Läbi aegade ehk tugevaima koosseisuga Kalju tahab meistriks tulla domineeriva mänguga (0)

Nõmme Kalju loodab oma fännidele pakkuda varasemast atraktiivsemat mängu. Foto: Brit Maria Tael

Kui Nõmme Kalju 2018. aastal Eesti meistriks tuli, töötas meeskond range treeneri Sergei Frantsevi käe all ning viljeles sirgjoonelist jalgpalli. Mis toona tõi edu, mullu enam ei toiminud. Talvel lasi klubi riietusruumi värsket õhku, mille toel soovitakse taas kõrgeimad kohad hõivata.

Kui Kalju eelmise aasta 25. aprillil Frantseviga töösuhte lõpetas, oli klubi Premium liiga seitsme vooruga kolme võidu ja kahe viigi kõrvale saanud kaks kaotust. Järgmise 29 vooruga lisandus ukrainlase Roman Kožuhhovski käe all vaid üks kaotus, kui alles kõige viimasel mängupäeval jäi Kalju kodus alla Tartu Tammekale. See maksis neile hõbemedalid ja kuna vahepeal oli üheksa mängu ka viigistatud, tuli leppida 13-punktise kaotusega meistrile Florale.

Kalju koostöö Kožuhhovskiga katkes ning ametisse võeti 46-aastane Eesti jalgpallilegend Marko Kristal, kes on treenerina viinud Levadia kahel korral Eesti tšempioniks. "On erinevad treeneritüübid: mõned on väga nõudlikud, ranged, raamidesse suruvad ja teised rohkem vabadust andvad, muudele väärtustele tuginevad. Vajasime muudatust just riietusruumis valitsevas atmosfääris," selgitab Kalju president Kuno Tehva eestlasest juhendaja palkamist.

"Viime ellu uut mängustiili. See on see, mis paneb poistel silma särama," jätkab Tehva, "Nõmme Kalju mängib tulemuse peale, aga kuidas ta jõuab Rooma – kas üht või teist teed pidi, see on valikute küsimus."

REKLAAM

Kristal, kes viimati tüüris Esiliiga B-s Tabasalu JK-d ja on viimastel aastatel tegelenud amatööridega, naudib praegust profimeeskonna juhendamist täiel rinnal. "Väga huvitav ja põnev on tagasi tippjalgpallis olla. Ootusärevus on suur!" ütleb ta. "See on suur vahe, kas treenid professionaalidega või amatööridega. Proffidega on töö teatud mõttes lihtsam ja konkreetsem."

Domineeriv mängustiil

Ometi seisab Kristalil ees suur väljakutse, sest kõrgete sihtidega klubis pole vabanduste leidmiseks erilist varianti. Kuidas tulemusteni jõuda? "Tahan Kalju muuta niisuguseks meeskonnaks, kes domineerib mänge," ütleb ta.

Selleks on vaja mängijatele julgust anda, sest stiil hõlmab mõningasi riske. "Neid riske näed sa paberi pealt tulemusi vaadates," viitab ta treeningkohtumiste resultaatidele, kus lasti endale küllalt palju väravaid lüüa. Riskide maandamiseks on Kristal oma nägemust palluritele põhjalikult selgitanud ja mõistagi harjutusväljakutel vaeva näinud.

Nõmme Kalju treenerid Fredo Getulio Aurelio, Sergei Terehhov ja Marko Kristal juurutavad domineerivat mängu. Foto: Brit Maria Tael

Kalju alustas hooajaks ettevalmistumisega detsembri keskel, tõsisemat põhja laoti jaanuaris, ent kordagi pole jalgpallilisi elemente unustatud. Huvitavamaks muutis kogu protsessi see, et harjutuskordadel osales pidevalt uute nägudena erinevaid testitavaid: "Kui esimene trenn on niisugune, et nad järgmine päev käia ei saa, siis tuleb ka selle peale mõelda, mida nad suudavad sedasi näidata. See protsess on väga põnev."

