LOE JÄRELE: teisel poolajal totaalselt hävinud Flora sai Rakowilt kolmeväravalise paki (10)

Lukasz Swolinski viis Rakowi 47. minutil 1:0 juhtima. Foto: Katariina Peetson / Jalgpall.ee

Tallinna Flora kaotas Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumises 0:3 Czestochowa Rakowile ning kukkus Konverentsiliiga kolmandasse eelringi.

Avapoolaeg A. Le Coq Arenal möödus väravateta, kuid Rakow surus. Nende korduvaid katseid peatas aga suurepäraselt mänginud Evert Grünvald.

Teine poolaeg algas Eesti klubi jaoks kohutavalt, kui juba 47. minutil skooris Lukasz Zwolinski. Sama mees duubeldas eduseisu 59. minutil. Mäng oli sellega tehtud, kuid oma osa tahtis ka poolkaitsja Giannis Papani­kolaou, kes lõi poolakate kolmanda värava 85. minutil.

Rakow kohtub teises eelringis kas Karabahhi (Aserbaidžaan) või Lincoln Red Impsiga (Gibraltar).

Uuenev protokoll:

18. juulil kell 20.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - Czestochowa Rakow  0:3 (0:0) - kahe mängu kokkuvõttes võitis Rakow  0:4
47., 59. Lukasz Zwolinski, 85. Giannis Papani­kolaou

Hoiatused: 67. Markkus Seppik - 58. Stratos Svarnas
Mänguolud: +19, pilves ilm, muru kuivas seisukorras
Pealtvaatajaid:
Peakohtunik: Marian Alexandru Barbu
Abikohtunikud: Mihai Marica, Imre Laszlo Bucsi
Neljas kohtunik: Marcel Birsan (kõik Rumeenia)
VAR: Hugo Miguel
AVAR: Helder Malheiro (mõlemad Portugal)

Flora: Evert Grünvald, Kristo Hussar, Märten Kuusk, Markkus Seppik (83. Aleksandr Šapovalov), Michael Lilander, Konstantin Vassiljev, Martin Miller, Danil Kuraksin (69. Marko Lipp), Rauno Alliku, Henrik Ojamaa, Sten Reinkort (62. Nikita Mihhailov).
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Kristen Lapa, Marco Lukka, Mihhail Kolobov, Robert Veering, Marko Lipp, Ken Kallaste, Enriko Kajari, Nikita Mihhailov, Mihkel Järviste, Aleksandr Šapovalov.

Rakow: Vladan Kovacevic, Stratos Svarnas, Zoran Arsenic, Milan Rundic, Fran Tudor (79. Mateusz Wdowiak), Giannis Papani­kolaou, Ben Lederman, Jean Carlos (79: Deian Sorescu), Marcin Cebula (69. Vladislav Kotšergin), Lukasz Zwolinski (69. Fabian Piasecki), Bartosz Nowak (69. John Yeboah).
Varus: Kacper Bieszczad, Bogdan Racovițan, Gustav Berggren, Szymon Czyz, Mateusz Wdowiak, Deian Sorescu, Maxime Dominguez, Vladislav Kotšergin, John Yeboah, Fabian Piasecki.

Tekstipõhine LIVE-ülekanne:

ltltl   •
(46.131.49.***)
Kas tänasele mängule saab kohapeal ka pileteid osta?
paroolon12345678L.   •
(176.46.124.***)
kaua see EJL arengupeetus kesta saab? seda ei päästaks isegi vist araabia rahad
McSimpson01   •
(90.190.97.***)
T. Tiisler paneb mängu lõpus kah puhta segast. Homme (tegelt ülehomme) Eestis 2 (tegelt 3) euromängu, sh Paide mängib Islandi (tegelt Fääri) klubi vastu. Võtab selle ERR-i kommentaatorite taseme tegelikult nii nagu ka Eesti jalgpalli taseme hästi kokku.
ZinedineZidane   •
(80.235.57.***)
Tiisler okei, lihtsalt oli mängujärel Šokkis
SunWolf   •
(85.253.74.***)
Esimesel kohtumisel vajus Flora samuti teisel poolajal ära. Samas ei osanud arvata, et Rakow niigi üheväravalises edus olles tuleb Tallinnas täisjõuga mängima. Tuli ja surus Flora jälle teisel poolajal ära. Traditsiooniliselt kaotusest järeldusi ei tehta, sest eestikate võitmiseks pole ülemääraseid pingutusi teha.
kaiiz   •
(84.50.17.***)
Paras huumori nurgake oli see ülekande kommentaar tiiviis.Aga.Kuni siin liigas on see KTM jura,ei arene see liiga kuskile.Räägi palju tahad,et omadele võimalust jne,aga liigatase on pudelitäis pussu.Näha oli,et florakad ei jõudnud ka tempos püsida.Võtke lätakatest ja leedukatest matti !Ja nende klubid on edukamad.
humorist   •
(81.90.116.***)
Kreeklane pani asja kotti.
Ok rünnata me väga ei oska, pole ründajaid võtta aga tavaliselt me ikka kaitsta oskame suht okeilt, seekord vastaste ründajad olid ikka väga enesekindlad ja mängisid igati kaitsjad üle, see seis mis jäi oli veel väga ilus.
Jack21   •
(85.253.51.***)
Ega ründajaid pole jah võtta kuna Sergei Zenjovi sugused istuvad katkisena pingil ja oodatakse kuna ta terveks saab mitte ei leita uusi mängijaid peale. Zenjov suht noorm mängumees ka küll ta paraneb kiiresti ja veab FCF -i edasi kuniks jälle katki läheb. Konstantin Vassiljev ka suht noor mängumees kes alles õpib kuidas platsil toime tulla ja vb võiks isegi peale lüüa kui võimalus tekib. Alliku kopsumaht nii suur ,et 40min mängitud ja käed puusas siis väravad jäävad tulematta.
Silvestre   •
(90.191.36.***)
Floral on aeg hakata mõtlema tuleviku perspektiivi silmas pidades, kas on ehk mõtet kaasata mõned välismängijad. Head näited Paide näol olemas. Vassiljev, Zenjovilt jne need mehed ei mängi enam igavesti ja arvestades Eesti jalgpalli tuleb selliseid mehi meil pigem vähe peale. Idee iseenesest on ilus, et klubis mängivad ainult Eesti mehed aga ma kardan et see piisavalt jätkusuutlik. Eriti euroopa jalgpalli silmas pidades. Võtke kasvõi esialgu 2-3 leegionäri sisse ja proovigu ära.

KARIKAÜLLATUSED
Millised on Eesti karika ajaloo suurimad kõrgliigaklubide šokk-kaotused?
PIKEMAD JUTUD
LÄHEB VEEL AEGA
Miks pole kübaratriki kõmmutanud liidrit koondises? Kiss-Zlidnis: sellest ei saagi veel juttu olla
PAUK LUUAVARREST
Pähn üllatuskaotusest: see ei ole esimene ega viimane mäng, kus madalama liiga klubi karikas võidab