Tallinna kolmik, värise! Loomulikku elu elaval Paidel on tõusva trendi jätkumiseks kõik eeldused olemas (9)

Eelmise hooaja viimases mängus lõppes legendaarse Tarmo Neemelo karjäär. Foto: Liisi Troska

Vjatšeslav Zahovaiko alustab tänavu Paides oma neljandat treeneriaastat ja seni on tulemused järk-järgult paranenud: 2017. aastal kuues, 2018. aastal viies, 2019. aastal neljas. 2020. aastal ootab ees esikolmik?

Paide Linnameeskonna tegevjuht Jaanus Pruuli seda ise välja hõikama siiski ei rutanud. "Ma ei ütleks, et eesmärk on selgelt esikolmik. Las seda ütlevad teised klubid. Me tahaks lihtsalt minna igale mängule vastu usuga, et suudame võita. Teise külje alt on selge, et meie eesmärk ei ole neljas koht. Tahaksime ikka igal aastal juurde panna, aga klubipoolset selget kohalist eesmärki ei ole seatud."

Vasakkaitsja Karl Mööl aga pakatab enesekindlusest: "Minu arust ei ole mõtet alla esikolmiku üldse mõelda, ma tüüriks meistritiitli poole! Julgen nii suurelt unistada küll. Me suudame kõigiga mängida. Tuleb olla 36 vooru distsiplineeritud ja näidata head mängu. See on väga suur väljakutse, eriti kui sama eesmärgiga on neli tiimi."

"Eks talviste sõprusmängude pealt on raske suuri järeldusi teha, aga ükski mäng ei tundunud ülikeeruline," arutles ta. "Kui eelmisel aastal Flora, Kalju, Levadia või Narvaga mängisime, siis oli palju raskem. Samamoodi mõned mängud Tammeka vastu. Mullu tundus rohkem, et proovime võtta punkti ja kui veab, siis tuleb kolm. Sel aastal ei tohiks küll aukartust olla - näitasime kõigi vastu domineerivat jalgpalli ja julgesime kõrgelt pressida. Päris hästi toimis," kirjeldas Mööl.

REKLAAM

Zahovaiko: nuriseda ei saa ma kuskilt otsast

Olgu need sihid, mis nad on, aga talv on Paide jaoks olnud suurepärane. Seda kinnitavad ühest suust nii Pruuli, Mööl kui ka peatreener Zahovaiko. Näiteks pole kontrollmängudes Eesti klubide vastu tulnud ühtegi kaotust. "Nuriseda ei saa ma kuskilt otsast, kõik on läinud sujuvalt ja plaanipäraselt. Talvisel perioodil levinud viirushaigused ei möödunud meist küll päris ringiga, aga kõik mehed said korralikult trenni teha. Mõningad mängijad pidid siin kuni kaks nädalat eemal olema, aga üldiselt on kõik väga super," sõnas endine ründetuus.

"Meeskonna komplekteerimise lõpetasime juba detsembrikuus ehk jaanuari alguseks oli täpselt teada, kellega me edasi minema hakkame. Ma arvan, et meil on üsna hästi õnnestunud saada täpselt selliseid mängijaid nagu meile sobib. Oleme saanud pikalt koos treenida ja kokkumängu harrastada," lisas Zahovaiko.

Foto: Brit Maria Tael

Nagu Paidele kombeks, siis toimus talvel ka teatud kaadrivahetus. Mitu senist liidrit tehti rahaks ehk maha müüdi Yann Michael Yao ja Henri Välja, karjääri lõpetas Tarmo Neemelo ning lahkus ka Sören Kaldma. Sisse on aga spordidirektoriks asunud Gert Kamsi abiga toodud uued Aafrika talendid Hadji Drame (Mali), Edrisa Lubega (Uganda) ning kohalikud ässad Joseph Saliste ja Sergei Mošnikov. 

"Me elame loomulikku elu ja see tähendab, et paremad mängijad liiguvad edasi," kommenteeris Zahovaiko üleminekuturgu. "Me ei pane sellele kätt ette. Lahkunud mängijatele on raske asendust leida, aga oleme suhteliselt hästi valmis olnud. Oleme planeerinud nende asendused nii valutult, et saaksime edasi minna. Töömoraal on endiselt kõrge, mängijate motivatsioon laes ja nii on see kogu aeg olnud."

