Koppel avaväravale eelnenud olukorrast: ma ei saa enam käega mängu reeglist aru, keeruline on kommenteerida (0)

Tartu Tammeka peatreener Kaido Koppel. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liigas üheksandal kohal asuv Tartu Tammeka sai neljanda kaotuse järjest, kui kodus jäädi 0:2 alla Tallinna Legionile. Peatreener Kaido Koppel kurtis, et kuigi Reio Laabus on taas mängukõlbulik, siis Tammekal on endiselt koosseisuprobleemid.

Mis läks Tammekal Legioni vastu valesti või millest puudu jäi? "Ma annan üldisele küsimusele üldise vastuse: me ei suutnud oma värava all otsustavaid momente piisavalt hästi kaitsta ja vastase värava all palli sisse lüüa," lausus Koppel mängujärgses intervjuus Soccernet.ee-le.

Esimene poolaeg oli üpris võrdne, aga kui Tammeka jäi teise poolaja alguses kaotusseisu, siis tartlaste rünnak enam ei toiminud. "See värav mõjutas mängu tugevalt. Legion sai rohkem kinnisemalt ja konservatiivsemalt mängida. See mõjutas mängu üldist tasakaalu ja aitas neil paremini kontrollida edasist tegevust," kommenteeris Tammeka juhendaja.

Legioni avavärava eel tabas pall keskväljal Pavel Dõmovi kätt, aga vilet ei kõlanud ja tartlased jäid käega mängu nõudma. Mäng aga jätkus ja Legion haaras juhtohjad. "See on fakt, et kui vilet pole olnud, siis pead lõpuni mängima, oma karistusalas paremini kaitsma ja et see pall karistusalasse ei jõuaks. See on fakt ja selles peame paremad olema. Ma ei saa enam käega mängu reeglist aru. Keeruline on seda kommenteerida. Kui vilet ei olnud, siis järelikult oli vaja edasi mängida."

Tammekal on käsil mõõnaperiood, aga varasemad hooajad on näidanud, et just suvel koguvad tartlased hoogu. Kus kohast see lisatõuge ja õnnestumine saada? "Mitte kogu 90 minuti vältel, aga mängupilt oli teatud perioodidel väga okei. See annab aluse, mille pealt edukaid tulemusi ehitada. Üks asi, millest tunnen treenerina puudust, on see, et saaks iga mäng täiskoosseisuga mängida. Vahepeal mängib Taijo Teniste, vahepeal Karl Läänelaid, vahepeal mängib [Kevin] Aloe, vahepeal on [Tanel] Tammik vasakkaitsja, vahepeal keskkaitsja, vahepeal [Kevin] Anderson keskpoolik, vahepeal keskkaitsja ja nii edasi ja nii edasi. Jalgpallimeeskondade puhul on rütm ja kokkumäng oluline. Hea meeskondliku töö pealt saab viisakalt ja korralikult esineda, aga i-le täpi panemisel on vaja koosseis natuke stabiilsemaks saada, et ei oleks nii palju vangerdamist.

Mängijad, kes on hetkel vigastatud, näevad vaeva, et tulla tagasi ja loodame selle tasakaalu paremaks saada. Keskväli oli seekord selline, nagu hooaja alguses lootsime. Eelnevalt see selline ei olnud, aga nüüd oli äärtel probleeme. [Tristan] Koskor oli äärel ja nii edasi. Päev-päevalt liigub asi paremaks. Mängijad peaksid iga päevaga paranema ja loodame asjad paremini paika saada."

Suvine üleminekuaken on avanenud. Kas Tartu Tammeka plaanib midagi? "Plaanid on. Mulle ei meeldi tühja juttu rääkida. Kui midagi on paigas, siis küll klubi räägib välja, aga ma ei viitsi tühja juttu ajada."