Kui osa meeskondi treenib talviti teadlikult mitu korda päevas, siis Kristal pole Kaljus sedasi grupile lähenenud: "Ma ise usun sellesse, et kui sul pole treeninguvälised tingimused täidetud, siis pole väga efektiivne teha kaks korda päevas trenni. Pigem teha üks pikem ja intensiivsem, sest see annab mu meelest mängijatele just vaimses plaanis palju rohkem. Saad palju rohkem neist kätte. Oleme teinud trenni iga päev. Olen rõhunud, et trenni intensiivsus oleks suurem, kõrgem ja tõuseks kogu aja."

"Läinud on töiselt, nagu poliitikud ütlevad," muheleb võistkonna kogenuim liige, 31-aastane äärepoolkaitsja Sander Puri, kui räägib hooaja ettevalmistusest. "Oleme valmis! Marko käekiri on selline, et peame olema domineerivamad, üritame rohkem palliga mängida. Kontrollmängudes oleme seda ka näidanud. Üritame mängida suhteliselt ründavalt ja agressiivselt. Kõiki kaarte ei saa muidugi avada, aga nii ta peaks olema," ütleb pikaaegne Eesti koondislane.

Kuigi Kalju on pidanud palju treeningmänge, siis päris perfektseid etteasteid neis veel ei näidatud, ent see on ka loomulik. "Täit 90 minutit väga head mängu me polegi mänginud. Kõige suurem põhjus selles on see, et ma olen ise vahetustega mängurütmi ära lõhkunud," tunnistab Kristal ausalt. "Aga on väga palju asju, millega olen väga-väga rahul. Toon näiteks kasvõi Riia FS-i mängu, kus esimesed 30-35 minutit olid ikka väga hea. Niisuguseid momente on. On ka selliseid, kus ma pole üldse rahul. Aga tean, mis on seal põhjused ja tegelen sellega. Kõige tähtsam ongi, et sa ise tead, milles on asi. Kui seda tead, on asjad sinu kontrolli all."

Tehva lisab RFS-i matši kohta, kus Läti hõbedale löödi pooltunniga kaks väravat (ja hiljem 4:3 võideti): "Olen nende treeneri [Valdas Dambrauskasega] väga heas läbisaamises. Ta kirjutas mulle pärast mängu, et "kuule esimesed 30 minutit ma ei saanud üldse aru, mis toimus – mulle tundus, et teie meeskond on hoopis teisest liigast". Kuna ta on mu hea sõber, ütles ta ausalt. Ta läks nüüd värskelt Goricasse, suuremasse-tugevamasse [Horvaatia] liigasse."

Läbi aegade tugevaim koosseis

Kaljust on kahe hooaja vahel lahkunud teiste seas väravavahid Pavel Londak ja Vitali Teleš, keskväljanägu Reginald ning ründajad Max Mata ja Robert Kirss. Postide vahele toodi koondislane Marko Meerits, kaitsesse võõrleegionärid Pedro Victor ja Vladislav Veremejev, lisaks universaal Andreas Raudsepp, mängu ehitama palgati Barcelona akadeemiast läbi käinud Amir Natho ja noor Kaarel Usta, väravaid lööma Odilavio da Silva Brasiilia Serie B-st.

Odilavio (number 99) peab väravaid lööma hakkama. Foto: Andrei Smetana

"Ma julgen välja öelda, et see on kõige tugevam koosseis Kaljul läbi aegade. Minu hinnangul on meil rohkem kvaliteeti kui kunagi varem," teatab Tehva enesekindlalt. Kristal lisab: "Kui loetled mängijaid, siis siin ongi põnev väljakutse panna see kooslus mängima. Kui lõpuks selle mängima saab, siis mina näen, et see on väga-väga huvitav. Loomulikult tuleb arvestada, et uued mängijad on uues keskkonnas uute kaaslastega ja kõik ei klapi kohe õlitatult."

