Howard Webb: Kovacicil vedas, et talle punast kaarti ei näidatud (1)

Manchester City peatreener Pep Guardiola ja poolkaitsja Mateo Kovacic. Foto: Scanpix / David Klein / Reuters

Arsenal lõpetas pühapäeval kaheksa aastat kestnud ootuse Premier League'is Manchester City vastu, saades kodus Gabriel Martinelli 86. minuti väravast 1:0 võidu. Palju kõneainet tekitas City poolkaitsja Mateo Kovacici tegutsemine.

Kovacic tegi 29. minutil keskväljal vea Arsenali kapteni Martin Ödegaardi vastu, saades selle eest kollase kaardi, kuid paljude arvates oleks pidanud Kovacici punase kaardiga mängust eemaldama.

Endine tippkohtunik ja praegune Inglismaa kohtunikekogu pealik Howard Webb selgitas saates "Match Officials: Mic'd Up", et kui peakohtunik Michael Oliver oleks Kovacicile punast kaarti näidanud, siis olnuks see VAR-i poolt väga selge "kontroll lõpetatud" olukord. Samas leidis Webb, et VAR käitus mitte sekkudes õigesti, sest väljakul tehtud otsus polnud kohtuniku ilmselge eksimus.

Kovacic tegi 35. minutil järgmise vea keskväljal Declan Rice'i vastu, aga kogenud horvaat pääses teisest kollasest kaardist ja eemaldamisest. "Ma arvan, et Kovacicil vedas, et talle teist kollast ei näidatud. Teised kollased on midagi, millesse VAR ei saa sekkuda," sõnas Webb.

Ta lisas: "Kohtunik ei taha mängule negatiivset mõju jätta, reageerides mingis olukorras üle. Vahel on mängijal kollane kaart all ja siis on surve näidata talle teist kollast. Survet avaldavad väljakul teised mängijad. Kui ta seda olukorda üle vaatab, saab aru, et teine viga oleks pidanud olema kollane kaart, mis tähendanuks Kovacici eemaldamist."

Kovacici kohtumine lõppes 68. minutil, kui Manchester City peatreener Pep Guardiola ta välja vahetas. Arsenal võitis Martinelli väravast 1:0 ja tõusis tabelis teiseks, aga liidrikohal oleval Tottenhamil on sama palju punkte. Teise kaotuse järjest saanud Manchester City langes kolmandaks ja kaotab Londoni meeskondadele kahe punktiga.