Pruuli usub, et meeskond on järjest rohkem võtmas peatreeneri nägu. "Ma olen igal juhul väga rahul komplekteeritusega, sest meeskonnas on rohkem sügavust ja kvaliteeti. Kõige rohkem tõstaks esile seda, et meeskond on mängustiililt ja omadustelt just selline, millisena Slava seda näeb. Võrreldes eelmise hooajaga on meil veel parem füüsiline ja pressingu pool. Eks seeläbi olemegi mängijaid valinud."

Just vastupidavusele ja füüsisele on intervjuudes rõhunud ka mängijad ja seda kinnitas omalt poolt Mööl. "Võrreldes eelmise aastaga oleme rohkem trenni teinud ja treenerid on hakanud katsetama uusi asju. Füüsilise poole keskmine tase ja oskused on läinud paremaks, et me saaks jätkata sama stiili nagu hooaja teises pooles. Liialt suuri muudatusi pole olnud, aga keskmine tase on paremaks läinud."

Kes võiks olla Paide järgmine müügiartikkel, kelle pealt suvel raha teenida? Pruuli arvab, et paari nädala eest oma 20. sünnipäeva tähistanud paremkaitsja Muhammed Sanneh. "Temal on selgelt juba praegu see kvaliteet olemas. Siin on lihtsalt küsimus, et kuhu ja millise summa eest. Juba talvel oli väljast huvi olemas ja ta käis ka testimas. Talveaken ei ole päris nii suur aken kui suvine ja sai koos otsustatud, et teeme tööd edasi ja saame äkki eurosarja. Suvel on temal hea võimalus minna, aga ei välista, et ta mängib hooaja lõpuni."

"Väga palju loodame ka teistelt välismängijatelt - Mikel Gurrutxaga ja Bruno Caprioli on kindlasti juurde pannud ja nüüd on nad ka meeskonnaga rohkem tuttavad. Loomulikult proovime palju välja võtta ka kahest uuest mängijast, eelkõige Hadji Dramest, kes on omavanuste täielik tippmängija. Temalt ootame X-faktorit, kelleks eelmisel hooajal oli Yao."

Vainumäe on tõeline ebaõnnesõdur

Pikemal vigastuspausil on Kevin Metso ja Magnar Vainumäe, kel eelmine hooaeg täiesti vahele jäi ja põlvetraumade tõttu on tal pikki pause olnud ka varem. Trennis murdis kaaslasega kokku põrgates ninaluu kapten Andre Frolov, aga tema peaks hooaja alguseks rivis olema. Või siis vähemalt teiseks-kolmandaks vooruks.

Vainumäel jäi eelmine aasta täiesti vahele ja tagasi pole ta veel ka selle hooaja alguseks. Foto: Gertrud Alatare

"Vainumäe seis on keeruline. Nii noores eas panevad sellised katsumused iga inimese proovile. Ta on tõeline ebaõnnesõdur, aga tegelikult väga tugeva sisuga ja motiveeritud," iseloomustas Zahovaiko 21-aastast poolkaitsjat. "Teda ei ole traumad ega tagasilöögid rivist välja viinud. Meie klubina oleme talle toeks olnud ja oleme siiamaani jätkuvalt. Treeneritena oleme kannatlikud ja ootame, millal tema tervislik seisund stabiliseerub ja ta võiks naasta meie peagruppi tagasi."

Kui eelmisel aastal oli Paide jaoks kohati probleemiks KTM-reegel, siis tänavu peaks selles vallas olema kõik korras. "Seis on palju parem. Meie esindusmeeskonna treeninggrupis on 14 KTM-i," lausus Pruuli. "Viis tükki on meie oma kasvandikud 2001. ja 2002. aasta gruppidest, ülejäänud on varasemad, kunstlikud või saanud KTM-iks. Tõsi, võib tulla ette, et mingis mängus ei saa me panna välja kõige tugevamat koosseisu, aga tõenäoliselt pigem mitte."