Kuigi Kalju sai oma meeskonna viimased tükid paika alles viimastel nädalatel, siis klubi president avaldab, et tegelikult komplekteeriti meeskond varakult: "Suures plaanis ei saa öelda, et me komplekteerisime end hilja. Tegelikult tegime seda väga vara. Alustasime seda eelmise hooaja poole pealt, kui oli selge, et langeme tiitlikonkurentsist välja.

Tegime Maximiliano Ugge, Liliu ja Alex Matthias Tamme transfer’id – need on kõik rahalised üleminekud. Millegipärast meile seda krediiti ei anta. Nõmme Kalju üleminekute saldo oli eelmisel aastal 100 000 eurot, mis ei ole väga väike, vaid on piisavalt suur number Eesti klubi jaoks. Tamm läks laenule ja suvel saame vastuse, kas Šveitsi klubi tahab ta mängijaõiguseid või mitte. See võib tähendada veel väga suurt raha. Nende numbrite järgi oleme Flora järel vast teisel kohal, ma eeldan. Muidugi ma ei tea, kui palju Paide on täpselt oma üleminekute eest teeninud."

Vähemalt treeningmängude põhjal on jäänud mulje, et Kalju tänavused täiendused on hoopis teisest klassist, kui mullused altminekud Hector Nunez ja Eugen Zasavitchi. Tehva: "Elu on ikka üles-alla. Suudad kindlasti nimetada Kalju mängijaid, kes on olnud liiga parimad: alates Wakuist ja lõpetades Liliuga. Vahel tuleb ikka see koht ka, kus tehakse vale otsus. Võib-olla need mängijad ei olnud halvad, aga nende ajastus Kaljusse tulekuks oli halb. Ma ei saa süüdistada treenereid, sest ma ise pakkusin need vennad välja. Tõsi, otsuse tegid treenerid.

See on paratamatus, et sa aeg-ajalt lõikad näppu teatud valikutega. Me tunnistame, et tegime seda eelmisel aastal kahe-kolme mängijaga ja see oli meie murede üks põhjus. Samas ei saa öelda, et ülejäänud oleksid põrunud. Aga nüüd oleme olnud veel kriitilisemad. Abiks on tulnud ka minu suhted ja töö, mida teen väljaspool Eestit. Meiega on hakatud tahtma end siduda. Meis nähakse võimalust ja väljundit."

Kulla kõrval on Kaljul teisedki eesmärgid

Et Nõmme Kalju sugune klubi mängib igal aastal meistritiitlile, teavad jalgpallisõbrad niigi. Selle kõrval on kahekordsel Eesti tšempionil aga teisedki sihid. "Kalju on olnud alati edule orienteeritud. See ongi olnud meie tegevuse alus. Mängime tiitli peale. Samas ka sellele, et eurosarjas edasi saada. Tahame olla see klubi, kes teenib Eestile väga väärtuslikke reitingupunkte. Soccernet tegi hiljuti väga toreda tabeli, kus oli meie panus näha. Soovime seda jätkata! See on meie eesmärk.

Kalju president Kuno Tehva soovib klubiga olla edukas mitmel rindel. Foto: Oliver Tsupsman

Väga selge eesmärk on seegi, et vähemalt kaks noormängijat tõusevad tänavu esile. Nagu ka kahe või kasvõi ühe mängija üleminek välisklubisse. Need on selle aasta eesmärgid, nüüd selgelt välja öeldud. Eelmisel aastal täitsime paljud asjad. Aga alati ei saa kõike kümmet kümnest. Töö käib siiski väga suures mahus igapäevaselt," avab Tehva.

