Liverpool juba võitis, aga VAR arvas teisiti. Everton jätkuvalt liider (3)

Just täna 10 aastat tagasi oli päev, mil Everton Mikel Arteta ja Tim Cahilli väravatest Liverpoolist viimati jagu sai. 90 minutit hiljem jookseb see seeria endiselt edasi, sest Merseyside'i derbi lepiti seekord 2:2 viiki.

Liverpooli linnaderbi oli klassikaliselt sündmusterohke ja viimases kohtumises 2:7 Aston Villale kaotanud valitsev Inglismaa meister lõi end ette juba 135. sekundil, kui võrgu pani sahisema Sadio Mane.

11. minutil oleks meeskond teeninud ka penalti, kui Jordan Pickford jõhkralt Virgil van Dijkile sisse lendas, aga enne fikseeriti millimeetrite tõttu suluseis. Liverpooli mehed nõudsid olukorrast küll punast kaarti, aga seda ei tulnud ja tagatipuks jäädi van Dijkist põlvevigastuse tõttu ilma.

Everton kosus ja kuna van Dijki enam kaitses polnud, siis oli teine korrus nende tornide päralt. Esimesena oli täpne Michael Keane, kes palli nurgalöögi järel peaga võrku rammis.

Liverpool oli läbi mängu stabiilselt natuke domineerivam pool ja oma tahtmine saadi teist korda 72. minutil, kui Yerry Mina ebaõnnestunud klaarimine palli Mohamed Salahile jala peale mängiks. Tugev löök tahaposti ja Pickford oli üle mängitud.

Everton ei olnud sellega aga veel murtud, kuna Premier League'i parim väravakütt ja seni igas mängus skoori teinud Dominic Calvert-Lewin polnud veel seekord täpne olnud. 81. minutil sai ka tema kohustusliku linnukese kirja ja mõistagi peaga.

90 minuti täitudes hakkas juhtuma - esmalt sõitis Richarlison vihaselt jalad alt Thiago Alcantaralt ning punasest kaardist pääsu polnud. Seejärel pani Liverpool surve peale ja kolmandal üleminutil lõigi Jordan Henderson Mane söödu väravaks, kuid VAR otsustas suluseisu tõttu tabamuse tühistada.

Kas ikka oli suluseis?

Ühtlasi tähendab viik seda, et Everton on Inglismaa liiga liider ka pärast viiendat vooru, kuigi see oli alles vooru esimeseks mänguks.

Everton - Liverpool 2:2 (1:1)