Ja siis see eurosari, kuhu Paide veel piletit teeninud ei ole. Võibolla tehakse debüüt juba sel aastal, võibolla lükkub see vähemalt aasta võrra edasi. Tänavu pole asi enam Paide enda kätes, vaid tuleb karikavõistlustel loota Flora või Kalju triumfile. Ilmselt saab kõik selgeks juba veerandfinaalidega, sest seal on omavahel vastamisi Flora-Tammeka ja Kalju-Trans. Tõenäoliselt tuleb just nende nelja meeskonna seast tulevane karikavõitja.

"Loos on meie jaoks parim, mis sai olla," sõnas Mööl. "Eraldi pabinat see sisse ei too, aga loos oli väga positiivne. Kui Narva või Tammeka peaks karika võitma, siis on nad vähemalt pidanud mitu kõva mängu pidama ja selle koha auga välja teeninud." 

Pruuli kinnitas, et eelarvesse eurorahasid sisse ei ole kirjutatud, aga eurosarjast välja jääda klubi mõistagi ei sooviks. "Eks väljajäämine oleks halb selle nurga alt vaadates, et kui me neljanda koha meeskonnana edestasime järgmist 25 punktiga, siis poleks see ilmselt Eesti jalgpallile kuigi hea. Teistpidi on sellised ju reeglid ja me oleme sellega igatpidi kursis. Tuleb lihtsalt hetkel poolhuumoriga Florale ja Kaljule pöialt hoida. Kui tõsisemalt vaadata, siis eelarve on tehtud selliselt, et me hetkel Euroopas ei ole. Vastasel korral oleks tegemist suure riskiga. Kui see koht tuleb, siis on see boonuseks. Kui ei tule, siis tuleb tööd edasi teha."

Foto: Brit Maria TaelMeeskonna staar - Sergei Mošnikov

Mošnikov pole kindlasti klassikaline staarmängija profiil, kes kõmmutaks kümneid väravaid, sõidaks uhkete autodega ja võtaks noormängijate kallal. Pigem on tegu vaikse liidriga, kes suudab mängu otsustavat mõju avaldada hoopis nähtamatumal moel.

Suurepärase söödusilma ja tehnikaga Mošnikov võib tagantjärele targana olla vabalt selle hooaja parim üleminek. Zahovaiko sai 32-aastase poolkaitsja näol endale kindlasti usaldusisiku ja platsile korraliku treeneri käepikenduse. 35 mängu koondises on ikkagi teatav garantii.    

Foto: Brit Maria TaelKellel silm peal hoida? Kristofer Piht

Piht on Paide meeskonnas figureerinud juba paar aastat, aga tõelist läbimurret veel teinud ei ole. Aega veel on ja tundub, et tänavu võib olla just tema aasta, sest praegu tundub ta olevat meeskonna esiründaja. Kui ainult vigastusetont jälle külla ei tuleks.

"Tähtis on see, et ta on terve ja saab täies mahus trenni teha. Talvine ettevalmistusperiood kulub talle marjaks ära. Ta on töökas, tubli ja motiveeritud. Selliseid mängijaid ma Paide meeskonda tahangi," iseloomustas Zahovaiko hiljuti Pihti. 

Suurim küsimärk?  Edurivi

Kes hakkab Paide eest väravaid lööma? Edrisa Lubegal on kohanemine aega võtnud ja esindusmeeskonna eest pole ta veel jalga valgeks saanud, Ander Ott Valge pole suutnud jalaga ust lahti rammida ning Piht pole end veel tõestanud.

Kui üks neist kolmest lööb vähemalt 10-15  väravat, siis on Paide jaoks seis juba väga hästi. Samas muudaks olukorra oluliselt mugavamaks ka Kevin Kauberi tagasitulek vigastuspausilt. Oluline on, et väravaid tuleks stabiilselt ka suuremate vastaste vastu, mitte kübaratrikkide kaupa lõpuotsa satsidele.

Paide Linnameeskond
Peatreener
: Vjatšeslav Zahovaiko
Abitreener: Erki Kesküla
Väravavahtide treener: Jüris Sahkur
Fitness-treener: Andrei Veis
Füsioterapeut: Antti Ventsel
Kapten: Andre Frolov
EJL-i stipendiaadid: Ander Ott Valge, Magnar Vainumäe, Kristofer Piht, Joel Kokla, Kevor Palumets ja Kristjan Pelt
Eelarve: 950 000 eurot (esindusmeeskond 520 000)
Koduväljakud: Paide linnastaadion ja Paide kunstmuruväljak
Duubelvõistkond: Paide Linnameeskond U21 (Esiliiga B)
Kodulehtwww.paidelinnameeskond.ee
Esimene mäng (ühtlasi ka esimene Soccernet.ee telemäng): 7. märtsil kell 16.00 vs. JK Tallinna Kalev (Kalevi kunstmurustaadionil)

Koosseis:

Väravavahid: Rene Merilo, Marten Ritson, Mattias Sapp, Mait Toom.
Kaitsjad: Siim Aer, Mikel Gurrutxaga, Rasmus Kallas, Martin Kase, Kristjan Kurim, Karl Mööl, Kristjan Pelt, Muhammed Sanneh.
Poolkaitsjad: Bruno Caprioli, Hadji Drame, Joel Kokla, Siim Luts, Magnar Vainumäe, Andre Frolov, Kevin Metso, Sergei Mošnikov, Sander Sinilaid, Kevor Palumets, Joseph Saliste, Edgar Tur.
Ründajad: Kevin Kauber, Edrisa Lubega, Jaagup Luts, Kristofer Piht, Ander Ott Valge.

Võimalik algkoosseis:

Paide Linnameeskond - Football tactics and formations

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:

Hadji Drame (Mali ääreründaja, Yeelen Olympiquest) liitus klubiga
Kristjan Kurim
 (kaitsja, Kalju U21-st) liitub klubiga.
Edrisa "Torres" Lubega
 (Uganda ründaja, Proline'ist) liitus klubiga.
Rene Merilo (väravavaht) naasis laenult Järves ja jääb klubisse.
Sergei Mošnikov (poolkaitsja, Palangast) sõlmis aastase lepingu.
Kevor Palumets (ründav poolkaitsja, Tabasalust) liitus klubiga.
Joseph Saliste (poolkaitsja, Transist) liitus klubiga.

Välja:

Sören Kaldma (poolkaitsja) lahkus klubist ja liitus Kaleviga.
Tarmo Neemelo
 (ründaja) lõpetas karjääri.
Tanel Neubauer (kaitsja) lahkus klubist.
Kaarel Rumberg (väravavaht) siirdus Tabasalusse.
Patrick Sylva (Gambia ründaja) leping lõpetati.
Henri Välja (poolkaitsja) müüdi Florale.
Yann Michael Yao (Elevandiluuranniku ääreründaja) siirdus Slovakkia kõrgliigasse.

Hooajaeelsed mängud:

18.01. Tampere Ilves (FIN) - Paide Linnameeskond 2:0
25.01. Paide Linnameeskond - Nõmme Kalju FC (PL) 2:1 (Tur, Mööl)
31.01. Tallinna FCI Levadia (PL)  - Paide Linnameeskond 0:1 (Luts)
08.02. Tartu JK Tammeka (PL) - Paide Linnameeskond 1:2 (Luts, Piht)
15.02. Tallinna FC Flora (PL) - Paide Linnameeskond 1:1 (Kase)
29.02. Ekenäs IF (FIN EL) - Paide Linnameeskond 2:4 (Piht, Caprioli, Mošnikov, Saliste)

Võit; viikkaotus.

PL - Premium liiga; EL - Esiliiga, FIN - Soome kõrgliiga, FIN EL - Soome esiliiga.

Kommentaarid

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Kindlasti väga hea koosseis. Kui 2 hooaaega tagasi kevadringis oli vahepeal tunne, et miks Slava säkki ei saa, siis tuleb nentida, et juhtkond oli tark. Hea võistkond on kokku saadud ja mõnuga ootaks 3 suurema kottimist
võttes arvesse   •  
(91.129.111.***)
oskab keegi õelda mis aastal viimati vōitis pealinnast väljaspool klubi meistritiitli?
Martin Prostang   •  
(37.157.104.***)
Ilmselt Maardu 2000
Denis Krestinin   •  
(87.119.182.***)
Edu Paidele
Kaili Neverovskaja   •  
(85.253.9.***)
Alates 1992.a mil Premium Liiga algas, siis mitte keegi, peale 1999 ja 2000.a kui oli Maardu FC Levadia.
Aga loodan, et Paide nüüd tuleb, teeb ja on 😁
Vask   •  
(193.40.13.***)
Kui Maardut pidada Tallinna väliseks, siis Kalju tuli 2018 meistriks. Nõmme kuuluvus Tallinna külge on juriidiline
Kebab   •  
(213.184.40.***)
Viimati viidi tiitel väljaspool pealinna 1985. aastal Pärnu Kalakombinaat/MEK poolt.
Taavi Usta   •  
(37.157.111.***)
Kas Paide harjutab see aasta juba Paides või on trennid ikka Tallinnas?
Taavi Usta   •  
(37.157.111.***)
Järgmine sisupoolest väljaspoolt Tallinnat ma loodan, et tuleb Pärnust. Peaegused solidaarsus mehanismid, Pärnu traditsioonid ja sisemine konkurents Pärnus soosib sellise olikorra tekkimist 5 aasta jooksul.

Sisene
VÄLISMAA FOOKUSES
TASKUHÄÄLINGU VÄRSKE OSA
Pikk ette (ja ise järele) | VAR, millal juba tuled? Eesti kohtunikud vajavad sind oma skandaalsetelt otsustelt tähelepanu kõrvale juhtimiseks
EESTI NAISTE KOONDIS
TAMMEKA MEES SIHIB KÕRGELE
Ambitsioonikas Kiidjärv: esiteks on vaja Tammekas Pechter ära süüa ja siis koondises Hein. Seejärel on uksed lahti
EESTLASED VÕÕRSIL
MÕTTEID
Ott Järvela | Hukka tuleb mõista vastutustundetu Armeenia delegatsioon, mitte mõistust kuulanud Karol Mets
VÄÄRT VAATAMIST-LUGEMIST
 
Valencia pimedad mehed
VÄLISMAA
Valencia pimedad mehed (2)
Kahekordne Meistrite liiga finalist Valencia jättis selja taha klubi ajaloo kõige nukramaigulisema suve ja fännid ei jõua ära oodata, millal neil avaneb võimalus omanik Peter Limi pea teibasse ajada.
REKLAAM
SOCCERNET TV
RISTNURK
REKLAAM
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
21
19
1
1
56:15
58
2.
Paide Linnameeskond
23
17
0
6
57:24
51
3.
Nõmme Kalju FC
24
14
5
5
46:15
47
4.
Tallinna FCI Levadia
23
13
5
5
55:29
44
5.
Viljandi JK Tulevik
24
9
2
13
27:41
29
6.
Tartu JK Tammeka
24
7
7
10
27:37
28
7.
JK Narva Trans
23
5
6
12
21:33
21
8.
Tallinna JK Legion
24
5
6
13
18:40
21
9.
FC Kuressaare
24
4
7
13
23:48
19
10.
JK Tallinna Kalev
24
3
3
18
13:61
12
SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
PREMIUM LIIGA ÜLEMINEKUD

Vaata, millised muutused on toimunud Eesti meistriliiga klubides!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

  • K, 19.00 Legion II - Zenit (väikesed karikavõistlused)
  • N, 19.00 PJK - Pärnu Vaprus (Esiliiga)
  • L, 13.00 Tulevik - Tammeka (Premium liiga)
  • L, 15.00 Trans - Levadia (Premium liiga)
  • L, 17.00 Pärnu Sadam - Team Helm (Rahvaliiga)
  • P, 13.00 Kuressaare - Flora (Premium liiga)
  • KÕIK näidatud mängud ja kava on siin!

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
58
Paide Linnameeskond
51
Nõmme Kalju FC
47
Tallinna FCI Levadia
44
Viljandi JK Tulevik
29
Tartu JK Tammeka
28
JK Narva Trans
21
Tallinna JK Legion
21
FC Kuressaare
19
JK Tallinna Kalev
12
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK