Lätlased andsid Eesti tiimidele sõnaõigust, kuid kahmasid võidupunktid kindlalt endale (galerii!) (0)

Hetk enne Patrick Genro Veelma karistuslööki. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kui Liivimaa Taliliiga A-tasandil sai JK Tallinna Kalev 1:3 lüüa FK Liepajalt, siis sarnaselt said lüüa ka Pärnu JK Vaprus ja Tartu JK Tammeka. Nii läksid täna laual olnud üheksa punkti kogu täiega lätlastele.

Vapruse jaoks hakkasid asjad kärisema 10. minutil, kui oma karistusalas palliga julgelt mängides sellest ilma jäädi ning Emils Knapašis kandis Grobinas SC/LFS-i karistuse eest hoolt. Avapoolajal rohkem väravaid ei sündinud. Kui aga mängitud sai 60 minutit, õnnestus Vaprusel nurgalöök võita. Kapper viis palli nurgalipu juurde ning silmates tuge pakkunud Henri Väljat, saatis palli ruttu teele. Poolkaitsja keeras värava poole ning pani tsenderduse, millele õhku kerkinud Kristjan Kask pea vastu pani - 1:1.

Tähistusega koos liikus kogu Vapruse algrivistus väljakult ära - ruumi tehti vahetusmängijatele. Paari minutiga olid pärnakad taas kaotusseisus ning koos kahe kiirelt järgnenud tabamusega jäädi Grobinasele, kes jäi 84. minutil punase kaardi tõttu vähemusse, alla 1:4.

Ka Tammeka oli mängus Tukumsiga esimeseks korjavaks pooleks. Seda seetõttu, et 22. minutil mängiti pall ohtlikult keskväljale, vastane sai selle kätte ning kaitsjate küüsist pääsenud Kristians Kaušelis toimetas palli võrku. Pausile mindi siiski viigiseisuga tänu ilusale karistuslöögile: 36. minutil keerutas Patrick Genro Veelma mänguvahendi viiemehelisest müürist mängleva kergusega posti kõrvale. Tammeka murti siiski maha viimase kümnekonna minutiga, kui täpsed olid Markuss Prohorenkovs ja Ilja Atligins.

Tartlaste eest tegi matšis kaasa ka 22-aastane Saksamaa passiga poolkaitsja Sidnei Balde Djalo, kes on noorteklassides kandnud nii Wolfsburgi kui St. Pauli särke. Viimati mängis ta Altona 93 ridades, leping lõppes 2022. aasta sügisel.

B-tasandil heitleva Vapruse jaoks oli tegemist esimese matšiga Liivimaa Taliliigas. Tammekal, kes on Grobinasega juba mänginud (1:4), on kirjas kaks kaotust.