisel hooajal suutis ta suuremaid konflikte vältida, ent üle-eelmisel hooajal oli emotsioonide talitsemisega selgelt rohkem probleeme ja see väljendus ka kaardisajus. Põnev saab olema näha, kuidas kohaneb üle aastate taas tipptasemel jalgpalliga. Oma seni ainsa Premium liiga hooaja mängis ta 2012. aastal Tallinna Kalevis, kelle eest lõi toona neli väravat.

Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeKellel silma peal hoida? Deniss Vnukov

Otse ei tahetud öelda, kes antud hooajal kaptenipaela kandma hakkab, aga kui mitte Londak, siis oleks väheke kummaline, kui selle saaks keegi peale 28-aastase Vnukovi. Eelmisel hooajal edukalt kaptenirolli kandnud poolkaitsja tõestas, miks ta oli usaldust väärt.

Keskväljal hoiti asi kontrolli all ning millestki räägib ka see, et suisa kaheksal korral lasti teenitud penaltit minna lööma just Vnukovil, kes vaid korra eksis. Lisaks tuleb vastastel tähelepanelik olla karistuslöökide ajal, sest see mängumees on viimasel kahel hooajal neist otse värava löönud päris mitmel korral.

Suurim küsimärk - kas ründajad hääbuvad nagu Maardu omad või toovad kastanid tulest?

Avalikult on öeldud, et ei taheta minna tegema Maardut - tõusta kõrgliigasse ja hooaja järel langeda tagasi Esiliigasse. Nii nagu Legionil viimati, oli ka Maardul aasta varem Esiliigat võites liiga kaks parimat väravalööjat just nende meeskonnast. Vitali Gussev ja Ilja Zelentsov lõid vastavalt 43 ja 22,  möödunud hooajal Legioni poolelt Alijev 38 ja Marek Šatov 26 väravat.

Kõrgliigas skoorisid lõppenud hooajal Maardu senised parimad vastavalt viiel ja neljal korral. Kui Legion tahab vältida Maardu saatust, peavad nad hakkama kõrgliigas skoorima tunduvalt rohkem, kui see, mida sadamalinna esindajad suutsid.

Tallinna JK Legion
Peatreener: Deniss Belov
Abitreenerid: Azat Zijazov, Oleg Komissarov
Kapten: pole veel otsustatud
EJL-i stipendiaadid: Leonid Arhipov, Jevgeni Baranov, Nikita Kajalin, Daniil Pankov, Artur Šarnin, Ivan Šišov
Eelarve: ei soovitud avaldada
Koduväljakud: Sportland Arena (1. ring) ja Kadrioru staadion
Meeskonna värvid: punane ja tumesinine
Duubelvõistkond: Tallinna JK Legion II (II liiga Põhja/Ida piirkond)
Koduleht: www.legion.ee/news/
Esimene mäng (ühtlasi Soccernet.ee telemäng): 6. märtsil kell 19.00 vs. Tallinna FC Flora (Sportland Arenal)

Mitteametlik koosseis

Väravavahid: Nikita Kajalin, Artjom Levizi, Pavel Londak, Eduard Orehhov.
Kaitsjad: Šahrijar Abdullajev, Artjom Artjunin, Jevgeni Baranov, Andrei Sidorenkov, Artur Šarnin, Ivan Šišov, German Ussov, Aleksandr Volodin, Vsevolod Zassuhhin. 
Poolkaitsjad: Giorgi Gvinašvili, Dmitri Kovtunovitš, Maksim Lipin, Nikolai Mašitšev, Kirill Nesterov, German Šlein, Stefan Tšendei, Kirill Vinogradov, Deniss Vnukov.
Ründajad: Rejal Alijev, Semjon Beljakov, Maksim Gussev, Marek Šatov.

