LOE JÄRELE: Hein hiilgas mitme suurepärase tõrjega, kuid Valladolid kinkis Sevillale lõpuminutitel võidu (1)

Karl Jakob Hein. Foto: Real Valladolid

Eesti koondise väravavavahi Karl Jakob Heina koduklubi Real Valladolid jäi eestlase väga heast mängust hoolimata Hispaania kõrgliiga seitsmendas voorus 1:2 alla Sevillale.

Kodumeeskond oli avapoolajal ründavam pool, aga ei saanud kuidagi palli raamidesse, sest Heina ees tegid korralikku tööd Valladolidi kaitsjad. Ajapikku hakati siiski eksima ja avapoolaja lõpu eel kasutas Sevilla selle ära, värav kanti lõpuks külaliste kaitsja David Torrese arvele. Heinal ei olnud võimalust tabamuse ära hoidmiseks suurt midagi teha.

Teist poolaega alustas Valladolid uue hingamisega ja 56. minutil jõudiski Kike Perez sihile, realiseerides rikošeti abiga Mario Martini hea eeltöö. Valladolid hoidis viigist kaua kinni ja lõpuks sai tööd ka Hein. Eestlane lükkas 65. minutil vahetusmehe Chidera Ejuke terava löögi üle otsajoone, kuid tema parim hetk saabus 83. minutil, kui värava ees mängis end vabaks Peque. Hein suutis ründajale sammu vastu teha ja end võimalikult suureks ajada ning blokeeris löögi.

Paraku see Valladolidi ei päästnud ning taas oli värav nende enda lohaka tegutsemise tagajärg. Victor Meseguer kaotas oma värava lähistel palli, Ejuke purjetas kaitsjate vahelt karistusalasse ning saatis tagumise nurga suunas teele löögi, milleni Hein ei ulatunud. Sevilla 2:1 edu sattus korraks ohtu üleminutitel, kui teise kollase kaardi sai kaitsja Marcao, kuid nappide minutite jooksul ei suutnud ka Valladolid arvulist ülekaalu ära kasutada.

Teise võidu saanud Sevilla tõusis liigatabelis 12. kohale, Valladolid langes aga 18. reale, sest samal ajal peetud mängus teenis Valencia 0:0 eest Osasuna vastu viigipunkti ja möödus Heina tööandjast. Valladolidi meeskond peab järgmise liigamängu laupäeval, kodus minnakse vastamisi Mallorcaga.

Enne mängu:

Nädalavahetuse 0:0 viik Real Sociedadiga oli Heina jaoks selle hooaja kolmas nullimäng. Eestlane jagab nullimängude arvestuses esikohta Jan Oblaki (Atletico Madrid), Thibaut Courtois' (Real Madrid) ja Alex Remiroga (Sociedad). Kui Hein hoiab täna seljataguse puhtana, tõuseb ta ainuliidriks.

Sevilla hooaja algus on olnud Valladolidiga sarnane. Mõlemal meeskonnal on kuue vooruga kirjas viis punkti (1 võit, 2 viiki ja 3 kaotust), aga Sevilla väravate vahe on parem - nad on löönud 5 ja lasknud 8 väravat, Valladolid on löönud 2 ja lasknud 13. Hein on seni kuulunud algkoosseisu igas mängus.