Kaheksakordne Euroopa meister ujus kaheväravalisest kaotusseisust välja, Eesti teisipäevane vastane alustas kaotusega (0)

Sakslannad tulid 0:2 kaotusseisust välja. Foto: Scanpix / Lisa Leutner / Reuters

Koondised üle terve Euroopa tegid esimese sammu 2025. aastal Šveitsis toimuva naiste EM-finaalturniiri suunas. Kõige julgemalt alustas Hispaania, kes lõi Belgiale seitse vastuseta väravat. Tiitlikaitsja Inglismaa alustas viigiga Rootsi vastu.

A1-valikgrupis alustas Norra kindla võiduga, kui tulemusega 4:0 saadi jagu Soomest. Mõlemal poolajal löödi kaks väravat, sealjuures oli äärekaitsja Thea Bjelde koondiserindel täpne esimest korda. Samas grupis sai pisut üllatuslikult Itaalia jagu Hollandist, saates 2017. aasta Euroopa meistri võrku kaks palli.

A-tugevusgrupi 2. jaos esines ülimalt enesekindlalt valitsev maailmameister Hispaania, kelle ridades tegid Salma Paralluelo (kübaratrikk), Esther Gonzalez (kaks väravat), Jenni Hermoso ja Sheila Garcia mängus Belgiaga lõppseisuks 7:0. Veebruaris esimese naiste Rahvuste liiga tiitli võitnud Hispaania pole sel aastal pidanud võrgust ühtki palli korjama, eespool on jõutud sihile kokku 12 korral. Võidukas oli ka Taani, kes sai jagu Tšehhist.

A3-grupis heideldi üsna tasavägiselt, kui Prantsusmaa leidis Iirimaa vastu vaid ühe värava ning Inglismaa ja Rootsi mängisid 1:1 viiki. Prantslannade särgis oli täpne Marie-Antoinette Katoto, kes on skoorinud kolmes järjestikuses kohtumises: Meistrite liigas BK Häckeni, koduses kõrgliigas Dijoni vastu ja EM-valikmängus. Inglismaa ja Rootsi matšis said kodused 24. minutil ette, kui Lauren James keerutas palli kasti Alessia Russole, teise poolaja keskpaigas näitas täpset peanuppu ka Fridolina Rolfö.

Esimese tugevusgrupi neljandas nelikus jõudsid nii Island kui Saksamaa kolme tabamuseni, mõlemad oma vimkaga. Kui neist esimene sundis Poolalt omavärava, lubamata vastasel vastata (lõppseisuks 3:0), siis sakslannad jäid Austria vastu kiirelt 0:2 kaotusseisu. Klara Bühli duubel ja kapten Giulia Gwinni penalti aitasid kaheksakordse Euroopa meistri üheväravalise võiduni.

Eesti koondisega C5-grupis heitlevad Luksemburg ja Albaania jõudsid avamängus tulemuseni 2:1. Lahtises mängus oli esimesena õnnelik külalisnaiskond, kelle ridades tegi avapoolaja lõpus skoori vasakkaitsja Lucie Gjini. Terve mängu jooksul 17 korda (neist üheksal korral raamidesse; Albaania vastavad näitajad olid 9 ja 5) peale löönud Luksemburg vastas 68. minutil, võit kahmati endale 89. minuti tabamusega.

Teisipäeval teeb avaetteaste ka Eesti koondis, kui võõrsil ollakse vastamisi Albaaniaga. Kell 21 algavat mängu näitab otsepildis Soccernet TV.