See, et uuel hooajal tagavad europääsme ainult Premium liiga kaks parimat, Kristalile lisapingeid ei aseta. "Kui su klubi eesmärk on jõuda kullale, siis sul pole vahet, palju teistele neid eurokohti jääb. Siin pole midagi väristada," ütleb ta ja suunab tähelepanu, et tuleks hoopis mõelda, miks Eestilt see koht ära võeti ning mida sellest järeldada ja muuta. Tehva sõnab, et suures plaanis on tegu meie jalgpallile suure kaotusega, sest ühel klubil jääb saamata veerand miljonit, võistkonnajagu mängijaid jääb ilma võimalusest tõestada end rahvusvahelisel areenil jne. "Jalgpalli mõttes on see kurb ja suur löök. Täpselt nagu näiteks Pärnu naiskonna lõpetaminegi. Mul on sellest kahju."

Avalikkuses on olnud teemaks, kas Eestis kehtivad klubis treenitud mängija (KTM) ja Eestis treenitud mängija (ETM) reeglid takistavad Kaljul edu saavutamast, ent ei Kristal ega Tehva soovi sellesse liialt kinni jääda. "Ma ei viitsi KTM-reegli üle jaurata. Kui reegel on vastu võetud, siis me reeglit täidame.

Samas võib-olla tuleks teise külje alt vaadata, kas see reegel annab liigale ja Eesti mängijatele midagi juurde. Kui ma näiteks KTM-ide pärast ei saa välja panna oma parimat meeskonda, siis kas see annab liigale midagi juurde?" küsib Kristal. "See on reegel, mida tuleb täita. Kui hooaeg algab, on meil kaks KTM-i väljakul," kinnitab Tehva. Kõige tõenäolisemad KTM-rolli täitjad saavad Kaljus ilmselt olema Kaspar Paur, Peeter Klein ja Kaarel Usta.

Välismaalaste piirangu osas lisab Kristal: "Laveerida tuleb korralikult ja see on jälle üks peavalu, aga saame hakkama. See on meie enda teadlik tegu, et võtsime neid viie asemel seitse. Praegu ongi hetkel terveid viis (naerab ta ja viitab Natho ja Veremejevi kergetele vigastustele – K. E.). See reegel ei ole probleem."

Tehva arvab, et välismaalaste limiit peab olema, aga võiks olla natuke suurem. Näiteks viie asemel 6+1, kus kuus võivad olla väljakul ja üks lisaks pingil, et vahetada teist välismaalast. "See oleks optimaalne, arvestades, kui palju või vähe on Eesti mängijaid ja kui palju on praegu tekkinud klubisid, kel on ambitsioon mängida kõrgemal tasemel. See loksutaks paika tasakaalu, et kõik klubid saaksid kasvada," usub ta. Praegu tekib tema sõnul tobe surve keskpärastele Eesti mängijatele, mis ei tõsta taset.

Marko Kristal. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Ma ei ole seda meelt, et limiidid tuleks ära võtta, vaid viia kooskõlla, et oleksime konkurentsivõimelised. Praegu pole tasakaalu. Kui hoiame kahte väga head venda tribüünil, ei tule see liigale või klubidele kasuks.

Üldisemalt ma ei näe selles aga hetkel meie jaoks probleemi, sest Kalju on harjunud olema olukorras, kus meil on selg vastu seina. Me oskame sellega toime tulla. Oleme nagu kalad vees, see on fine! Me ei otsi vabandusi, mitte kunagi. Isegi kui meil on sangpomm jala külge seotud, läheme ikkagi starti. Me oleme spordimehed ja tahame ikka võita."

Liiga tundub tulema varasemast tasavägisem

Kalju peab oma peamisteks konkurentideks endiselt teisi Tallinna suuri, ent nimetatakse ka muid võistkondi. Kristal toob välja lisaks Paide ja Tammeka: "Paide näol läheb liiga tugevamaks. Ütlen ausalt: ootasin neilt seda juba ammu. Nüüd kannab lõpuks nende töö vilja ja see on positiivne. Tammeka ei ole ka kindlasti oma viimast sõna öelnud. Nende poolt ootaks Paide-sugust edasirühkimist. Kaua sa ikka viies-kuues oled? Tänu solidaarsusmehhanismidele on ka üldiselt liiga tagumine ots läinud tihedamaks. Just selle võrra, et sinna on tulnud paberil kvaliteetseid mängijaid."

Kalju president Tehva peab naljaga pooleks oma suurimaks takistuseks teel eesmärkide suunas hoopis FC Kuressaaret, keda juhendab nende eelmine loots Kožuhhovski ning kellele mullugi punkte kaotati: "Kõik matavad Kuressaaret maha. Olen kindel, et Roman teeb Kuressaarega väga head tööd. Ja muidugi on konkurent Flora. Selliste ressursside ja meeskonnaga ei saa öelda, et nad ei ole tiitlisoosikud – kindlasti on. Saab olema huvitav hooaeg. Kõigil on võimalus lati alt või sellest üle hüpata. Ka Kaljul. Midagi kindlat ei ole kellelgi. On, mille nimel mängida ja on, kellega mängida. [Levadia treeneri Martin] Reimi ja Kristali duellid saavad olema nauditavad. Paide on samamoodi tugev. Keegi ei ütle, et novembriks pole Paide esimene."

Sander Puri lisab: "Konkurente on palju. Eelmise hooaja alguses küsis keegi samamoodi. Võidab see, kes kaotab kõige vähem punkte – ei taha küll kellelegi solvavalt öelda – tagumise poole võistkondadele. Nii läkski. Meie mängisime sellega oma tiitli maha. Arvan, et see hooaeg tuleb ühtlasem. Isegi eelmise hooaja tabeli teise poole klubid on saanud mõned head täiendused kõrgemalt ja parematelt võistkondadelt."

Hetkel, mil Florat peetakse üheks suurimaks favoriidiks, pole viimasel viiel aastal ükski Eesti meister oma tiitlit kaitsta suutnud ja Tehva mäletab hästi oma klubi nii-öelda tiitlipohmelli aastaid. "Teame isegi, millisesse kriisi sattusime 2013. aastal ja kui raske oli sellest välja tulla. Käisime metsas kõiksuguseid motivatsioonilaagreid pidamas, ronisime puude otsas ja igast muid asju sai tehtud Igor Prinsi ajal. See oli keeruline.

Nõmme Kalju kapten Igor Subbotin. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui tulime 2018 meistriks, olime omast arust sellised professorid, et teadsime täpselt, mida on vaja 2019. aastal teha, aga saime veel suuremad paugud sisse. Kahtlemata on see ka Flora jaoks väljakutse. Kõrvalt vaadates on Flora teinud häid täiendusi ja muudatusi, neil on suurepärased tingimused. Selles osas on nad parimad Eestis. Nende mängijate valik on samuti Eesti parim. Lisa sinna Kostja ka kirsiks tordile oma kogemustega. Neil on hea meeskond ja nad on favoriidid. Oleks väär öelda, et nad pole."

Viimasena suutis Premium liigas tiitlit kaitsta justnimelt Marko Kristal, kelle juhendatav Levadia sai sellega hakkama 2014. aastal. "Ma ühte satsi mäletan, kes suutis seda. Proovigu siis kaitsta! Flora on alati olnud hästi komplekteeritud. Samas on olnud aegu, kus nad ei suutnud ühte satsi neli aastat võita. Mäletame ka neid aegu," muheleb Kristal.

Teistega konkureerimisel peab Nõmme Kalju oma suurimaks tugevuseks ühtset kollektiivi. "Meeskond on meie tugevus. Oleme kokkuhoidvad ja hästi organiseeritud, tulemusele orienteeritud," ütleb klubi president. Nõrkuseid Kalju enda juures ei tunneta. Tehva võrdleb naljatades, et kui pessimist näeb surnuaial riste, siis optimist plusse. Nõrkade külgedega on sama asi.

"Meil on ju printsiibis nõrgad küljed olemas. Küsimus on, kuidas tuled nendega toime ja kuidas suudad need oma tugevusteks muuta. Julgen öelda, et Nõmme Kalju on suutnud alati oma nõrgad küljed tugevusteks muuta. See on judo kontseptsioon, mida oleme teinud. Ütlen selle väga selgelt välja: Nõmme Kaljul puuduvad nõrgad kohad, sest me ei keskendu nendele. See on klubi filosoofiline alusvundament, millele ehitame oma edu ja organisatsiooni. Kui ka oleks, et me peaks minema kümnekesi väljakule, siis me suudaks sellegi pöörata tugevuseks," räägib Tehva.

Lõppeks on nende soov mullune mõõn lihtsalt selja taha jätta, sest hooaeg õpetas väga palju kogu klubile. "Hea tunne on, kui tuled keerukatest olukordadest välja. Meile ennustati vahepeal klubi lõppu. Matusekellad kõlasid juba. Nagu ütlesin siis: hinnake meid selle järgi, kuidas siit välja tuleme, mitte selle, kus oleme. Kõik tippklubid on augus olnud. Kunst on, kuidas sa välja tuled. Minusugusele jalgpalligurmaanile on see suur nauding."

Foto: Liisi TroskaMeeskonna staar – Sander Puri

78-kordne Eesti koondislane on oma kogemustega Kalju jaoks vajalik lüli, sest suudab pakkuda kindlat kvaliteeti ja ebastandardseid lahendusi. Puri töökus ning pühendumine on meeskonnas heaks eeskujuks ja kui ta suudab tänavu püsida vormis, milles oli eelmise hooaja teises pooles, tuleb kõikidel Kalju rivaalidel väljakul väga tähelepanelik olla. "Sander Puri võiks teha veel ühe sammu edasi," arvab treener.

Puri kõrval peab rasketel hetkedel meeskonda vedama kapten Igor Subbotin, kellelt ootab palju ka Marko Kristal. "Viimased mälestused Subbotinist olid mul enne Kaljusse tulekut Levadia ajast, kus ta lõi üle 40 värava. Ootan seda vana Subbotinit tagasi, ükskõik mis koha peal ta mängib."

Foto: Amir NathoKellel silma peal hoida? Amir Natho

23-aastane Venemaa keskpoolkaitsja Natho on senistes treeningmängudes silma paistnud laitmatu tehnika ja väga hea platsinägemisega. Sedasi pole imestada, et ta on läbi käinud FC Barcelona, Moskva CSKA, Krasnodari ja Moskva Lokomotivi süsteemidest ning Barõssavi BATE-st. "Kui vaadata peale loovusele, mis on brasiillasel Edilaviol ja Nathol, siis selle toel võiksid kõik mängijad avaneda," sõnab Kristal.

Tehva usub, et Edilaviost ja Nathost kujunevad Kalju suurimad väravalööjad. Ühtlasi avas ta natuke venelase tausta: "Tal oli väga ambitsioonikas isa – toon kohe Oliver Jürgensi paralleeli –, kes tegi tema eest otsuseid. Barcelonas murdis ta läbi kuni B-meeskonnani. Sealt oli viga Venemaale tagasi minna. Terve vene meedia rääkis temast. Ta pidi olema Venemaa uus staar. Kõik ootasid temast mega palju. Tal ei jätkunud aga kannatust.

Teenis CSKA-s suurt palka, treenis esindusmeeskonnaga, aga ei saanud mänguaega. Siis tõsteti teda edasi ja edasi. Siis tuli treenerivahetus, mis sundis ta lahkuma. Siis vigastus. Lõpuks oli ta olukorras, kus ta praegu on. Tal oli mitu väga prestiižset tippklubi, kus ta teenis väga korralikku raha, aga ei suutnud läbi lüüa. Nüüd on mängija 23-aastane ja vajab restarti. Ta on sellest aru saanud. Ta valis omale kindla mängukoha, kus ta saab mängida ja kust on tal võimalik samm edasi teha. Kui mul alguses olid kõhklused-kahtlused, siis enam ei ole. Ta on väga super vend! Intelligentne, juura haridusega, räägib võõrkeeli. Suurepärane täiendus."

Suurim küsimärk – kaitse pidama saamine

Kalju domineeriv mäng tähendab, et kui rünnakule viiakse palju jõude, on igale pallikaotusele reageerimine võtmetähtsusega, sest kui keegi ei tee kokkulepitud asja, on vastase tee väravani küllalt kiire. Teisalt kui on soov rünnakuid juba kaitsest üles ehitada korraliku söödumänguga, on vaja hundi rinda, et ka vastase surve all palliga enesekindlalt toimetada. Väristamine viib eksimuseni ja eksimus tõenäoliselt sisselastud väravani.

"Väravate laskmine on üks suur murekoht, millega peame tegelema," tunnistab Kristal ausalt. Kuivõrd nõmmekate tagaliinis on võrreldes mullusega mitmeid muudatusi nii persoonide kui stiili osas, on just selle paika saamine eesmärkide täitmisel võtmetähtsusega. Nagu öeldakse: rünnakuga võidetakse mänge, kaitsega tiitleid.

Kristal: "See tunne tiitlit võita on väga hea ja lahe. See on üks motivaator. Tahaks jälle seda tunnet tunda ja oma meeskonnale edasi anda. Üks asi on mängida ja võita mänge. Teine asi on võita tiitleid."

Nõmme Kalju FC
Peatreener
: Marko Kristal
Abitreener: Sergei Terehhov
Väravavahtide treener: Fredo Getulio Aurelio
Arst: Juri Belogorotsev
Füsioterapeut: Reigo Jörsi
Kapten: Igor Subbotin
EJL-i stipendiaadid: Kirill Antonov, Kristjan Rattasepp, Kaarel Usta, Jevgeni Demidov, Frank Kenneth Liblikmann, Kirill Šuštov
Eelarve: 1 300 000 eurot (sellest esindusmeeskond ca 780 000)
Koduväljak: Hiiu staadion
Duubelvõistkond: Nõmme Kalju FC U21 (Esiliiga B)
Koduleht: kaljufc.ee
Esimene mäng (ühtlasi ka esimene Soccernet.ee telemäng): 7. märtsil kell 13.00 vs. JK Narva Trans (Kalev-Fama staadionil)

Koosseis:

Väravavahid: Marko Meerits, Henri Perk.
Kaitsjad: Kirill Antonov, Vladimir Avilov, Aleksandr Kulinitš, Ivan Lobai, Andri Markovitš, Mikk Reintam, Pedro Victor, Vladislav Veremejev.
Poolkaitsjad: Jevgeni Demidov, Vladislav Homutov, Amir Natho, Kaspar Paur, Sander Puri, Kristjan Rattasepp, Andreas Raudsepp, Igor Subbotin, Deniss Tjapkin, Kaarel Usta, Aleksandr Volkov.
Ründajad: Peeter Klein, Odilavio da Silva.

Eeldatav algkoosseis:

Nomme Kalju - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Marko Meerits (väravavaht, Transist) allkirjastas kaheaastase lepingu.
Amir Natho (Venemaa poolkaitsja, Jevpatoriast) allkirjastas kolmeaastase lepingu.
Andreas Raudsepp 
(poolkaitsja, Tallinna Kalevist) allkirjastas üheaastase lepingu.
Odilavio da Silva (Brasiilia ründaja, Nauticost) liitus klubiga.
Kaarel Usta (ründaja, MyPA-st) sõlmis kolmeaastase lepingu.
Vladislav Veremejev (Ukraina kaitsja, PFK Sumõst) allkirjastas kolmeaastase lepingu.
Pedro Victor (Brasiilia kaitsja, PKNP-st) sõlmis kolmeaastase lepingu.

