Levadiat kulla suunas tüürida prooviv Vassiljev uuest ametist: see on tõehetk, aga ka õige valik, mitte juhus (klubi otsib täiendusi!) (8)

Vladimir Vassiljevist sai püsivalt Levadia peatreener. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Sel nädalal selgus, et Martin Reimi lahkumise järel Tallinna FCI Levadia peatreeneri kohusetäitjaks nimetatud senine abitreener Vladimir Vassiljev (32) võtab töö püsivalt üle ja tüürib mullust hõbedaklubi aasta lõpuni. Vassiljev ütles intervjuus Soccernet.ee-le, et tema jaoks on tegu tõestamise kohaga ja sisetunde kohaselt on ta katsumuseks valmis.

Alates 2017. aastast Levadia esindusvõistkonna abitreenerina töötanud Vassiljev maitses Premium liiga peatreeneritööd esmakordselt eelmise aasta sügisel, kui juhendas Levadiat serblase Aleksandar Rogici lahkumise järel hooaja lõpuni.

Tänavu pärast Reimi minekut jõudis ta peatreeneri kohusetäitjaks olla kahes matšis, millest esimeses alistati 4:0 TJK Legion ja teises kaotati lõpuminutite väravatest 1:3 oma suurimale rivaalile Florale. Levadia juhtkond tegi aga nüüd otsuse, et pole vaja väljast uut treenerit tuua, vaid Vassiljev on selle töö jaoks õige mees. Muuhulgas Eesti koondiseski abitreenerina töötav Vassiljev usub, et praegu on õige hetk karjääris uus samm astuda ja proovida Maarjamäe klubi kullani tüürida.

Kui Martin Reim lahkus omal soovil Levadiast ja sind tehti peatreeneri kohusetäitjaks, ütlesid, et pigem pole koht, kus sulle õnne soovida. Kas nüüd, mil on kindel sinu jäämine peatreeneritoolile, võib õnne soovida?
No puht teoreetiliselt võib küll, jah.

Mis mõtete ja tunnetega sa selle rolli vastu võtsid?
Mul on kindlasti tõestamishetk. On palju asju, mis mulle meeldivad ja mis mind inspireerivad ja tahan end oma tegudega maksma panna. Tahan klubile öelda ka, et see on õige valik ja suur tänu neile, et nad andsid mulle selle võimaluse, mis lubab mul ennast tõestada. Arvan, et mul on tõehetk. See on väga hea hüppelaud - siit võib edasi minna väga kõrgele.

Kui kaua sa olid sisimas sellise kaliibriga võimalust oodanud?
Ma kunagi ei oota mingit hetke. Ma annan endast parima, töötan ja arenen. Olen sellise põhimõttega, et kui sa teed õiget asja, siis üks hetk see ise tuleb ja ei pea seda ootama. Pead terve elu valmistama oma visiooni, ideid ja kui siis see hetk tuleb, saad neid rakendada. Mina arvan, et ma tegin ausalt oma tööd ja et nüüd see pakkumine tuli, ei ole mingi juhus.

Vladimir Vassiljev võttis töö üle Martin Reimilt. Foto: Brit Maria Tael

Kas sul oli ka mingisugune hetkeline mõttepaus, kus oli vaja mõelda, kas nüüd ja praegu on õige hetk või tuli see otsus, et vahet pole, mis on, ma teen igal juhul selle ära?
Võib-olla 80% minust ütles "jah" ja 20% oli see, et mul on veel mõned teised kohustused; ma ei teadnud, kas klubi tuleb vastu mu tingimustele, kes mulle abiks tuleb; ja olid veel mõned nüansid, näiteks mängijate suhtes - kas lisandub keegi või mitte. Mingi selline 20% oli see kõik kokku, et kas on õige aeg. Aga 80% ütles päris kindlalt, et pean võtma selle pakkumise vastu.

Sellest on juba juttu olnud ka, et sulle on kõrvale vaja veel üht abitreenerit. Kes sind siis abistama tuleb?
Ma ei tea, kas saan sellest kohe rääkida. Aga ma arvan, et lähiajal tuleb see info meediasse. Oodake!

Mis sa arvad, kui kerge saab olema sinu jaoks ülesanne Levadia eesmärgid täita? Olgu tabeliseis, mis on, ma usun, et Levadia mõtleb endiselt kulla peale.
Täpselt nii. Täpselt selline idee meil ongi. Me kõik arvame veel, et see on reaalne eesmärk. Praegu on küll [liidriga] 10 punkti vahet, aga arvan, et kui teeme õigeid asju õige suhtumisega, siis on selles maailmas kõik reaalne. Poistele näitasin ka juba mõned näited, kus seda on tipptasemel tehtud, kus meeskonnad saavad need punktid kätte ja tiitli nimel uuesti võistelda. Lihtne ei ole - see on suur väljakutse. Samas on kõik meie endi kätes, selleks et üritada seda liigat veel võita.

Kui palju erinevad sinu ideed ja nägemused sellest, mida Martin Reim on talvest saati juurutanud?
Levadia on alati otsinud treenereid, kes on samade põhimõtetega, millega olid eelnevad treenerid. Et mängustiil ei muutuks kardinaalselt. Igaühel on lihtsalt oma pisinüansid. Mis puudutab koostööd Martiniga, siis ma kindlasti toetasin teda - meie nägemus oli umbes sama. Aga nüüd ongi mõned pisinüansid ja asjad, mida ma näen, et võiksid teisiti olla, paberil kirjas ja on vaja hakata neid vaikselt rakendama. Nägin alates [Igor] Prinsi ajast, kus temaga töötasin, ja [Aleksandar] Rogici ajal veel, et on väga häid asju, aga samas ka endal mõned ideed, kuidas võiks üht või teist asja teistmoodi teha. Samas midagi radikaalselt me muutma ei hakka.

Levadia peatreeneritöö kõrval on Vladimir Vassiljev Eesti koondises Karel Voolaidi abitreener. Foto: Oliver Tsupsman

Lisaks sellele, et sa oled nüüd Levadia peatreener, oled sa ka Eesti koondise abitreener, aga ööpäevas on endiselt 24 tundi. Kui lihtne nende kahe rolli ühendamine sinu jaoks olema saab?
Arvan, et need on veidi erinevad rollid. Kui siin olen peatreener, on vastutus suurem. Seal olen abitreener ja saan end teistmoodi arendada ja võib-olla vahel isegi oma peale väikese puhkuse anda teistsuguse lähenemisega. Kui te saate teada, kes tuleb mulle abiks, siis kindlasti see inimene saab minu puudumisel mind täielikult asendada ja ma usaldan teda. Arvan, et probleemi ei tohiks tekkida.

Jalgpalliringkonnas on väga hästi teada sinu analüütilisus, väga kõrge töövõime ja detailidega tegelemine. Kas nüüd, kui sa oled peatreener, pead sa enda jaoks oma töö rolli ümber mõtestama või saad sa ikkagi töötada sarnaselt nagu varem, lihtsalt suurema vastutusega?
Arvan, et see teine variant. Sama töö suurema vastutusega. Samas neid inimesi, kes on minu ümber, usaldan ma täielikult. Võin neile ka mõned enda kohustused üle anda ja ma ei karda, et nad ei saa hakkama nendega. Nad on kõik kompetentsed. Arvan, et siit saame sellest isegi juurde panna.

Neljapäeval tuli teade, et Oleksandr Safronov läheb Ukrainasse tagasi. Kas sa peatreenerina sooviksid nüüd kedagi tema asemel juurde ka tuua või tundub sulle, et olemasoleva valikuga kaitseliinis on võimalik hooaeg ära mängida?
Kindlasti hakkame otsima täiendusi, sest kolme keskkaitsjaga on riskantne. Üks saab vigastada, teine saab kollased kaardid ja siis sul ongi mängumehi puudu. Ideaalis oleks neli keskkaitsjat. Ühelt poolt on kahju, et Safronov läks ära. Teisest küljest olen õnnelik, et ta läheb mängima kõrgemale tasemele. Me üritame leida talle asenduse, aga vaatame, mis lähipäevadel toimuma hakkab.

Üleminekuaken ongi nüüd lahti. Kui sina nüüd peatreenerina selle satsi omale ette said, siis selle esimese poolaasta jooksul on neid lahkujaid olnud teisigi. Kas sulle tundub praegu, et on veel mingisuguseid positsioone, kuhu on suve jooksul kindlasti täiendusi vaja?
Kindlasti otsime väravavahti. [Artur] Kotenko ei ole praegu küll üksinda, vaid duubli poistega, aga talle on vaja kõvemat konkurentsi, et ta saaks kellegagi koha eest võidelda. Teda me otsime. Nagu mainisin, siis ka keskkaitsja tahaks juurde tuua. Teisi positsioone vaatame jooksvalt, kui meile tuleb mingisuguseid pakkumisi ja näeme reaalselt kvaliteeti, mis aitaks meil tugevneda. Kõik on võimalik.

Uus peatreener loodab suvel ka mõne uue vutimehega käed lüüa. Foto: Brit Maria Tael

Klubi juhatuses on juba öeldud, et väravavahtidest on Richard Alandile pakkumine tehtud. Kas tema oleks selline variant, mis sulle meeldiks ja sobiks?
Kindlasti! Ta on huvitav projekt - noor poiss, andekas. Kuulsin, et ta on ka väga suurte ambitsioonidega. Arvan, et ta oleks tänasel päeval väga hea täiendus.

Aga te ei ole veel temalt vastust saanud, kas ta on nõus tulema või mitte?
Nii palju kui ma kõrvalt kuulsin, siis Aland otsib omale töökohta, kus ta saaks olla kohe number üks. Meie poolt oli talle info, et ta peab konkureerima. Vaatame, kuidas tal läheb ja kas ta tuleb meile.

Mõned päevad on teil nüüd trennis olnud ka selline väga huvitav poiss nagu Oliver Jürgens. Mis mulje on ta sulle nende paari päeva jooksul jätnud?
Ta on kindlasti üks perspektiivikamaid ründajaid Eestis. See kvaliteet, mis temal on, sellist iga päev ei näe noorel poisil siin Eestis. Ta lööb väravaid ja teeb häid asju trennides. Mis puudutab tema kvaliteeti, siis selles ma ei kahtle üldse. Kui ta oleks meie ridades, siis ta aitaks meeskonda. Arvan isegi, et ta võiks mõned mängud ka põhis mängida. Tegu on väga huvitava mehega!

Nii et selle nurga poleks sinul mitte midagi selle vastu, kui ta näiteks peaks liituma?
Kindlasti, jah. See teeks mulle ainult head meelt. Mulle meeldivad ambitsioonikad noored poisid, kellega saab töötada ja keda saab arendada - kellele saab veel juurde anda igas elemendis. Temal on väga kõrge potentsiaal. Kui ta sooviks meiega liituda, oleks mul ainult üks sõna: jah! Kindlasti ta peaks tulema.

Nädalavahetusel on nüüd tulemas järjekordne suur mäng Paidega. Kuidas sul praegu selle mängu eel mõtted ja tunded on? Kui hästi on Levadia selleks lahinguks valmis?
Tegelikult oli mul juba enne Florat selline tunne, et nüüd hakkab tulema. Meeskonnas on praegu väga positiivne atmosfäär ja mehed toetavad üksteist hästi palju ka väljakul. Aga kahjuks Flora vastu ei suutnud me seda realiseerida kolmeks punktiks. Tegime eksimusi, mis maksid meile kätte. See kaotus ei andnud meile aga suurt tagasilööki. Vastupidi. Pani veel kõvemat tööd väljakul tegema. Mehed annavad endast trennides kõik 100%, kõik tahavad võita. Paide mänguks valmistume väga tõsiselt ja ma näen, et meeskond läheb väga suure jõuga sellele mängule.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Huvitavaid fakte:

  • Vladimir Vassiljev sündis 32 aastat tagasi 1988. aasta 13. veebruaril Venemaa idaservas Magadani oblastis Dukatis.
  • Jalgpallurina on ta Eesti kõrgliigas pallinud Tartu Maagi, Viljandi Tuleviku ja FC Viljandi koosseisus. Esiliigas mängis ta Tammeka, Viljandi ja Levadia duublite eest, samuti ka Infoneti särgis.
  • Ta jõudis olla kaks aastat Levadia U21 võistkonna abitreener, enne kui ta 2016. aastal Argo Arbeiterilt peatreeneritöö üle võttis.
  • 2017. aastast Levadia esinduse juures abitreenerina töötanud Vassiljev oli klubi duubelvõistkonna peatreeneriks eelmise aastani. U17 võistkonna peatreener on ta olnud veel tänavugi.
  • Vassiljev on Levadias töötanud ka noortetreeneri ja jalgpallikooli tegevjuhina.
  • Eesti A-koondises on Vassiljevi vastutusalaks Karel Voolaidi abitreenerina videoanalüüs. Voolaidi käe all töötas ta ka U23 koondise juures.
  • Tal on Tallinna Tehnikaülikoolist äriinfotehnoloogia magistrikraad.
  • Jalgpalliliselt omandab ta praegu UEFA Pro litsentsi.
  • Vassiljevi abilisteks Levadia esinduse juures on Jevgeni Gurtšioglujants ja väravavahtide treener Ain Tammus. Lähiajal liitub klubiga veel üks abitreener.
SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Denis Krestinin   •  
(82.131.81.***)
KAs Igor Morozov ... nii ja na peale trauma m'nguvorm on tagasi kogutud
Denis Krestinin   •  
(82.131.81.***)
Urmas hepner on uus abitreener

Kus on Ihor Zhurakhovskyi?
Heiti Heli   •  
(83.166.63.***)
Denis sinu sõnul pidi Igonen ka liituma :D
Thugie   •  
(194.150.65.***)
Väga äge uudis! Vassiljev on kindlasti üks huvitavamaid treenereid eestis
jkj   •  
(80.235.52.***)
Gurtsa tuleb abitreeneriks. Kas kuskil panuseid saab panna?
purgeenius   •  
(88.196.181.***)
Ühel hetkel tahab Tammeka mängija sul jalaluud murda ja teisel oled Levadia treener. Pole paha!
Van Basten   •  
(90.191.113.***)
...ja saatis kohe Manucho dublisse........Kalju ära maga!
sanderk   •  
(77.223.33.***)
Hea töö
@purgeenius

Sisene
Narva kolinud Aland: muidugi on kahju, et mul Tallinna klubides nii läks, aga pole hullu
VÄLISMAA
UUED DIILID
PÕNEVAT
PREMIUM LIIGAS
VÄRSKED VUTIJUTUD
Pikk ette (ja ise järele) | Kreida üleminek on Premium liiga kvaliteedikontroll
Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 98. saade keskendub Premium liigast välismaale murdmisele. Miks see on nii raske?
PIKK ETTE JA ISE JÄRELE
PREMIUM LIIGAS
SOCCERNET TV
RISTNURK
VIIMASED PILDIGALERIID
Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FC Flora
29
26
2
1
76:17
80
2.
Paide Linnameeskond
30
21
1
8
80:43
64
3.
Tallinna FCI Levadia
29
17
6
6
66:37
57
4.
Nõmme Kalju FC
30
14
7
9
52:31
49
5.
Tartu JK Tammeka
28
8
8
12
33:44
32
6.
Viljandi JK Tulevik
28
9
4
15
30:46
31
7.
Tallinna JK Legion
30
8
7
15
26:44
31
8.
JK Narva Trans
30
6
7
17
31:49
25
9.
FC Kuressaare
30
5
9
16
28:63
24
10.
JK Tallinna Kalev
30
5
5
20
20:68
20
PREMIUM LIIGA TALVISED LIIKUMISED

Premium liigas aset leidnud üleminekuid ja nendega seotud kuulujutte saad vaadata SIIT.

SILM PEALE!

Vaata siit "Silm peale!" värsket lugu!

https://www.zone.ee/
TEAD ROHKEM?

Aita Soccernet.ee kajastust paremaks muuta.

Saada uudisvihje uudised@soccernet.ee!

OTSEÜLEKANDED

Soccernet.ee selle nädala otseülekanded:

PREMIUM LIIGA TABEL
Tallinna FC Flora
80
Paide Linnameeskond
64
Tallinna FCI Levadia
57
Nõmme Kalju FC
49
Tartu JK Tammeka
32
Viljandi JK Tulevik
31
Tallinna JK Legion
31
JK Narva Trans
25
FC Kuressaare
24
JK Tallinna Kalev
20
SOCCERNETI FOORUM - FÄNNIDE KOHTUMISPAIK!

Räägi kaasa aktuaalsetel jalgpalliteemadel või muudel huvipakkuvatel teemadel! Külasta Soccernet.ee foorumit!

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK