Kahest noorest ründajast loobunud Paide otsib väravalööjat. Kams: Henrit oleks tahtnud! (0)

Vinny Loic Nkwinga arenes küll kiiresti, aga Paide vajas valmis mängijat. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna spordidirektor Gert Kams selgitas, miks otsustas klubi loobuda ründajate Vinny Loic Nkwinga ja Modou Lamin Demba teenetest. Lisaks avaldas ta, et Paide loodab suvise üleminekuakna jooksul käed lüüa veel ühe ründajaga.

18-aastane kamerunlane Nkwinga alustas Paidega talvel hooaja ettevalmistust ja ehkki juba jaanuaris märkis Kams, et nooruk pole päris loodetud tasemel, võeti ta siiski laenulepingu alusel meeskonda. Premium liigas jõudis Nkwinga platsil käia viies kohtumises, saades kõige rohkem mänguaega 25 minutit. Siiski õnnestus tal 7. mail Paide 4:1 võidumängus Kuressaarele tosina väljakul viibitud minuti järel ka värav lüüa.

Rohkem minuteid teenis Nkwinga Esiliigas mängiva Paide duubelmeeskonna ridades. Seal jäi tema arvele 15 kohtumisega kuus tabamust, viimati kostitas ta 14. mail 7:1 võidumängus kübaratrikiga Ida-Virumaa Alliance'i.

Ent kuna Paide põhimeeste sekka kuuluvad välismaalastest juba väravavaht Ebrima Jarju, kaitsjad Abdul Razak Yusif ja Dehninio Muringen, keskväljamees Dominique Simon ja ründaja Mechini Gomis, äsja registreeriti enda ridadesse Ghana koondises ning Hollandi ja Šotimaa kõrgliigas mänginud ründaja Thomas Agyepong ning mänguminuteid on kõrgliigas omajagu kogunud ka Babou Cham, ei peetud Nkwingaga välismängija koha kinni hoidmist mõistlikuks.

"Nkwingaga oligi meil kokkulepe juuni lõpuni. Võtsimegi ta Esiliiga ründajaks perspektiiviga vaadata, kuidas ta areneb. Ja tegelikult ta areneski päris tublist, aga tänase seisuga on meil vaja valmis mängijat, kes on kohe võimeline esindusmeeskonnas alustama," selgitas Kams pärast Paide ja Flora 0:0 viiki Soccernet.ee-ga vesteldes.

Dembat segas põlvetrauma

Vjatšeslav Zahovaiko käe all värskelt Gambia meistriks tulnud Real de Banjulist laenatud Demba puhul võetigi aga algusest peale teadlik risk. 20-aastane ründaja käis platsil vaid ühes aprillikuises Esiliiga kohtumises ja seal kirja saadud 45 minutit jäid talle Eestis ainsateks. Seejuures õnnestus tal tolles 3:3 viigimängus Flora U21-ga ka värav lüüa.

Modou Lamin Demba kuulus Paide protokolli vaid kahes mängus. Foto: kuvatõmmis jalgpall.ee otseülekandest

"Demba puhul me teadsime, kui ta Eestisse tuli, et tal on põlveprobleem. Ta käis uuringutel ja selgus, et see põlveprobleem ongi tõsisem probleem," võttis Kams gambialase käekäigu kokku.

Paide tänavune kirstunael on olnud võimaluste realiseerimine, sest ise löödud 16 väravast vähem tabamusi on kirjas vaid kolmel meeskonnal. Lisaks eile Flora vastu Premium liigas debüteerinud Agyepongile otsitakse Kamsi sõnul ründesse veel ühte täiendust.

"Üks mõte veel on, vaatame, kas see realiseerub. Henrit oleks tahtnud, aga temal on üks uus koht, kuhu ta läheb!" muigas ta, viidates äsja Hong Kongi kõrgliigasse kolinud Henri Anierile, kes esindas Paidet 2021. aastal ja lõi 30 mänguga 26 väravat. "Ka Thomas annab kindlasti meie mängule väga palju juurde. Ent mingid mõtted on , et tuua veel natuke tugevust juurde. Mingite teiste omadustega mängijat kui Gomis on. Ta on mänginud väga hästi, aga töötame selle nimel, et saaks kellegi veel," sõnas Kams.

Paide reisib juba homme ehk pühapäeval Kopenhaageni kaudu Fääri saartele, et kohtuda kolmapäeval kell 21.00 Konverentsiliiga esimeses kvalifikatsiooniringis B36 Torshavniga. Seda mängu näitab otsepildis ka Soccernet.ee. Korduskohtumine peetakse Tallinnas Kadrioru staadionil 20. juulil algusega kell 18.30.