Kolmel järjestikusel minutil skoorinud Saku avas Balti liigas võiduarve (0)

Saku Sporting lõi Lätis viis väravat. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee (arhiiv)

Saku Sportingu naiskond skooris võõrsil Riia FSK vastu avapoolaja kolmel järjestikusel minutil ning võitis lõpuks mängu tulemusega 5:2.

Esimese tabamuse vormistas 22. minutil nurgalöögi olukorras Kairi Himanen. Kiirelt lõi peaga järgmise värava Katriin Saulus, kes andis seejärel ka resultatiivse läbisöödu Emma Treibergile, kes lahendas üks-üks olukorra edukalt.

Avapoolaja lõpus vähendasid lätlannad vahet, kuid teise poolaja alguses pääses Saulus vastaste valesöödust puurivahiga silmitsi ja lükkas palli alla nurka.

53. minutil vähendasid võõrustajad ilusa kauglöögiga veel korra vahe kaheväravaliseks. Lõppnumbrid lõi tabloole vahetusest sekkunud Ruth Hansar, kes sai 83. minutil Himanenilt söödu ja lennutas palli lati alla.

Kahe värava autor Saulus vigastas 89. minutil ära Riia FSK puurivahi, mistõttu mäng seisis kuus minutit ja kindanaine kanti lõpuks väljakult kätel ära. Saulus sai vea eest kollase kaardi.

Saku sai kirja oma Balti liiga hooaja teises mängus esimese võidu (varasemast oli kirjas 3:5 kaotus Tallinna Florale) ning tõusis kolmandale tabelireale, mis viiks põhihooaja lõpus poolfinaali.

Riia FSK - Saku Sporting  2:5 (1:3)
43., 53. - 22. Kairi Himanen, 23., 51. Katriin Saulus, 24. Emma Treiberg, 83. Ruth Hansar

Saku: Ksenija Jerofejeva, Anna Mariin Juksar, Riin Satsi, Berle Brant, Elise Kreuz, Triin Satsi, Grete Daut, Kairi Himanen, Lisandra Rannasto, Katriin Saulus, Emma Treiberg.
Vahetusest: Eliisabet Pedak, Eva-Maria Kriisa, Angela Raidmets, Kethy Õunpuu, Ruth Hansar, Sandra Tarlap.

1. Tallinna FC Flora      2 2 0 0 8:3 6
2. Šiauliai FK Gintra     2 2 0 0 3:0 6
3. Saku Sporting          2 1 0 1 8:7 3
4. Riia SFK               3 0 1 2 4:8 1
5. Riia FS Metta          3 0 1 2 2:7 1