Eeldatav algkoosseis:

TJK Legion - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Artjom Artjunin (keskkaitsja, Veliko Tarnovo Etarist) liitus klubiga.
Maksim Gussev (ääreründaja, MyPA-st) liitus klubiga.
Artjom Levizi (Venemaa väravavaht, Rakvere Tarvast) liitus klubiga.
Pavel Londak (väravavaht, Kaljust) liitus klubiga.
Nikolai Mašitšev (poolkaitsja, Kaljust) liitus klubiga.
Kirill Nesterov (poolkaitsja, Levadiast) liitus klubiga.
German Šlein (poolkaitsja, Florast) liitus klubiga.

Lahtine:

Artur Holodov (poolkaitsja, Levadiast) võib liituda.
Albert Prosa (ründaja, Tammekast) osas on veel otsus tegemata.

Välja:

Maksim Babjak (poolkaitsja) otsustas keskenduda saalijalgpallile.
Sergei Bilinski (poolkaitsja) lahkus klubist.
Stanislav Goldberg (poolkaitsja) otsustas klubist lahkuda.
Roman Grigorevski (ründaja) lahkus klubist.
Sergei Paništšev (kaitsja) naasis FCI Levadia süsteemi.

Hooajaeelsed mängud:

10.01. FC Kuressaare (PL) - TJK Legion 4:0
19.01. TJK Legion - Tartu JK Tammeka (PL) 2:1 (Baranov, pen Vnukov)
24.01. Maardu Linnameeskond (EL) - TJK Legion 0:2 (Beljakov, Prosa)
01.02. Viljandi JK Tulevik (PL) - TJK Legion 1:1 (Beljakov)
07.02. TJK Legion - Pärnu JK Vaprus (EL) 3:1 (Vnukov, Šatov, Zassuhhin)

Võitviikkaotus.
PL - Premium liiga; EL - Esiliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

plain   •  
(200.223.245.***)
Tore jälle lugeda KTM reegli ja selle positiivse tagajärje kohta Eesti jalgpallile. Enam ei taha mängijad jätkata klubis mängimist pärast Premium Liigasse tõusmist antud reegli tõttu. Muidu loodan, et Legionil läheb hästi ja suudavad natuke rohkem põnevust tuua liigasse kui Maardu.
parool_on_12345   •  
(91.129.98.***)
mis teema selle eelarve mitte avaldamisega on?

Sisene
LAIAS ILMAS
Chelsea jäi 0:3 taha, aga sadade miljonite asemel päästsid Lampardi naha oma kasvandikud
PÕNEVAT LAUPÄEVAST
MAAILMA TIPUS
PREMIUM LIIGA
SILM JA KÕRV PEALE!
Mikker külge! 90 minutit luubi all olnud Koppel: kui mäng hakkab, siis ma olen väga-väga siniste prillidega
VAATA VUTTI JÄRELE
TASKUHÄÄLING
Pikk ette (ja ise järele) | Kas Flora vääris malakat või mitte? Taskuhäälingus läks löömaks!
SILM PEALE!
Karl Andre Vallner: mu eesmärk ei ole olla nõrgemas klubis põhiväravavaht, kel on hästi palju tööd
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
20
18
1
1
54:14
55
2.
Paide Linnameeskond
21
15
0
6
54:24
45
3.
Tallinna FCI Levadia
21
12
5
4
53:28
41
4.
Nõmme Kalju FC
20
12
3
5
39:12
39
5.
Viljandi JK Tulevik
21
9
1
11
26:37
28
6.
Tartu JK Tammeka
21
6
6
9
22:32
24
7.
JK Narva Trans
21
5
5
11
20:31
20
8.
FC Kuressaare
22
4
7
11
21:43
19
9.
Tallinna JK Legion
21
4
5
12
14:36
17
10.
JK Tallinna Kalev
22
2
3
17
11:57
9
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
55
Paide Linnameeskond
45
Tallinna FCI Levadia
41
Nõmme Kalju FC
39
Viljandi JK Tulevik
28
Tartu JK Tammeka
24
JK Narva Trans
20
FC Kuressaare
19
Tallinna JK Legion
17
JK Tallinna Kalev
9
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK