Solidaarsusmehhanismid on teinud väikse karuteene ja mängijad eelistavad pealinna, aga Trans unistab kangekaelselt Euroopa liigast (4)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Valitsev Eesti karikavõitja Narva Trans tunnistas ausalt, et hooaja esimeses pooles on nende jaoks prioriteet olla suures mängus sees karikasarjas, sest seeläbi on võimalik tagada koht Euroopa liigas.

Trans võitis mullu klubi ajaloo teise karika, aga kaht järjest pole neil veel õnnestunud võita. Enne seda pärines ainus tiitel 2001. aastast. Kui Transi kapten Roman Nesterovski maikuus karikat pea kohale tõsta ei saa, siis tagab endale koha Euroopa liigas Paide Linnameeskond või mõni muu klubi, kui karikavõitja ei kuulunud liigas esikolmikusse.

"Eelmisel hooajal olime kuuendad, aga sel aastal tahame tulla vähemalt esinelikusse. Karikas oleme juba veerandfinaalis. Võibolla on see praegu isegi olulisem kui liiga," kinnitas teist perioodi Transi peatreeneriks olev Cenk Özcan. "Meie mängijad tahavad Euroopa liigas mängida. Liigume mööda kaht rada. Rääkimine on lihtne, aga tahame ka reaalselt mängida kõrgel tasemel."

Kuna talv on olnud sel aastal varasemast pehmem, siis on klubi mänedžer Konstantin Burdakov hooaja ettevalmistusega väga rahul. Nii õnnestunud trenne ta varasemast ei mäletagi.

"Sellist talve pole meil kunagi olnud," tunnistas ta ausalt. "Lund polnud kolmapäevani üldse näinud. Lumega on Narvas alati raske treenida olnud. Sel aastal läksime ka üheks nädalaks Tallinnasse laagrisse ja tegime ettevalmistuse seal. Seis on palju parem kui viimastel aastatel."

Sisuliselt ainsa Eesti klubina on jätnud Trans komplekteerimise viimastele päevadele. Veel sel nädalal on sõlmitud kaks lepingut ning see ei pruugi sugugi olla kõik. Kolmapäeval löödi käed mullu Kaljus pallinud Roman Sobtšenkoga ning eile Mali poolkaitsja Sadio Tounkaraga. Oodata on veel üht ukrainlast ning välistada ei saa ka mõne eestlase liitumist, näiteks Albert Prosa. Ründeosakonda on kindlasti täiendust vaja.

"Ma usun, et meil on eelmise hooajaga võrreldes koosseis märksa sügavam. Meil on rohkem kui 25 mängijat, kes meeskonnaga treenivad," hindas Burdakov Transi meeskonda. Just sügavuse ja stabiilsuse pealt võikski narvakad sel aastal tabelis eespool olevate meeskondadega vahe kinni nõeluda. Özcan tahab omadelt näha kompaktset ja nooruslikku jalgpalli.

Esimest korda Eestis mängiv koondislane

Eesti jalgpallisõprade jaoks on kõige põnevam uus nimi ilmselt Transi uus (esi)väravavaht Andreas Vaikla, kes asendab postide vahel koondislast Marko Meeritsat. "Saab öelda, et ta on kõige põnevam mängija, aga võibolla tuleb keegi veel," jättis Burdakov lootuskiired õhku.

Andreas Vaikla on mänginud nii Rootsi, Norra kui Soome kõrgliigas. Nüüd saab ta kirja ka Eesti. Foto: Veikkausliiga Twitter

"Andreasel on päris huvitav karjäär ja kõik teavad, et meie oleme tema esimene Eesti klubi. Ta on hea väravavaht ja loodetavasti on nii, et meie aitame ta koondisesse tagasi ja tema aitab meid tulemuste mõttes. Ta on umbes nädal aega Narvas olnud ja ma usun, et tal on kõik korras. Olen temaga ise mitu päeva rääkinud ja muresid lahendanud.

Ma usun, et Eesti mängijatel ei teki kunagi meie klubis probleeme. Kõik klapib. Sel aastal on eestikeelseid mängijaid natuke vähem, aga siiski on ka meie treeningprotsess pigem inglisekeelne. Ma ei usu, et tal probleeme tekib."

Superkarikas tahetakse koos Narva rahvaga midagi ilusat pakkuda

Vigastustega on Transil läinud õnneks ja midagi kuigi tõsist pole kellegagi olnud. Koduse Superkarika Flora vastu peavad tõenäoliselt vahele jätma keskkaitsjad Roman Nesterovski ja Ofosu Appiah. "Kõik teised on valmis sada protsenti panustama. Olen oma mängijatega väga rahul, sest nad on kõvasti rassinud. Nad on teinud kõik, mis ma neilt palun. Loodame näidata tulemust," sõnas Özcan.

Ka Burdakov kinnitas, et Superkarikas on alati eriline, aga eriti seekord, kui seda mängitakse kodus. Ta loodab tribüünidel näha vähemalt poole tuhande jalgpallisõbra nägu.

Trans tahab enam kui 500 inimese toel Superkarikas midagi vägevat korraldada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Viimati mängisime superkarikat 2012. aastal, kui kaotasime Florale 0:4. See oli pettumus, aga nüüd mängime kodus. Superkarikas pole kunagi varem Narvas toimunud ja kui midagi sellist aset leiab, siis toimub alati tribüüünil midagi erilist. Ma usun, et kõik saavad selle olulisusest aru - mängijad, treenerid, fännid. Loodetavasti suudame üheskoos saavutada midagi suurt."

Ilmataat on sel talvel Narvat küll soosinud, aga ühest aspektist on nende elu ka keerulisemaks tehtud. Kuigi Eesti Jalgpalli Liit on solidaarsusmehhanismide abil eurosarjast väljajäävaid klubisid finantsiliselt toetanud, siis tegelikult on see Transile teinud karuteene.

"Meie jaoks ei ole see palkade osas eriti midagi muutunud. Saime lisainvesteeringu ja kasutame seda hea meelega, aga kui mõelda uute mängijate peale, siis neile on saanud nüüd kõik teised klubid pakkuda samu tingimusi. Kui mängijatel on võimalus valida, siis loomulikult eelistatakse Tallinnat. Võib öelda, et selles mõttes oleme natuke isegi kaotanud," möönis Burdakov.

Lõpetame aga siiski positiivselt Özcani üleskutsega. "Ma loodan, et sel aastal mängivad kõik meeskonnad sõbralikult. Jalgpall on ainult mäng ja kõik teavad seda. Tahame näidata fännidele head jalgpalli, see on olulisem kui edu. Kui kõik on hästi, siis tuleb ka tulemus ise kaasa."

Foto: Liisi Troska / jalgpall.eeMeeskonna staar – Nurlan Novruzov

"Ta ei ole Messi, aga ta on Eesti Messi," lubas Özcan, kui Novruzovist juttu tegi. 26-aastase Aserbaidžaani pallivõluri valimine ei olnud Özcani jaoks pimesi, vaid ta on temaga juba varasemast tuttav. Novruzov on mänginud nii Aserbaidžaani noortekoondistes kui ka Türgi meeskondades.

"Tean teda juba mitu aastat. Me ei pidanud teda ekstra veenma, sest talle meeldib siin väga. Ta suudab Eesti jalgpallile palju anda," lubas Özcan. Kodumaa kõrgliigas on tal  kirjas koguni 135 kohtumist ning 24 väravat. 

Foto: Allan MehikKellel silma peal hoida? Nikita Mihhailov

Transil on Serie A-sse jõudnud Georgi Tunjovi näol ette näidata üks suur edulugu ja ei saa sugugi välistada, et järgmine võiks olla Nikita Mihhailov. Özcan on rääkinud, kuidas talvel Narvast lahkunud Vadim Mihhailovi nooremat venda jälgivad mitu Türgi ja Belgia klubi eesotsas Istanbuli Galatasarayga.

17-aastane Mihhailov astus tugevalt Transi algkoosseisu uksest sisse eelmisel suvel ning teenis sügisel ka oma esimese profilepingu. Eelmisel suvel mängis Mihhailov kogenumad rivaalid pingile ka Euroopa liigas, kui sai kahes kohtumises Buducnosti vastu platsile 176 minutiks, oli üheks säravaimaks figuuriks ning andis Montenegros ka väravasöödu. Tänavu võiks olla läbilöögihooaeg ja siis juba edasi Galatasaraysse?

Mihhailovi kõrval on Özcan hooaja eel oodi laulnud ka hiljuti 16. sünnipäeva tähistanud Deniss Sokkojevile, kellest "võiks saada Eesti jalgpalli uus staar". Meeste vahel noormees veel üheski ametlikus kohtumises platsil pole käinud.

Suurim küsimärk – kas Trans on leidnud väravaküti?

Samast probleemist räägiti juba pikalt ka mullu. Näiteks pärast kodus 0:1 Viljandi Tulevikule kaotamist ohkas Transi poolkaitsja Joseph Saliste, et kui vaid neil seisaks värava ees Kaimar Saagi kaliibriga mees.

Sügisel sõlmiti leping Juri Holubkaga, kes justkui pidi olema see puuduv pusletükk. Ei olnud ja tänaseks päevaks on ta juba minema saadetud. Talvel on toodud mitu väga väärtuslikku täiendust eesotsas Ofosu Appiahi ja eelmainitud Nurlan Novruzoviga, aga väravate löömine ei peaks olema nende esimene ülesanne. Kas vigastusest taastuv Albert Prosa võiks olla see mees? Lisanduma peaks veel ka mõni välismaalane.

Palju on peatreener Özcan lootnud ka Raivo Saarest, kes ilmselt oma esimesel Premium liiga hooajal siiski liidrirolli kandma ei hakka. Pikas plaanis aga võiks. "Uskuge mind – kui ta endaga tööd teeb, mängib ta veel Eesti koondises," on türklane Saart iseloomustanud.

JK Narva Trans
Peatreener: Cenk Özcan
Abitreener: Ilgar Nabijev
Füsioterapeut: Vladislav Vesselov
Arst: Stanislav Fetissov
Kapten: Roman Nesterovski
EJL-i stipendiaadid: Deniss Sokkojev, Arseni Kovaltšuk, Mihhail Pavlov, Maksim Tšerezov, Sergei Kondrattsev, Aleksei Stepanov, Nikita Jegorov, Daniil Bondar, Aleksandr Jurõšev, Mark Maksimkin
Eelarve: 550 000 eurot (kogu klubi)
Koduväljak: Narva Kreenholmi staadion ja Narva Kalev-Fama staadion
Meeskonna värvid: punane ja sinine
Duubelvõistkond: JK Narva Trans U21 (II liiga põhi/ida))
Kodulehtwww.fctrans.ee
Esimene mäng (ühtlasi esimene Soccernet.ee telemäng): 7. märtsil kell 13.00 vs Nõmme Kalju (Kalev-Fama staadionil)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Nikita Jegorov, Aleksei Matrossov, Andreas Vaikla.
Kaitsjad: Ofosu Appiah, Aleksandr Ivanjušin, Sergei Kondrattsev, Martin Käos, Roman Nesterovski, Nikita Savenkov, Artjom Škinjov, Maksim Tšerezov.
Poolkaitsjad: Arseni Kovaltšuk, Bi Sehi Elysee Irie, Nikita Mihhailov, Nurlan Novruzov, Deniss Poljakov, Roman Sobtšenko, Sadio Tounkara, Aleksandr Zakarljuka.
Ründajad: Viktor Plotnikov, Raivo Saar, Aleksei Stepanov.

Eeldatav algkoosseis:

Narva Trans - Premium liiga - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Ofosu Appiah (Ghana kaitsja, Valmierast) liitus klubiga.
Aleksandr Ivanjušin (kaitsja, Kaljust) tuli aastaks laenule.
Martin Käos (kaitsja, Levadiast) liitus laenulepingu alusel klubiga.
Nurlan Novruzov (Aserbaidžaani poolkaitsja, Dinamo-Autost) liitus klubiga.
Raivo Saar (ründaja, Kohtla-Järvelt) sõlmis klubiga kolmeaastase lepingu.
Roman Sobtšenko (poolkaitsja, Kaljust) liitus klubiga.
Sadio Tounkara (Mali poolkaitsja) liitus klubiga.
Andreas Vaikla
 (väravavaht, Norrköpingust) sõlmis klubiga lepingu.

Välja:

Markas Beneta (Leedu kaitsja) lahkus klubist.
Artjom Davõdov 
(äärekaitsja) lahkus klubist.
Eduard Golovljov (ründaja) sai pakkumise lepingut pikendada, aga lahkus klubistLiitus Kaleviga.
Julius Kasparavicius 
(Leedu poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Gargždai Bangaga.
Eric McWoods 
(USA ründaja) lahkus klubist ning liitus Ungari klubiga.
Vadim Mihhailov (äärekaitsja) lahkus klubist ja liitus Maarduga
Marko Meerits (väravavaht) lahkus klubist ja liitus Kaljuga.
Joseph Saliste (poolkaitsja) laenuleping lõppes ja liitus Paidega.
Tanel Tamberg (äärekaitsja) lahkus klubist ja liitus Kaleviga.

Hooajaeelsed mängud:

11.01. JK Narva Trans  - Nõmme Kalju (PL) 0:3
18.01. JK Narva Trans - JK Tallinna Kalev (PL) 1:1 (Saar)
25.01. Tartu JK Tammeka (PL) - JK Narva Trans 5:0
02.02. Tallinna FC Flora (PL) - JK Narva Trans 0:0
07.02. JK Narva Trans - Tallinna FCI Levadia (PL) 1:1 (Sobtšenko)
12.02. JK Narva Trans - Nõmme Kalju FC U21 (ELB) 4:0 (Novruzov, Zakarljuka, Nurov, Plotnikov)
22.02. JK Narva Trans - Viljandi JK Tulevik (PL) 0:1

Võitviikkaotus.

PL - Premium liiga; EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B.

Kommentaarid

AreYouReady   •  
(217.159.171.***)
Kus on eeldatav algkoosseis?
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
miks ei ole algkoosseisu graafiliselt?
Remmelkoor, Kangur, Annama ja Pulst on alati oma tutvustustele graafiliselt algkoosseisu pannud, aga Voolaid ei viitsi seda jätkuvalt ja korduvalt teha. Siin peab Soccerneti peatoimetaja sekkuma. See on oluline!
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Asi parandatud. Tänud!!!

#soccernethoolib
#Comingout
AreYouReady   •  
(217.159.171.***)
Minu variant: Vaikla - Škinjov, Appiah, Nesterovski, Ivanjušin - Irie - Poljakov, Zakarliuka - Tounkara, "ründaja Ukrainast", Novruzov

Sisene
OLUKORRAD KLAARIKS
Videokohtunik | Hooajale joon alla! Rähklemine ja sülitamine ning suluseisud ja sisselendamised panid kukalt kratsima  (+ kogu aasta statistika)
VAPRUS TÄIENEB
KURE JUTUD
Kožuhhovski: kui meilt nii palju mehi parematesse klubidesse läks, räägib see tehtud heast tööst  (+ keskväljast, Dõmovist, elu vormis Lahest)
LAHKUJA JA JÄÄJA
JUUBELISAADE
UUE JUHENDAJAGA UUS HINGAMINE
Sujuvalt peatreenerit vahetanud Kalev töötab teadlikumalt, hoidudes karikasurvest ja
TEHINGUD KODUMAAL
JUTUD LIIDRIST
Udune Albion | Arsenali erisaade: Wenger ehitas Emiratesi, Arteta pani tuled põlema
TIPPJALGPALLILE JOON ALLA
Jalgpalli lennunduse vastu vahetanud Signy Aarna: ei kripelda üldse, sest mu parimad jalka-aastad on möödas
RISTNURK
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Nõmme Kalju FC
0
0
0
0
0:0
0
2.
Paide Linnameeskond
0
0
0
0
0:0
0
3.
Tartu JK Tammeka
0
0
0
0
0:0
0
4.
Tallinna FC Flora
0
0
0
0
0:0
0
5.
JK Tallinna Kalev
0
0
0
0
0:0
0
6.
FC Kuressaare
0
0
0
0
0:0
0
7.
Pärnu JK Vaprus
0
0
0
0
0:0
0
8.
JK Narva Trans
0
0
0
0
0:0
0
9.
Harju JK Laagri
0
0
0
0
0:0
0
10.
Tallinna FCI Levadia
0
0
0
0
0:0
0
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

https://www.zone.ee/
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
97
Tallinna FCI Levadia
79
Paide Linnameeskond
65
Nõmme Kalju FC
65
FC Kuressaare
50
Tartu JK Tammeka
39
JK Narva Trans
38
JK Tallinna Kalev
35
Tallinna JK Legion
22
Pärnu JK Vaprus
11
VÄLISMAA ERILOOD

Soccernet.ee pakub pikemat lugemist ka välismaa jalgpalli huvilistele. Loe järele!