Välja:

Aleksandr Ivanjušin (kaitsja) siirdus Transi laenule.
Robert Kirss
 (poolkaitsja) lahkus FCI Levadia ridadesse.
Pavel Londak (väravavaht) liitus Legioniga.
Max Mata (Uus-Meremaa ründaja) laenuleping Šveitsist Grasshopperist lõppes.
Nikolai Mašitšev (poolkaitsja) leping lõppes.
Reginald (Prantsusmaa poolkaitsja) leping lõppes, käis end näitamas Šoti klubis Hibernian.
Roman Sobtšenko (poolkaitsja) leping lõpetati.
Vitali Teleš (väravavaht) leping lõppes  ja siirdus Maardusse.

Hooajaeelsed mängud:

11.01. JK Narva Trans (PL) - Nõmme Kalju FC 0:3 (Puri 2, Klein) 
17.01. Nõmme Kalju FC - Tallinna FCI Levadia (PL) 0:2
25.01. Paide Linnameeskond (PL) - Nõmme Kalju FC 2:1 (Volkov)
01.02. Nõmme Kalju FC - Tartu JK Tammeka (PL) 5:2 (Natho, Homutov, Lobai 2, Usta)
08.02. Nõmme Kalju FC - Tallinna FC Flora (PL) 0:2
11.02. TPS (FIN) - Nõmme Kalju FC 2:3 (Odilavio 2, Homutov)
14.02. Nõmme Kalju FC - Riia FS (LAT) 4:3 (Homutov 2, Natho, Volkov)
23.02. Nõmme Kalju FC - Metta (LAT) 1:1 (Odilavio)
29.02. Nõmme Kalju FC - Maardu Linnameeskond (EL) 4:1 (Paur, Puri, Subbotin, Klein)

Võitviikkaotus.

PL - Premium liiga; EL - Esiliiga, FIN - Soome kõrgliiga, LAT - Läti kõrgliiga.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Sisene
VÄLISMAA FOOKUSES
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | VAR, millal juba tuled? Eesti kohtunikud vajavad sind oma skandaalsetelt otsustelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks
EESTI NAISTE KOONDIS
TAMMEKA MEES SIHIB KÕRGELE
Ambitsioonikas Kiidjärv: esiteks on vaja Tammekas Pechter ära süüa ja siis koondises Hein. Seejärel on uksed lahti
EESTLASED VÕÕRSIL
MÕTTEID
Ott Järvela | Hukka tuleb mõista vastutustundetu Armeenia delegatsioon, mitte mõistust kuulanud Karol Mets
VÄÄRT VAATAMIST-LUGEMIST
 
Valencia pimedad mehed
VÄLISMAA
Valencia pimedad mehed (2)
Kahekordne Meistrite liiga finalist Valencia jättis selja taha klubi ajaloo kõige nukramaigulisema suve ja fännid ei jõua ära oodata, millal neil avaneb võimalus omanik Peter Limi pea teibasse ajada.
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
21
19
1
1
56:15
58
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
23
13
5
5
55:29
44
5.
Viljandi JK Tulevik
24
9
2
13
27:41
29
6.
Tartu JK Tammeka
24
7
7
10
27:37
28
7.
JK Narva Trans
23
5
6
12
21:33
21
8.
Tallinna JK Legion
24
5
6
13
18:40
21
9.
FC Kuressaare
24
4
7
13
23:48
19
10.
JK Tallinna Kalev
24
3
3
18
13:61
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • K, 19.00 Legion II - Zenit (väikesed karikavõistlused)
  • N, 19.00 PJK - Pärnu Vaprus (Esiliiga)
  • L, 13.00 Tulevik - Tammeka (Premium liiga)
  • L, 15.00 Trans - Levadia (Premium liiga)
  • L, 17.00 Pärnu Sadam - Team Helm (Rahvaliiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
51
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
44
Viljandi JK Tulevik
29
Tartu JK Tammeka
28
JK Narva Trans
21
Tallinna JK Legion
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK